Wyświetl Pojedyńczy Post
  #44455  
Nieprzeczytane 27-10-2021, 20:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam leśniczówkę.

Witam , Lilię. Wiesz takie wina mieszane , nazywamy kupażem.
To są najlepsze wina mieszane. Nie dziwi mnie , że weszło wam do nóg. Było dobrze dojrzałe wino . Najlepsze wino to tak 3, 4 letnie. Wiesz po czym poznać jak dobre jest wino , i starsze.
Kartka A 4 ,,, wina nalać do kielicha dużego , tak z połowę. Poszelątać nim w kółeczko , ale lekko:
Kartkę dać do światła , oczywiście w pokoju. Przyłożyć szklankę z tym winem ... To musi być widać na tej kartce , takie słoje. Wygląda tak jak by ludzki mózg. To wtedy wiadomo ,że wino jest dobrze ułożone.



I wino starsze jest . Na młodym winie tego nie zobaczysz.
Dlaczego piszę , bo jeżdżę na zloty winiarskie. Dwa lata temu byłem w Wysowej, to 280 km od mojego miejsca zamieszkania. Tam zawsze jest pewna grupa winiarzy. Do tego jeszcze posyłamy wina , kto ma lepsze dają punkty, i nagrody są. Mam już da dyplomy z win i nalewek , oraz nagrodę pieniężną tez dostałem. A w tej chwili wina robię 170 litrów. Jak czarna porzeczka z wiśniami. Z samych malin robię 50 litrów. Potem śliwka damaszka 15 litrów. Robię też agrest z wiśniami i porzeczka czarna . Z samego agrestu raczej nie robię, bo mętne wychodzi. Z winogron Solaris robię 30 litrów . Bedzie dobre wino. Zeszłego roku mam go jeszcze 7 litrów.

Najszybsze wino , które można zrobić to; z malin do 4 m-cy.
Nalewki robię różne z 15 gatunków chyba . Ostatnio zrobiłem z aroni. To nalewka zdrowotna , na cukrzyce polecana , i na nadciśnienie.
Pozdrawiam Cie Lilio i Zosię też, bo faje fotki dajesz tutaj..


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem