Wyświetl Pojedyńczy Post
  #156  
Nieprzeczytane 16-11-2019, 22:49
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Camel 01
Witam !

Rzeczywiście są takie koncerty Lulko ,na które czeka się latami i potem zapadają w pamięci. Pamiętam gdy pierwszy raz usłyszałem Pearl Jam w latach 90 - we włączonym odbiorniku telewizyjnym w programie MTV grała kapela pięciu długowłosych facetów utwór pod tytułem Alive. Zafascynował mnie wtedy wokal Eddiego Veddera. Facet miał serce na dłoni. Każdy wers. Każdy krzyk. Każda wyśpiewana fraza szła prosto z serca właśnie. Ten teledysk oglądałem później dziesiątki razy. Utwór pochodzi z pierwszego albumu grupy - "Ten" ,który jest chyba najmocniejszym albumem Pearl Jam. Może dlatego, że powstał w bardzo krótkim czasie. Muzyka na nim jest spontaniczna, surowa, a zarazem bardzo świeża i pulsująca energią. Prawie wszystkie teksty Eddiego Veddera są autentycznymi historiami o ludziach, których znał. Pearl Jam to wspaniała kapela , którą naprawdę warto posłuchać. No i oczywiście znakomity, charyzmatyczny głos Eddiego Veddera.

Pozdrawiam
Witam Cię, Camel
Mnie też zafascynował wokal Eddiego Veddera, tylko trochę później.
Zaczęłam szukać, kto to jest i co to jest ten Pearl Jam.
Wtedy mój syn przyniósł mi nieco zakurzoną płytę "Ten".
No i wsiąkłam na całego.
Potem zobaczyłam koncert MTV unplugged, potem odkryłam film i muzykę do "Into The Wilde" i znowu nie mogłam się oderwać.
Potem poznałam kolejne płyty i fanów PJ.
Od tej pory jeżdżę z nimi na koncerty, jak tylko się da, szkoda, że tak późno.
Ale ten koncert MTV i płyta "Ten" to najlepsze, co wydali.
Ed jest tutaj niesamowity, te teksty, ta energia, coś wspaniałego!

State Of Love and Trust (Live) - MTV Unplugged - Pearl Jam

Alive (Live) - MTV Unplugged - Pearl Jam

Chłopak z Montany, basista Jeff Ament ( w tej śmiesznej futrzanej czapce) napisał muzykę do "Jeremy", jak słyszę te riffy, mam ciary! to wykonanie!
Słowa napisał Eddie Vedder. Singiel promujący płytę sprzedał się w nakładzie ponad 500 000 egzemplarzy.
Inspiracją dla powstania utworu „Jeremy” było wydarzenie ze stycznia 1991 r.,
gdy 15-latek z teksańskiego miasta Richardson – Jeremy Wade Delle – strzelił sobie w głowę na oczach klasy.
Jeremy spoke in class today... śpiewaliśmy chórem.


Jeremy (Live) - MTV Unplugged - Pearl Jam

Dla mnie jednym z najpiękniejszych jest utwór "Garden", mogę go słuchać w kółko.

Pearl Jam ˇ Garden

Grany jest na żywo bardzo rzadko.
Zespół zrobił nam niesamowitą frajdę na koncercie w Krakowie w 2018 roku, na osobistą prośbę naszego kolegi,
zagrali "Garden"!
Wprost nie mogłam uwierzyć jak usłyszałam pierwsze dźwięki!

Pearl Jam - Garden live @ Kraków Tauron Arena 03.07.2018

O Krakowie jeszcze opowiem



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 16-11-2019 o 22:55.
Odpowiedź z Cytowaniem