Wyświetl Pojedyńczy Post
  #130  
Nieprzeczytane 09-12-2019, 13:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
I masz rację, Pluto!.
Tak jak mówisz, to wszystko jest życzeniowe. Pobożne życzenia, apele....
A bussiness musi się kręcić. A lobby wygrywają. Egoizm, egoizm, i jeszcze raz egoizm.
U przywódców państw - to narodowy, zrozumiałe. Ale u tych z G20, to głupota. Kiedy i czym to się skończy.
Zawsze byłem naiwny. I taki już umrę. Więc pamiętam z młodości taki film "Gdyby wszyscy ludzie dobrej woli". Moja wspaniała Mama tak często mawiała "gdyby wszyscy....
Pozdrawiam.
S.

Ale też zapewne znasz i takie że jak WSZYSCY, to znaczy NIKT.

Dlatego pamiętam że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

A tu trzeba konkretów. Na małą i dużą skalę.
Weź prąd. Tak gdyby na każdym osiedlu, na każdym większym bloku gdzie wieje zamontowano odpowiednio dużą turbinę/ czy fotopanele, to już na świetlenie osiedli wewnątrz i na zewnątrz byłoby jakimś konkretem. Sama spółdzielnia z kosztami nie wyrobi, ale z jakimiś dotacjami może by mogła..
To taki dodatek do tego o czym wcześniej wspominaliśmy.
jakieś uzielenienie dachów... pamiętam mój szok kiedy w WestBerlinie zobaczyłem ogrody na odbudowanych kamienicach..... itd.
To możemy/jako społeczeństwo/ już zrobić.
Wiadomo, że kataklizmów /jak pożary npAustralia/ nie da się uniknąć, podobnie jak wybuchów wulkanów, ale da się zrobić tyle ile .... można.
Wielu procesów już się nie da cofnąć, ale może można nie dokładać kolejnych...

W każdym razie temat jest ciekawy i warto się w nim "grzebać" na różne sposoby i oglądać go z różnych stron.
A te protesty młodych wspierać.
Nawet jeśli tym młodym wydaje się, że coś można już i na wczoraj.
Najlepszego P.
Odpowiedź z Cytowaniem