Wyświetl Pojedyńczy Post
  #225  
Nieprzeczytane 06-03-2020, 19:28
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Gratko, dziękuję za uwagę i wpis.
Napisałaś:
Cytat:
....powinna już być ukryta przynajmniej
częściowa opłata za jej recykling. I ta kwota powinna potem trafić do tych,
którzy zorganizują zbiórkę opakowań i do przetwórcy.
Gratko.
Pokazywaliśmy tutaj przykłady jak to jest w innych krajach, całkiem blisko nas. Na przykład w # 135.
Pluto napisał:
Cytat:
"Okazuje się, że norweskie centrum skupu butelek Infinitum może być tu przykładem, gdyż poddaje recyklingowi 97 procent plastikowych butelek po napojach. 92 proc. butelek są tak wysokiej jakości, że mogą być wykorzystywane do produkcji większej ilości opakowań. Niektóre z nich poddano recyklingowi już ponad 50 razy."

1) A więc najpierw trzeba wprowadzić system kaucyjny!
Rozmawialiśmy też o tym w poprzednich postach. Tak jak to wprowadziły Litwa, Estonia, Norwegia i wiele innych.
Minister Kurtyka obiecał:
"...System kaucyjny za kilka miesięcy.
Wprowadzenie kaucji za butelki plastikowe to kwestia miesięcy - zapowiedział wczoraj minister klimatu Michał Kurtyka. Dodał, że do czerwca zostanie przedstawiona propozycja ustawowa.
https://biznes.interia.pl/wiadomosci...y,2638311,4199
Wtorek, 10 grudnia (14:54)..." - post # 135.

Jak na razie nic nie słychać n.t.t. w mediach.

2) Po drugie - należy wyłożyć środki na ludzi z inicjatywą. Na tych, którzy już zaczęli i mają efekty.
Pokazałem taki przykład. Producenta, który przerabia odpady plastikowe na olej opałowy i napędowy do silników. Przywołałem ten projekt jako przykład uzyskiwania energii z odpadów. W slajdzie nr 56.
To nie tylko projekt, to realne wdrożenie!
Przeczytaj: https://wiadomosci.wp.pl/polski-wyna...6756166754945a .
Więcej w Gazecie Wyborczej: https://tiny.pl/tn85g

Znalazłoby się więcej takich przykładów.
Tylko Rząd powinien zająć się tym, wyszukać takich. Zorganizować ankietę, konkurs, przetarg... I uruchomić środki. Przeznaczyć pieniądze na to, na nagrody, pomoc we wdrożeniach...
Co, nie ma pieniędzy? Nieprawda, pieniądze są. Tylko idą na inne cele.
Zabrać stamtąd, a przeznaczyć tutaj.
Tak, tak! Ale do tego musi być t.zw. wola polityczna.
Ogromne pieniądze idą na kampanię wyborczą, (np. konwencja w Hali Expo 15.II br., przejazdy kandydata i sztabu wyborczego "DudaBusem w Polskę". Kilkaset tyś. zł.).
Na przykład pieniądze się znalazły na nieefektywne, przynoszące straty zamiast zyski górnictwo!
(ostatnie podwyżki płac min. Sasina dla górników, to ok. 400 zł mieś. na osobę, a zatrudnionych w górnictwie jest ~180 tyś. osób.

Ostatnio w poście # 200 objaśniłem co to są start-upy. Pokazałem i powołałem się na 3 przykłady, (jeden jest od Pluty). Wróćcie, przeczytajcie.
I powiedzcie mi kochani - czy coś takiego znajdziecie w naszych mediach? Czy przeczytacie o czymś takim?
Nie! Nasze media zajęte są czymś innym. Wiadomo, polityką. A konkretnie wyborami prezydenckimi.
Takie ogromne pieniądze idą na ten cel. I jeszcze za mało. Jeszcze 2 mldy dostaną.
Odpowiedź z Cytowaniem