Wyświetl Pojedyńczy Post
  #155  
Nieprzeczytane 16-11-2019, 22:04
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Pearl Jam

Witam !

Lulka napisała:

Koncert marzenie, pozostanie na zawsze w mojej pamięci. Ciepła włoska noc, pełny stadion i te niesamowite emocje wywołane muzyką jedynego w swoim rodzaju zespołu złożyły się na te odczucia.
Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że zespół Pearl Jam różni się od innych tym, że na każdy koncert układają inną set listę, dlatego to, co się znajdzie na tej liście, jest wielką zgadywanką dla fanów.


Rzeczywiście są takie koncerty Lulko ,na które czeka się latami i potem zapadają w pamięci. Pamiętam gdy pierwszy raz usłyszałem Pearl Jam w latach 90 - we włączonym odbiorniku telewizyjnym w programie MTV grała kapela pięciu długowłosych facetów utwór pod tytułem Alive. Zafascynował mnie wtedy wokal Eddiego Veddera. Facet miał serce na dłoni. Każdy wers. Każdy krzyk. Każda wyśpiewana fraza szła prosto z serca właśnie. Ten teledysk oglądałem później dziesiątki razy. Utwór pochodzi z pierwszego albumu grupy - "Ten" ,który jest chyba najmocniejszym albumem Pearl Jam. Może dlatego, że powstał w bardzo krótkim czasie. Muzyka na nim jest spontaniczna, surowa, a zarazem bardzo świeża i pulsująca energią. Prawie wszystkie teksty Eddiego Veddera są autentycznymi historiami o ludziach, których znał. Pearl Jam to wspaniała kapela , którą naprawdę warto posłuchać. No i oczywiście znakomity, charyzmatyczny głos Eddiego Veddera.





Pearl Jam - Alive
https://www.youtube.com/watch?v=qM0zINtulhM


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem