Wyświetl Pojedyńczy Post
  #36  
Nieprzeczytane 19-10-2023, 16:15
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 581
Domyślnie

Witam !

Witaj Fracie ! Napisałeś : Martyno, bardzo podobało mi się Twoje "OLABOGA" i zainspirowało mnie do zajęcia się tematem rakiet kosmicznych oraz sprawdzeniem, czy rzeczywiście to dziecko Elona Muska jest największym okazem o najwyższym udźwigu (nośności).

Moja "OLABOGA" wzięła się stąd że, rakiety Elona Muska mają być wykorzystywane wielokrotnie. Wielokrotność daje mniejsze koszty. Rakiety SLS - NASA są jednorazowe. Mając te informacje, z tyłu głowy, wyobraziłam sobie "miasteczka turystyczne" budowane przy udziale rakiet Elona Muska / SpaceX.

Elona Muska został nazwany : „szalonym marzycielem”. A ja życzę mu urzeczywistnienia, tych "szalonych marzeń" - planów księżycowych i marsjańskich.
Bez wątpienia, jestem pod urokiem tego człowieka.

Poza tym, za jakiś czas ... ludzie będą musieli opuścić ten kawałek skały - Ziemię. "Przyszłość dzieje się już dziś!" - jak ktoś, kiedyś powiedział / napisał.

Wikipedia
Starship firmy SpaceX
Starship (dosł. z ang. Statek Gwiezdny) – dwustopniowa rakieta nośna opracowana przez SpaceX, klasyfikowana jako superciężka. Jej udźwig na niską orbitę okołoziemską ma wynieść co najmniej 100 ton.


Space Launch System (SLS) – ciężka rakieta nośna NASA
Początkowy udźwig bez górnego członu będzie wynosił 95 ton na niską orbitę wokółziemską (LEO). Po dodaniu górnego członu Earth Departure Stage, udźwig zwiększy się do 130 ton.


Niech nam żyje Elon Musk,
co kosmiczny wzbudza blask.
Za swą kasę Wielki Boże,
cały kosmos kupić może,
wraz z energią, czarną, białą
i materią doskonałą.

Wierszyk kosmicznie fajny


Ps. Czy mogę opublikować Twoje wierszyki na swoim profilu Fb, w temacie o kosmosie (tylko dla znajomych) ?
Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem