Wyświetl Pojedyńczy Post
  #28  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 12:39
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 788
Domyślnie Jeszcze raz wklejanie obrazków. I dużych, i małych.

Ponieważ prosiła o to Hania93.
Gdzie znajduje się ten magiczny "spinacz", którego ciągle szukacie.
Cofnijcie sie do postu #4. W okienku Odpowiedz na ten wątek w czołówce, na prawo od okrągłej buźki.
Dotknięcie strzałką kursora wyświetli "Załączniki". No bo Wasz obrazek będzie załącznikiem do postu który w tym okienku piszecie, prawda?.
Lecz to okienko, o tej nazwie jak wyżej, otwierać należy kliknąwszy na Odpowiedź pod ostatnim postem po lewej.

Reguły (kroki) przy przesyłaniu obrazka (każdego):

0- Jak ściągać obrazki do swojego komputera - opisałem w poście #3, powyżej

1- Obrazki znajdują się w Moje obrazy. Tam je gromadzę, mam ich tam ok. 50 ślicznych, dowcipnych. Uwaga, zrzutów ekranu nie warto przechowywać, je się tworzy doraźnie, i kasuje.
Jeżeli teraz chcecie je zobaczyć, iść: Start > Moje dokumenty.

2- Pobieramy stamtąd obrazek hostingiem. Polecam TinyPic. Naprawdę. Jest bardzo prosty, intuicyjny. Jest w j.polskim. Nie trzeba się nawet rejestrować!. Tylko ściągnąć stąd: http://tinypic.com/ , i mieć go pod ręką ( ja mam go w pasku Zakładek, w FF - którego niniejszym używam)

3- Klikamy na TinyPica, pokazuje się jego okienko takie jak w poście #5
- klikamy na "Przeglądaj". Zwykle pokazuje Moje dokumenty, trzeba na nie kliknąć, żeby zobaczyć Moje obrazy. Po kliknięciu na nie - "Otwórz". Zobaczymy zbiór naszych obrazków. Oceniamy wymiary obrazka który chcemy wysłać, to ważne!
- klikamy na ten który chcemy wysłać (wzięty zostanie w ramkę), teraz "Otwórz"
- teraz w TinyPicu możemy wybrać "Rozmiar" obrazka

Uwaga, b.ważne. Jeżeli nic nie wybierzemy, zostawimy Domyślne - pójdzie wymiarze oryginalnym jaki ma w Moich obrazach.
Możemy go tu pomniejszyć (tylko!). Powiększyć się nie da.
Jak powiększać obrazki? Napisałem o tym w poście #8.

Powiedzmy, chcemy taką śliczną dziewczynkę jak niżej, która u mnie w M.obrazach ma wymiary 1024 x 768
- klikamy na ptaszka v z prawej i wybieramy pomniejszenie 160 x 120. Obrazek będzie wyglądał jak poniżej.
- klikamy "PRZEŚLIJ TERAZ",
- czekamy chwilkę, pokażą się cztery kody. Wybieramy drugi od góry (jest po polsku)
- trzeba go zaciemnić (klik) i Kopiuj (u góry, b.b.wysoko)

- wracamy do naszego postu, dajemy przyzwoity odstęp migającego kursora od tekstu
- klikamy Wklej (tamże, b.b. wysoko). I obrazek jest.

Oto ta dziewczynka:


Sprawdzamy Wymiary .... x .... (pix) i Rozmiar .... (KB).
Jak?: klik prawym na obrazek i "Właściwości". Jest 160 x 120 i 13,13 KB.
Za duży byłby na avatarka.
Ten byłby dobry:



Uwaga, jeżeli chcemy wysłać następny obrazek TinyPic-iem, w jego oknie klikamy UPLOAD_MORE, i wszystko od początku.
Myślę, że teraz jest alles klar, jak mawiają nasi, z zachodu.
Kilka razy przećwiczcie w okienku Odpowiedz. Ale przerywajcie po Podglądzie.. Nie wysyłać bez upewnienia się, że jest OK.
Powodzenia. S.

P.S.
1) Edytując ten post dodałem: Jak ściągać obrazki - pkt -0, oraz Jak powiększać obrazki - post #8
2) Mogą wystąpić drobne różnice w oznaczeniach w komputerze z innym systemem operacyjnym niż Windows XP Professional, jaki mam.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 12-12-2009 o 15:13.
Odpowiedź z Cytowaniem