Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 16-09-2010, 01:54
truskawkowa_panna truskawkowa_panna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Hawaje ;)
Posty: 2
Domyślnie

dziękuję za odpowiedzi
Jeśli chodzi o zysk - myślę, że pójście w tego typu usługi jest bardzo korzystne i na pewno ma dużą szansę na dofinansowanie z UE (tak jak jest to np. w przedszkolach prywatnych - przepraszam za porównanie, ale pod względem struktury instytucje te są bardzo do siebie zbliżone) co zmniejszałoby cenę jaką mieliby uiścić podopieczni/ich rodziny, które chcą ich tam przywozić na czas pójścia do pracy. Dowiadywałam się już trochę w temacie i tego typu usługi są coraz bardziej potrzebne i coraz bardziej niezbędne, jednak nie pisałam swojego posta po to Chodzi mi raczej o inspiracje, pomysły zw. z atrakcyjnością takiego miejsca - żeby to nie było miejsce w którym seniorzy będą jedynie siedzieć na kanapie i oglądać TV. Chciałabym by był to swojego rodzaju ośrodek dla osób "na chodzie" z drobnymi uszczerbkami na zdrowi oraz takich z demencją straszą, dla których pobudzanie umysłu i mięśni będzie potrzebne i pomocne.

Ośrodek będzie na początku opieką DZIENNĄ na stałe może za kilka lat jedynie przed tym może rozwinę swoją działalność na opiekę CZASOWĄ i myślę, że głównie te 2 będę prowadziła (czyli raczej brak opieki stałej).
Najprawdopodobniej przyjaciółka mojej mamy, która jest pielęgniarką z wyższym wykształceniem (i teraz robi specjalizację z geriatrii) oraz praktyką wieloletnią w szpitalu na różnych oddziałach będzie moją 'wspólniczką'.

Nasze pomysły: [każde z zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych 1-2 razy w tygodniu, nie codziennie!]
- arteterapia - terapia za pomocą sztuki
- felinoterapia/kynoterapia - terapia za pomocą kotów/psów
- muzykoterapia - terapia za pomocą muzyki
- masaż leczniczy i rehabilitacyjny
- 2-3 komputery z dostępem do Internetu
- TV
- spacery po ogrodzie zagospodarowanym wokół ośrodka i jakieś zajęcia na dworze, może hodowanie roślin etc.

oczywiście oprócz tego całodzienny catering (dla osób z cukrzycą bądź innymi wymaganiami dietetycznymi - specjalistyczne posiłki)

nikt nie mówi, że te wszystkie terapie od razu będą dostępne, bo wiadomo większość naszej dotacji do Działalności Gospodarczej z UE pójdzie na zagospodarowanie budynku i przestrzeni w okół, ale jestem osobą, która chętnie się uczy, uczęszcza na kursy, czyta specjalistyczne książki/gazety - chciałabym wiedzieć z czego się podszkolić, by być prawdziwym opiekunem a nie takim pseudo - znęcającym się nad podopiecznymi, nieumiejącym się dobrze zaopiekować podopiecznymi - o których często się słyszy w tv.

chodzi mi o to co Wy- seniorzy chcielibyście 'przeżywać' w takim miejscu przez te kilka h dziennie (lub 2tyg. turnus, kiedy np. potrzebujecie kogoś do pomocy a wasze dzieci chciałyby wyjechać na urlop)


pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem