Wyświetl Pojedyńczy Post
  #40  
Nieprzeczytane 20-10-2023, 06:31
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 580
Domyślnie

Witam !
Witaj gratko !

Po przeczytaniu - "List otwarty do JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ......" - nie dziwię się że, jest jak jest. Zadziwia mnie że może tak być, w XXI wieku. Przecież badamy początki Wszechświata, teleskopy pokazują nam ogrom kosmosu (ok. 2 biliony galaktyk), wysyłamy sondy, mamy teleskopy w kosmosie i na Ziemi, coraz więcej wiemy jak działa Wszechświat ..........a tu, na tym naszym kawałku skały ......... demony; aspekty istnienia i natury aniołów i dziewice konsekrowane. Ręce opadają.

Fragment listu :
.....w czasie gdy świat przyznawał Nagrodę Nobla z fizyki, chemii czy medycy, zajrzałem na stronę internetową Wydziału Teologicznego naszego uniwersytetu i znalazłem tam wiele interesujących prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich. Oto tytuły niektórych z nich:
- Wybrane aspekty istnienia i natury aniołów we współczesnej myśli teologicznej.
- Sposoby działania demonów według „Państwa Bożego” św. Augustyna.
- Formacja stała dziewic konsekrowanych w świetle instrukcji „Ecclesiae Sponsae Imago”.
- Powołanie do dziewictwa w świetle instrukcji na temat ordo virginum Ecclesiae Sponsae Imago.
Tłumaczenie (translate)
ordo virginum Ecclesiae Sponsae Imago - zakon dziewic Kościoła Wizerunku Oblubieńca

................Jest kpiną z tych wszystkich, którzy prowadzą rzetelne badania nad istotnymi zjawiskami naszego świata oraz starają się z dobrze udokumentowaną wiedzą dotrzeć do studentek i studentów. ............


Pozdrawiam
__________________

Ostatnio edytowane przez Martyna321 : 20-10-2023 o 06:36.
Odpowiedź z Cytowaniem