Wyświetl Pojedyńczy Post
  #19  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 01:58
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Wszystko co tu napisano jest bardzo interesujące. Dodam od siebie, że twardo wierzę w pozytywny wpływ pracy intelektualnej na "wydłużenie się" czasu naszej młodości. Człowiek bardzo aktywny umysłowo nie poddaje się starzeniu; starzeje się, ale nie jest "stary".
Przykladów dookoła pełno przecież. Moja przyjaciółka, Szwedka, ma 68 lat i uczy się od trzech lat włoskiego (bo, jak mówi, lubi ten kraj).Mówi bardzo dobrze po włosku w tej chwili. Jest to jej ósmy wyuczony język, wszystkimi mówi biegle - jej praca zawodowa opierała się na nich.
No, a my wszyscy tutaj, też jesteśmy kolejnym wspaniałym przykładem.
Popatrzcie chociażby na wątki informatyczne, ile osób szuka odpowiedzi na problemy, pomagają sobie wszyscy, wrze jak w ulu. A przecież informatyka nie jest łatwa dla nikogo chyba.
A sam fakt, że tu wszyscy jesteśmy razem i że rozmawia się na setki tematów, czy to nie najlepszy przykład utrzymywania pracy umysłowej na dobrym poziomie, i dbania o to?
Uważam, że jedynym skutecznym lekarstwem na zachowanie młodości - jest uczyć się, stale uczyć się czegoś nowego.
Długi czas byłam psychicznie zablokowana myślą, że będę najstarsza na kursie, na który miałam chęć się zapisać, że wywołam sensację i komentarze. Wstydziłam się, że nie jestem młoda ! Teraz, kiedy jestem znacznie starsza przecież, śmieję się z moich obaw.
Jak to się mówi we francuskim przysłowiu : "Kamień, który się toczy, nie obrasta mchem !"
Odpowiedź z Cytowaniem