Wyświetl Pojedyńczy Post
  #20  
Nieprzeczytane 30-03-2022, 11:19
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam
Cytat:
Napisał Kaima
Pisałyśmy o książkach Alka Rogozińskiego. Przeczytałam dwie pozycje "Kochanek z piekła rodem" i "Morderstwo na Korfu". Owszem, czyta się lekko, ale raczej więcej nie wypożyczę. Wolę bardziej profesjonalne śledztwa (panna Marple była tylko jedna) i sytuacje bliższe rzeczywistości, bez nagromadzenia zaskakujących zbiegów okoliczności.
Dzisiaj przyniosłam 2. i 3. część cyklu z komisarzem Harrym Hole autorstwa Jo Nesbo.
Każdy ma prawo do własnego gustu. Ja bardzo lubię kryminały z odrobiną humoru, nawet te z nieco absurdalnymi sytuacjami. Te książki pozwalają zapomnieć choć na chwilę o realnej, skrzeczącej rzeczywistości. I pewnie po to są. Już chyba wspomniałam, że czytałam trochę skandynawskich kryminałów, ale dla mnie one są zbyt ponure, choć na intrygę kryminalną nie mogę narzekać. No i klasyka kryminału, też jest doskonała - Christie, Chesterton, Leblanc, Wallace i inni. A z tych kryminałów z poczuciem humoru lubię jeszcze cykl Jacka Ostrowskiego "Zuzanna Lewandowska" Tam też są nieco absurdalne sytuacje, jest zbrodnia, śledztwo i humor plus sympatyczne zwierzęta

Odpowiedź z Cytowaniem