Wyświetl Pojedyńczy Post
  #39679  
Nieprzeczytane 28-02-2021, 21:40
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 898
Domyślnie dobry wieczór

Nie wołajcie wilka z lasu, przyjdzie jeszcze śnieg. Od wschodu, tylko pomału. Za wcześnie na wiosnę. Dopiero od 15 Marca , możecie mówić o wiośnie. Wy tylko w kalendarz wierzycie . Trzeba naturalnie popatrzeć jaka aura jest ,rano i wieczorem . Popatrzcie na księżyc, wieczorem i w nocy tak gdzieś o 2, 3 godz. Ja wychodzę tak w nocy na podwórko. Popatrzeć na gwiazdy, księżyc chmury. Kolor ich jest ważny.
Tak wszystkiego to nie przewidzę. Prorokiem nie jestem.
Trzeba przy zachodzie słoneczka posiedzieć pochodzić na dworze. Zobaczyć jak ptaszki się interesują i czym . Czy zbierają już na gniazda, czy śpiewają przy zachodzie wieczorem. Wróbelków jst bardzo mało u nas, za sroków do potęgi jest dużo . Zauważyłem u mnie i sąsiada 5 par. One wybierają z gniazda młode ptaszki do swojego pokarmu . Nawet i z podwórka ukradnie małego kurczaka. Ja je nazwałem szkodnikami.. One zakładają trzy gniazda , a tylko w jednym zniosą jaja. Dla pomylenia ludzi. Do gniazd znoszą kolorowe przedmioty np. złoto, miedź. Już pewnego razu znalazłem w ich gnieździe złotą obrączkę,i kolczyk złoty. Zawsze biorę rolnetkę ,i patrzę w te gniazda od sroków. .

Pozdrawiam dobrej nocy.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem