Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 12:16
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Podzielam Twoj zachwyt, bo na nauke nigdy nie jest za pozno. Twoj list to wyznanie glodu wiedzy. Dlatego nie moge pozostac obojetna i znalazlam Ci szkole w Polsce, gdzie moglabys kontynuowac swoja przygode z psychologia dla szesciolatkow. http://www.eduinfo.pl/art.php?action...id=2880&idg=41


Mawronko, chyba mnie źle zrozumiałaś, bo nie sądzę, że chciałaś obrazić.

Z psychologią spotkałam się już na uczelni. Dzisiaj psychologiii rozumienia świata uczą w szkołach podstawowych dla dzieci. I nie jest to prywatna szkoła w Anglii. naświetle jeszcze raz, że każdy problem który rodzi się w dziecku, rozstrzygany jest na lekcji. A więc bunt, popychanie i mówienie brzydkich słów. W Polsce niestety wiekszość spraw załatwianych jest poza szkołą a w domu wcale.
Podałaś mi stronę, ale to sa prywatne wykłady a temat tolerancji pozostaje dalej otwarty.
Podam jeszcze jeden przykład : kiedy dziecko zachowuje się niegrzecznie na lekcjach, brak koncentracji i jest agresywane, szkoła wysyła nauczyciela na wywiad do domu, bo być może podłoże zachowania ucznia wskazują na coś złego co dzieje sie w domu. Proszę mi powiedzieć, czy wychowawca z naszych szkół zna sytuację rodzinną ucznia. Watpię.
Odpowiedź z Cytowaniem