Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15749  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 11:25
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 621
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim w niedzielne przedpołudnie.
U mnie słońce świeci choć jest zimno.Nie pada.Wczoraj zabezpieczyłam w namiocie sadzonki pomidorów i ogórków włókniną bo nadal zimne zapowiadają noce.Wszystko takie drogie więc żal stracić przez nie uwagę. Na bazarku u mnie sadzonki pomidora po 10 zł ale ludziska już kupowali do wsadzenia na działkach i w ogrodzie.
Czy Bogusiu, zauważyłaś że im człowiek starszy to inaczej odbiera wiek.Kiedyś 70 latek to dla mnie gdy miałam 20,30 lat to człowiek,przepraszam wszystkich, ale był stary i dziwiłam się że ludzie w tym wieku jeszcze np.pracują. O jakże się myliłam.Teraz Gienek pisze że był na pogrzebie kuzyna, który szybko zmarł młodo ... 70 nie miał, to myślę że i mi niewiele brakuje do tego wieku.Tfu na psa urok o czym ja myślę.
Bogusiu, dziękuję za śniadanie na trawie.Aż chciałoby się przysiąść.
Zosiu,jedną i druga pisarkę znam i lubię ich książki, choć Tekieli to pisze takie troszkę z fantazją w tle. Niemniej Jej książki zawierają wątek romantyczny i szczyptę humoru. A Agata Przybyłek jest autorką kobiecych powieści obyczajowych, komedii romantycznych oraz dramatów psychologicznych. Na pewno książki obu Ci się spodobają.
Dziś ostatni dzień kwietnia a jutro nadchodzi maj i wszyscy myślimy o majówce, przyrodzie, lecie i odpoczynku. Nic więc dziwnego, że maj według specjalistów uznany został za najszczęśliwszy miesiąc 2023 roku. Jaki macie idealny plan na majówkę? Dla większości z nas to odpoczynek na łonie natury z rodziną lub przyjaciółmi. My robimy grilla na działce.Karkówka zapeklowana,skrzydełka też,piwo się chłodzi.
Kiedyś obowiązkowo pochód pierwszomajowy. Zimno czy ciepło mus było iść ( kiedyś kierownik zagroził że te osoby co nie pójdą nie dostaną premii) i machać chorągiewką. Generalnie kojarzy mi się to święto ze spędem wszystkich, uczniów i dorosłych ludzi pracy. Dla mnie to była propaganda i nic więcej. Dobrze, że tej tradycji już nie ma.
Na niedzielną kawę zapraszam
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie