Wyświetl Pojedyńczy Post
  #786  
Nieprzeczytane 19-04-2024, 01:03
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie Joe Bonamassa, Spodek Katowice, 17.04.2024

Wczorajszy, a właściwie już przedwczorajszy koncert Joe Bonamassy w katowickim Spodku to kolejne fenomenalne przeżycie.
Odnoszę wrażenie, że Bonamassa im starszy, tym bardziej wyrobiony jako muzyk, również wokalnie, choć od początku grał po mistrzowsku.
A mam porównanie, bo to był mój piąty koncert tego artysty, począwszy od pierwszego, akustycznego występu, 12 lat temu w Zabrzu.
Spodek był wypełniony po brzegi, publika nie zawiodła, nagłośnienie bardzo dobre a muzycy z najwyższej światowej półki.
Joe, jak i cały zespół w świetnej kondycji.
Solówki Joe zawsze mnie powalają na kolana, i tym razem tak było.

Zagrali między innymi nowy utwór "The Last Matador of Bayonne" z przepiękną solówką gitarową i moje ulubione "Is It Safe to Go Home", obok takich hitów jak "Just Got Paid" (cover ZZ Top) czy "Dazed and Confused".
A na bis Joe uraczył nas swoim wielkim przebojem "Sloe Gin".
Cały koncert był wspaniały, często nogi same rwały się do tańca przy szybszych kawałkach.
Baterie naładowane na dłużej, jeszcze mi w głowie gra...

Setlista prawie taka jak kilka dni temu w Lipsku
https://www.setlist.fm/setlist/joe-b...y-ba88d82.html

Nagrałam sobie na pamiątkę kilka fragmentów, ale skupiłam się głównie na odbiorze i dobrej zabawie.

Posłuchajmy zatem kilku nagrań z YT...

JOE BONAMASSA-"TWENTY-FOUR HOUR BLUES"(Poland-17.04.2024)



Joe Bonamassa - Just Got Paid / Dazed and Confused / Drum Solo @ Spodek, Katowice 17.04.2024


Joe Bonamassa - Self-Inflicted Wounds @ Spodek, Katowice 17.04.2024

Joe Bonamassa - The Last Matador of Bayonne Live Spodek Katowice, Polska 17.04.2024 4K

JOE BONAMASSA-"IS IT SAFE TO GO HOME"(Poland-17.04.2024)


JOE BONAMASSA-"SLOE GIN"(Poland-17.04.2024)







zdjęcia mojego koncertowego przyjaciela, który siedział blisko sceny, ja siedziałam dosyć wysoko
i mam tylko takie na pamiątkę

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem