Wyświetl Pojedyńczy Post
  #325  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 11:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Martyna321]

Cytat:
Pluto - na KSC jestem od niedawna (luty 2019 r.)
Emigrantką nigdy nie byłam, więc nie zabieram głosu na ten temat.
Muszę jednak Ci powiedzieć że, zdaję sobie sprawę z trudu stawiania pierwszych kroków na emigracji. Podziwiam odwagę takich ludzi.

Ponieważ dane mi było trochę tych ludzi z kilku generacji poznać, to te kilka uwag podrzucam.
Odwaga to jedno, a powojenny mus to drugie. Ci starzy /dziś już nieżyjący albo dożywający swych dni Polacy/ zwyczajnie nie mieli gdzie i do czego wracać. Dlatego mnie denerwują paskudne wycieczki klona tej co ma ksywę Mirian..... czy jak jej tam.
Natomiast widziałem pęd młodych ludzi za końcówki Jaruzelskiego żeby na "wycieczkę" do Wiednia, Jugosławii czy Rzymu... Albo "niech mi pan podpisze urlop, bo mi dziewczyna do Wiednia pojechała i ... nie chce wrócić"


Cytat:
Natomiast przyznać musisz, że my żyjący w tej naszej trudnej ojczyźnie, też nie mieliśmy lekko.
Na KSC są roczniki tzw. "- siątki", piędziesiątki, sześćdziesiątki, itd. i to my tkwiliśmy tu, na miejscu, znosząc cierpliwie najpierw czasy PRL a później transformację. W trudzie i znoju i z uporem, pazurami wczepieni w ten kraj.


Oczywiście.... Kto nie poznał megainflacji na własnej wypłacie ten.....nigdy nie będzie w niebie
Albo kto po 100zł /za Gomułki/ nie wymieniał na export wewnetrzny bonów NBP ten nie ma co pukać do raju bram

Cytat:

Na wątku Globtroterrr (Styl życia > Podróże, turystyka)
umieściłam kilka informacji i zdjęć o :
IDAHO (#3#5), Stan Waszyngton (#6), Stan Dakota (#11)
Dakot nie widziałem, ale Waszyngton ... jak dla nas, z podobnym klimatem, z walorami krajobrazu, źwierzatkami, byłby wręcz idealnym miejscem dla naszej egzystencji na lata emerytury.
Oczywiście jesli ktoś nie ma wulkanofobii i wstrząsofobii
Bo to i MT ST Helen i zawalony piętrowy Highway nr 5 w Seattle.
Ale generalnie miło czyste powietrze i zielono
Tylko zimą ....pada dużo deszczu.
W rezerwatach indiańskich ..... taniej.
I niesamowity ciąg wulkanów od Mt Baker po Kalifornię..

Cytat:
Jak wygospodaruję trochę czasu to napiszę, umieszczę informacje i zdjęcia o Utah, Colorado, Arizonie ...

Warto i polecam. My kiedyś palcem po mapie. Dziś mamy filmy robione fachowo i fotki.

powodzenia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem