Wyświetl Pojedyńczy Post
  #143  
Nieprzeczytane 03-11-2019, 08:34
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Film "Godziny". Trzy kobiety. Trzy epoki.

Cytat:
W tym psychologicznym, dość smutnym i poruszającym dramacie na pozór niewiele się dzieje. Tylko na pozór, bo „Godziny” ogląda się jak płynącą leniwie lawę, która co chwila wypuszcza w górę języki ognia. Takie podskórne życie film zawdzięcza trzem rzeczom. Po pierwsze hipnotycznemu, genialnemu montażowi, w którym gesty jednej bohaterki powtarzane są za chwilę w zachowaniu innej. Po drugie intrygującej muzyce Philipa Glassa wywołującej ciarki swym dramatyzmem, łączącej trzy kobiety i trzy epoki w jedną filmową partyturę. I po trzecie zdjęciom, w których kamera z wiwisekcyjną precyzją rejestruje skupione twarze, gorączkowe gesty i niespokojne oczy bohaterek. A te w osobach Nicole Kidman (Virginia), Julianne Moore (Laura) i Meryl Streep (Clarissa) wspinają się na szczyty swych aktorskich możliwości.

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/...zja-62957.html

Film warty obejrzenia i to niejeden raz, ale chcę tu napisać o muzyce Philipa Grassa,
która jest genialnym podkładem i spoiwem tego filmu.
Posłuchajcie sami...

The Hours - Philip Glass - Dead Things [Piano]


To ten urywek Philipa Glassa - Metamorphosis Two został wykorzystany przez zespół Pearl Jam
jako utwór otwierający całą trasę koncertową w 2018 roku.


Philip Glass - Metamorphosis Two

Słyszałam go trzy razy...pierwszy raz w Padwie na Stadionie Euganeo przed Pendulum, 24.06.2018
Siedziałam wtedy na trybunach, na pierwsze dźwięki fortepianu wszyscy Włosi i nie Włosi obok mnie
wstali i staliśmy tak do końca koncertu.
Niezapomniane wrażenia!


Pearl Jam - Pendulum Live Padova



cdn.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem