Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1035  
Nieprzeczytane 06-01-2013, 09:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał edith_2012
spokojnie pomysl nie zamykaj sie w swojej zasciankowosci polskiej...to nie jest katolicka strona...
TO JEST CHRZESCIJANSKA strona bez zadnego udzialu katolikow (rowniez maja wydanie dla dzieci)
jestes przykladem na bledne rozumowanie wielu ateistow w Polsce; kojarzacych wszystko co mowi o Jezusie jako katolickie; nic bardziej mylnego; chrzescijanie w wielu krajach sa przeciw kosciolowi rzymsko-katolickiemu; to sa kraje protestanckie...
edith!
Problem w tym, że w US i Kanadzie kazda grupa która ma taką chęć moze sobie zarejestrować "kościół" i uprawiac dowolny kult oparty na dowolnych symbolach.
Sądzę, że mieszanie tego co mamy w RP w tej materii z tym co się dzieje w innych przestrzeniach nie ma wielkiego sensu.
Polski KK jest inny niz amerykanski, irlandzki, czy podobne.
Kiedyś wspominałem o tym, że katolicki ksiądz Irlandczyk odmówił święcenia wielkanocnych święconek przybyłym z jadłem Polakom uznając że nie będzie wprowadzał pogańskich obyczajów do katolicyzmu.
Mormoni też swoje podstawy wywodzą z biblii.
Nie jestem pewien czy życzyłabyś sobie, zeby w RP do grona Terlikowskich dołączyli podobni i niemniej fanatyczni prorocy protestanci. Przypominam, ze w US jeszcze się chyba nie zdarzyło, zeby prezydentem został ateista.
Odpowiedź z Cytowaniem