Wyświetl Pojedyńczy Post
  #60  
Nieprzeczytane 29-07-2019, 15:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Mar-Basia #63 Napisała.............Dzięki archiwom świat wie, kto był zbrodniarzem, a kto ofiarą. Z polskimi archiwami dzieje się źle – w przeszłości były próby ich przejęcia, a nawet niszczenia.
Cale szczescie, ze sa w rekach IPN! Na jak dlugo?
Możesz Basiu nie wiesz o co chodzi, bo masz nie duży kontakt z Polską a ja dokładnie tego nie napisałem. Na spotkaniach które organizowała wiosna w różnych miejscowościach ludzie tam przychodzący występowali i zgłaszali swoje postulaty co by chcieli w Polsce zmienić. Na forum senior cafe to przedstawiam rozszerzając o postulaty .Nowoczesnej do której należałem .

Nie likwidacja archiwów tylko ich przeniesienie do Archiwów Państwowych i wprowadzenie zmian organizacyjnych , co pociąga za sobą obniżenie nakładów budżetowych.Archiwa pozostają i na zasadach obowiązujących w archiwach Państwowych ,można będzie z nich korzystać. Historycy dotychczas pracujący muszą sobie znależć grant na swoje pisanie czy na uczelni czy instytucjach pożytku publicznego .

Potrzeba znależć pieniądze na inne cele które są obecnie ważne dla obywateli zamieszkujących Polskę.Nie potrzeba nam rzeszy prokuratorów historyków w IPN piszących historię od nowa , do tego nie rzetelnie a mające uwiarygodnić fobie mało licznych grup społecznych.
Stawaniem pomników osobom o wątpliwej reputacji etycznej .W tym ma udział duży IPN jako instytucja , i jej pracownicy.
Odpowiedź z Cytowaniem