Wątek: Sens życia
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #54  
Nieprzeczytane 11-01-2016, 23:44
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Każdy człowiek jest bytem unikalnym, niepowtarzalnym, wyjątkowym.
O tej niepowtarzalności każdego z nas decyduje nie tylko uroda zewnętrzna, ale przede wszystkim jego EGO, które chociaż niewidzialne, ma wpływ na osobowość, psychikę, pozwala zaistnieć w taki czy inny sposób w otaczającym świecie i poznać, zrozumieć , korzystać z dobrodziejstw tego co nas otacza.

Jaki jest sens życia??

Dla mnie sensem życia jest poznanie tego co mnie otacza,,
przyszłam na ten świat, by go poznać, poczuć piękno natury stworzonej przez jakiś ABSOLUT,,,nazwany różnymi imionami w zależności od religii, podań, bóstw,,,tych wymyślonych przez człowieka,,,nieważne jak nazwanych,,,

Dla mnie sensem życia jest poznanie chociaż w minimalnej istocie tego co człowiek odkrył, jak wiele zjawisk jest niezrozumiałych jeszcze, a jak zadziwić potrafią.
Sensem życia jest pozostawienie po sobie potomstwa, które przedłuży nasze dokonania naukowe, odkryje to co nieodkryte..

Sensem życia jest dbanie o własne EGO, dostarczanie mu ciagle nowych doznań, niepowtarzalnych wrażeń,
uznaję maksymę , którą pozostawił dla potomnych filozof Nietzsche,,,''ŻYJ WEDLE SWYCH CHĘCI LUB NIE ŻYJ WCALE''

Dlatego trzeba żyć tak, by nigdy nie poczuć nudy,,

Wielu ludzi ma na twarzy wypisaną nudę, zniechęcenie, brak energii, uśmiechu.
Życie polega na nie godzeniu się z taką postawą.
Wszystko jest energią, czym się otaczasz to dostajesz.
SENSEM ŻYCIA JEST KOCHANIE ZYCIA,,,jak napisała Wankabor
i Wandziu osobiście podpisuję się pod tym.

Nie wolno go zmarnować,,,sami jesteśmy jego reżyserem,,
Życie każdego człowieka jest najwiekszą wartością i tylko człowiek ma prawo decydować o swoim losie.
Nikt nie powinien nikomu narzucać niechcianych rozwiązań ani żadać poświęcania się dla kogoś.
Egoizm mamy zapisany w naturze i ona steruje naszymi zachowaniami w trosce o nasze przetrwanie na tej ziemi.

Zawsze mówię , że aby wzbogacić życie należy pokochać siebie, napełnić miłoscią wnętrze,,,a ona zapromieniuje w oddawanej przez ciebie energii,,,,,i to jest sens i szczęście życia.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem