Wyświetl Pojedyńczy Post
  #25262  
Nieprzeczytane 23-04-2024, 06:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 789
Domyślnie

Dzień dobry. Zimny - rano było 0, a teraz jest już 1 na plusie.
Siri już po przesiadce zmierza do celu.
Danusiu, bociany wysiadują po partnersku. Jeśli jedno zgłodnieje albo chce rozprostować skrzydła, to drugie zostaje na jajach. Kleks jest odrobinę większy od połowicy. Ja rozpoznaję po obrączkach - on ma wyraźne na obu nogach, a ona na jednej ma taką słabo widoczną.
Wczoraj przeczytałam w necie informację o nieszczęśliwym wypadku bociana, który zginął porażony prądem. Samica miała w gnieździe 5 jaj. Sama by nie wysiedziała i nie wykarmiła. Znaleźli się dobrzy ludzie, pociągnęli za właściwe nitki i jaja odpowiednio zabezpieczone zawieziono do ośrodka w Opolu. Tam w inkubatorze wylęgną się bocianki. Tylko kto je nauczy latania i tego wszystkiego, co powinny wiedzieć??
Teraz jest trochę nudno, ale ok. 20 maja powinny już wyląc się młode. Wtedy będzie ciekawie - przepychanki przy karmieniu, próby skrzydeł, podskoki, pierwszy lot... Kiedyś widziałam jak rodzic zepchnął z gniazda bojaźliwego potomka. Młody w powietrzu rozwinął skrzydła i i pofrunął.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem