Wyświetl Pojedyńczy Post
  #29  
Nieprzeczytane 03-05-2023, 17:57
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 636
Domyślnie

Witam wszystkich bardzo serdecznie w ulu.
Dziś 3 maja.Obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791). Święto zostało ustanowione w 1919 roku, a potem ponownie w 1990 r. i w tym czasie dla tych co pracują trwa wielka majówka.
Bogusiu piękne sadzonki,imponujące hosty i niezwykłe tulipany.Takie są z natury? jak gwiazdy.
U mnie część tulipanów wyginęła albo je zżarły nornice.Te na zdjęciu to z ubiegłego roku a skalniak z tego roku.Ładnie zakwitł.


Tulipany będę musiała dokupić na jesień i posadzić w plastikowych koszykach to może się uchowają.Mam zapisane podpowiedzi,które chcę dokupić.
U mnie dzień słoneczny.Na działkach gwarno i wesoło.Planowałam posiedzieć, wypić kawę ale impreza u sąsiadów mnie zniechęciła i wróciłam wcześniej niż planowałam.Zeszło się ok.20 młodych ludzi ,naznosili kartony piwa ( chyba z Biedronki ( kup 12 a kolejne 12 za darmo).Głośna muzyka a właściwie łomot i te przekleństwa.Czy oni naprawdę już nie znają innych słów tylko te bluzgi.Ach uszy więdną.Do tego jeszcze z pięć psów.Hałas nie z tej ziemi.Jak ja tego nie znoszę.
Pewnie do końca tygodnia tak będzie bo młodzież ma wolne ( matury).
Basiu dziękuję za popołudniową kawę i link do obrazków.Za smakołyki z grilla dziękuję,za późno na takie rarytasy choć wyglądają apetycznie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem