Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 03:51
Meszek Meszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Katowice
Posty: 12
Domyślnie

No i pamiętajmy - świnka się nie myje, a żyje.

Co do alergików, to rzeczywiście ich liczba zdaje się wciąż rosnąć. Co jednak najgorsze rośnie liczba "ekstremalnych alergików", którzy np. są uczuleni na słońce, czy zapach człowieka, bo i takie znam przypadki. Dla mnie to obłęd ...

Przypuszczalnie dużą rolę odgrywają tu wspomniane już detergenty, zapachy domowe, kosmetyki, czy nadmierna higiena. Ostatnio czytałem gdzieś, że np. zbyt długie korzystanie z popularnych ostatnio zapachód do domu może wywołać alergię. Wynika to z prostej zasady, że wszystko w nadmiarze szkodzi.

Tutaj słówko o tych oczyszczaczach powietrza, o których była mowa na początku, to myślę, że mogą być pomocne. Znam je i rozmawiałem bezpośrednio z osobami, które je wprowadzały na rynek. Stronniczy jestem o tyle, że nasza firma także ma je w ofercie. Co jednak najważniejsze, to to, że urządzenia te mają stosowne certyfikaty potwierdzające ich skuteczności i są w głównej mierze nastawione na alergików i miejsca, w których przebywają osoby chore. Jeśli ktoś myśli nad oczyszczaczem powietrza, to z pewnością jest to producent, którego warto wziąć pod uwagę przy wyborze.
Odpowiedź z Cytowaniem