Wyświetl Pojedyńczy Post
  #88  
Nieprzeczytane 27-06-2022, 23:08
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 581
Domyślnie

Witam !

Matylda Damięcka




The Girl Who Fell on Earth

” oświadczenie ”

Zostałam wywołana do tablicy kolejną próbą zablokowania mi konta, oraz oskarżeniami, jakobym żywiła gorejącą nienawiść do katolickiej braci. Owszem, marzy mi się świeckie państwo a wraz z nim świeckość wszystkich instytucji w nim zawartych, ale nie jak się Wam wydaje z parszywej złośliwości. Nie. Ja tylko śnię o przeniesieniu Kościoła do pierwotnie przeznaczonego mu budynku. Aby każdy, właściwie dla swej wiary, w zaciszu swojego Domu mógł oddać się odpowiednim obrzędom. Aby palił szałwię, menorę, tytoń, kadzidła a potem głowę posypywał popiołem ludziom przynależnym odpowiedniej wspólnocie.

Jestem osobą niewierzącą. Kłamstwo. Wierzę w ludzi i wszystkie dobra, które jest on w stanie wygenerować. Myśl, jest najgenialniejszym produktem naszego mózgu. Z niej wywodzi się wszystko, w co również wierzę. A wierzę w naukę, filozofię, sztukę, literaturę... Wierzę w nasz potencjał do tworzenia unikatowych, odkrywczych i wolnych od wszelakich wpływów idei. Jesteśmy wszyscy tak wspaniale różni. I właśnie ta różnorodność, wprost proporcjonalnie, zwiększa nasze możliwości. Możliwość produktywnego dialogu reprezentantów zgoła odmiennych myśli, bezsprzecznie nas wzbogaca i bezpośrednio wpływa na jakość idei, które z nas wypływają. Z dużą czujnością podchodzę więc do wszelkich form grupowania ludzi w większe


Matylda Damięcka
znana jest ze swoich błyskotliwych grafik, które publikuje na Instagramie

Matylda Damięcka - grafiki

https://www.google.com/search?q=maty...efox-b-d&hl=pl



Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem