Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 14:39
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Post Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak żyć długo i zdrowo?
--------------------
W całej rozciągłości zgadzam się ze wskazówkami autorki artykułu. Wiele z nich stosuję praktycznie. Codzienna gimnastyka sprawnościowa i ta zdrowotna, wyniesiona z „rehabilitacji”, posiłki w wyznaczonych porach dnia, podjadanie pomiędzy posiłkami należy do rzadkości, posiłki raczej dietetyczne z daleko idącym ograniczeniem potraw pieczonych (wiele rzeczy trzeba sobie odmówić!), kawa dwa razy dziennie z ekspresu, herbata minimalnie, tak do picia przegotowana woda, ruch na powietrzu codziennie ponad dwie godziny (chyba, że są niesprzyjające warunki atmosferyczne, to mniej), oczywiście ze swoją sunią Korą. Najgorszą rzeczą jest moje siedzenie przed komputerem dość dużo godzin, bo aż średnio około czterech. Nie mogę tego zmienić. Inni emeryci spędzają czas na kartach, alkoholu, paleniu papierosów – mnie te zagadnienia nie dotyczą. Nie palę już siedemnaście lat a żadnego alkoholu nie piję już sześć lat – zresztą bardzo dobrze się z tym czuję. Życzę wszystkim czytelnikom tegoż artykułu, o ile u nich jest inaczej, o wzięcie sobie uwag pani Wasiak do serca i zastosowania ich w swoim życiu.
Pozdrawiam: Maksymilian
Odpowiedź z Cytowaniem