Wyświetl Pojedyńczy Post
  #38  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 03:10
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie... miło was widzieć.
Po próbach, w Ai nie ma kłopotów, rysuję podstawy do Mandali czy rysowania wielokrotnego-automatycznego.
Ale przecież zainteresowałam się taką możliwością w Affinity Designer- w części Pixel Persona i szybko odpuściłam, bo mi się nawinął pod rękę Ai.
No to zajrzałam dzisiaj do Pixel Persona-AD i spóbowałam ustawić sobie inaczej.
Ustawiłam po włączeniu Pędzla, inaczej się nie daje. To jest minus.
Ustawia się prosto... to plus.
Rysuje się tylko Pędzlem... to MINUS.
W Ai rysuje się wszystkimi dostępnymi do tego narzędzami-to PLUS.
Bo narysować prostą linią, Pędzlem, myszką, jakiś piękny detal, jest niemożliwe dla mnie. Tym bardziej, że w AD taka linia nie koryguje się automatycznie, tylko trochę ją można skorygować już po narysowaniu.
Każde drgnięcie myszki, jest widoczne. A rysować po ustawieniu Stabilizatora można też, ale to w wypadku rysowania na Tablecie Graficznym. Może do niego wrócę... lewą ręką po ustawieniu Stabilizatora, prawdopodobnie narysuję dokładniej, ale wolniej, Pędzlem!

W Ai rysowanie ołówkiem to sama przyjemność, ani drżąca ręka, ani wyjazd poza linię, nie jest groźny. Bo istnieje Ołówek Korektor, i wszystkie takie garby, drgnięcia, wspaniale się koryguje.
Wyższość Ai niezaprzeczalna...

A do AD trzeba przygotować sobie motywy, zapisać je w PNG, potem z Okna końcówek Pędzla, umieścić te zapisane motywy PNG, w folderze Własnych pędzli.
Może plus, może minus, jak tam komu odpowiada. Mnie wszystko jedno, bo potem taką końcówką, rysuje się błyskawicznie, powielając automatycznie.

Mam na razie tylko takie motywy w Pędzlach moich. Więc nic nie mogłam skomponować więcej.
Zajmę się przenoszeniem do Okna Pędzli moich motywów. I wtedy powstaną mandale bez trudu.
Tak to wygląda teraz, Ustawienia proste jak drut, kilka detali, i narysowana w kole mandala próbna.



Teraz czeka mnie zapisywanie detali w PNG, przenoszenie do AD-Pixel Persona- Okno Pędzli- Moje Pędzle.
I będę robić mandale, i spróbuję też w innych ustawieniach.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 08-09-2020 o 03:19.
Odpowiedź z Cytowaniem