Wyświetl Pojedyńczy Post
  #70  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 13:08
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 788
Domyślnie

Witajcie, Martynko, Wacławie!
Jolu moje wnioski po oglądnięcie linku Wacława są podobne: ... ooogrom problemów!
Jednak ja mam też inny wniosek: że to co robią badacze-Europejczycy w ośrodku w Kolonii, to "zabawka", w porównaniu z tym co zrobili Amerykanie z NASA podczas całego programu Apollo. Od 1, do 17.
Robili to wtedy cholernie metodycznie i konsekwentnie. Mądrze aż do skutku. Pewnie, że nie obeszło się bez ofiar. Uczyli się przecież. A wiedza kosztuje.
Jolu, spodobało mi się także Twoje podsumowanie tamtego programu Apollo.
Napisałaś:
"Szacuje się, że około 530 milionów ludzi na całym świecie obserwowało, jak 20 lipca 1969 roku astronauta Apollo 11 Neil Armstrong stawiał pierwsze kroki na Księżycu".
Jak wiesz, mówiąc skromnie, wśród tych 530 mln byłem i ja. W 1969roku oglądałem w telewizji w Holandii. Gdzie odbywałem wtedy praktykę studencką. W akademiku studenci holenderscy przybiegli do pokoju do mnie wołając: "Jan, musisz to zobaczyć". Oczywiście że musiałem. TAKIE WYDARZENIE, wtedy?

W Twoim podsumowaniu zostawiłaś lukę opisując misję Apollo 13.
"Misja Apollo 13 wystartowała z Centrum Kosmicznego Kennedy'ego 11 kwietnia 1970 roku, ale sprawy przyjęły straszny obrót około 56 godzin po rozpoczęciu podróży na Księżyc - "Houston, mamy problem"!
Pozwól, że uzupełnię:
"Eksplozja zbiornika z tlenem w module serwisowym nie tylko uniemożliwiła lądowanie na Księżycu, ale także spowodowała rozpoczęcie walki o życie załogi."
Jednak zakończyła się szczęśliwie.
Trzej astronauci szczęśliwie powrócili na Ziemię.

Cytat:
Pół wieku minęło ... od misji Apollo.
...i........ będzie ciąg dalszy.
Do Wacława:
Przeczytaj tutaj co dalej się dzieje w tej materii. Jakie są plany:
"Nowy wyścig na Księżyc przyśpiesza. Dlaczego tak bardzo nam na tym zależy?" -
https://www.komputerswiat.pl/artykul...zalezy/xeh81sl

Pozdrawiam.
J/S.
Odpowiedź z Cytowaniem