Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 10:54
Donata's Avatar
Donata Donata jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Ciekawe. Od ok.15 lat cierpię na POChP, ale u mnie podstawowym objawem tej choroby nie jest kaszel - bo prawie go nie mam - lecz brak możliwości nabrania powietrza do płuc. Kilka nieco szybszych niż powolny spacer kroków, a już jestem pozbawiony możliwości ruchu, odczuwam niedotlenienie i bezwład wszystkich kończyn i organów. Zjechanie winda kilku pięter, to już dla mnie wyprawa, a podróż do sklepu po przeciwnej stronie ulicy to prawie safari. Szczególnie gdy atakują samochody jak stado bawołów lub co najmniej antylop. Niestety muszę to praktykować prawie co dzień, bo nie mam sił aby przydźwigać jednorazowo większe zapasy żywności.

Choruję od 3 lat, średnio dwa razy w roku mam zaostrzenie choroby.Moje życie to niestety tlen, (20 godzin na dobę).
W ostatnim okresie na znaczna poprawę kondycji fizycznej ma wpłym regularnego stosowania elektrostymulacji mięśni tzw. TENS.
(Stosowanie elektrostymulacji zalecił mi mój lekarz).
Są to ćwiczenia mięśni bezwysiłkowe, czyli nie obciążaja układu oddechowego, a w bardzo znaczym stopniu poprawiają naszą wydolność fizyczną.
Takie elektrostymulatory można zakupić o wiele taniej na Allegro, różnica w cenie to nawet 50 do 60% taniej niż w sklepach czy aptekach.
Odpowiedź z Cytowaniem