Wyświetl Pojedyńczy Post
  #36  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 14:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
W przypadku tego lotu nie dano pilotom komfortu swobodnego podjęcia decyzji o miejscu lądowania.Każde inne lotnisko oznaczałoby fiasko tej eskapady.To,że do takiej sytuacji doszło jest winą tych,którzy ten lot planowali.Kto to jest też nie wiem.
Zgadzam się z Tobą na pewno w tym zakresie: "W przypadku tego lotu nie dano pilotom komfortu swobodnego podjęcia decyzji o miejscu lądowania.Każde inne lotnisko oznaczałoby fiasko tej eskapady.To,że do takiej sytuacji doszło jest winą tych,którzy ten lot planowali.Kto to jest też nie wiem."
No i jeszcze:


Mały deser. Rozkoszny wywiadzik z "Naszego Dziennika" z płk Leszkiem Słomką, szefem Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Akademii Obrony Narodowej. Uwaga, zaczynamy!
Pytanie pierwsze: "W jaki sposób wytwarza się sztuczną mgłę?"
Odpowiedź: "Dym powstaje w wyniku reakcji spalania substancji dymotwórczej i posiada charakterystyczny zapach."
Pytanie drugie: "W jaki sposób taki sztuczny dym można rozprowadzać?"
Odpowiedź: "Rozprowadzenie obłoku dymu jest uzależnione w dużym stopniu od warunków meteorologicznych tj. prędkości i kierunku wiatru, pionowej stateczności powietrza. W zależności od ich wykonania zasłony dymne dzielą się na ruchome i nieruchome".
Pytanie trzecie: "Jak długo obłok sztucznej mgły może się utrzymywać nad danym terenem?"
Odpowiedź: "Czas utrzymywania się zasłony dymnej w terenie uzależniony jest od warunków atmosferycznych, pokrycia terenu (roślinność) oraz zastosowanych środków dymnych i może wynosić od kilku do kilkudziesięciu minut".

Aż się z głowy dymi!


Ostatnio edytowane przez jip : 21-04-2010 o 15:09.
Odpowiedź z Cytowaniem