Wyświetl Pojedyńczy Post
  #324  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 22:29
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 549
Domyślnie

Witam !

Witaj Pluto !

Cytat:
Napisał Pluto :
Cytat:
Przecie też czytasz o pogardzie dla starej emigracji, o tym że stare zgredy i cały stek podobnych inwektyw.
I to leci bez odzewu z naszej strony.
Tu mamy młodą samodzielną rodzinę, ale przedstawiciele tej najstarszej /często wojennej/ emigracji tez kiedyś byli w tym wieku. Mieli dużo gorszy start życiowy w dużo gorszym otoczeniu.
A mimo wszystko potrafili się zorganizować, mieć swoich przedstawicieli we władzach, zbudować siedziby organizacji, czy kościoły i parafie...
Pluto - na KSC jestem od niedawna (luty 2019 r.)
Emigrantką nigdy nie byłam, więc nie zabieram głosu na ten temat.
Muszę jednak Ci powiedzieć że, zdaję sobie sprawę z trudu stawiania pierwszych kroków na emigracji. Podziwiam odwagę takich ludzi.
Natomiast przyznać musisz, że my żyjący w tej naszej trudnej ojczyźnie, też nie mieliśmy lekko.
Na KSC są roczniki tzw. "- siątki", piędziesiątki, sześćdziesiątki, itd. i to my tkwiliśmy tu, na miejscu, znosząc cierpliwie najpierw czasy PRL a później transformację. W trudzie i znoju i z uporem, pazurami wczepieni w ten kraj.

Posłuchaj -
https://www.youtube.com/watch?v=8-rZC6cu4dc



Cytat:
A wracając do Globstories w US to warto zajrzeć do kanionów w Utah, Colorado, czy Arizonie...
Są fantastyczne .................

Na wątku Globtroterrr (Styl życia > Podróże, turystyka)
umieściłam kilka informacji i zdjęć o :
IDAHO (#3#5), Stan Waszyngton (#6), Stan Dakota (#11)

Jak wygospodaruję trochę czasu to napiszę, umieszczę informacje i zdjęcia o Utah, Colorado, Arizonie ...

Pozdrawiam

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem