Wyświetl Pojedyńczy Post
  #239  
Nieprzeczytane 06-04-2020, 19:54
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Witaj Stefanie
Przeczytałam artykuł i komentarze pod nim
Kocham drzewa
ale tego bym chyba wolała nie widzieć na ziemi
Po co nam jakieś cudaki modyfikowane gdy nie potrafimy zadbać o te drzewa i rośliny ,które mamy

Witam. Podzielam Twoje zdanie tar-ninko,oczywiście i Stefana.Tyle mamy pięknych naszych drzew jak kasztany,lipy,
topole,dęby,jesiony i wiele innych z nieco mniejszymi liśćmi,
ale równie zdrowe i nie wymagające tak co do gleby. Kilka lat temu odkryłam na swoim osiedlu przepiękne 2 platany,zgłosiłam do S.M. żeby jakoś je zabezpieczyły przed autami i zadbali,niestety bez rezultatu. Natomiast wręcz mszczą się od lat na brzozach i topolach.Najwidoczniej żadnej wiedzy pracownicy nie posiadają. W ich miejsce sadzą czasem coś co z nazwy tylko jest drzewem;kołek o średnicy może 4 cm.a wysokości do 3 m.,z kilkoma gałązkami na czubku,powyginane,przygięte przez wiatr wyglądający wręcz żałośnie. Razi mnie to bo bardzo lubię
drzewa ,krzewy,wszelkie rośliny. Inni wolą beton...

Ostatnio spostrzegam okropne zjawisko;oprócz foliowych torebek które czasem fruwały sobie i wiszą na drzewach latami,na obrzeżach chodników mnóstwo foliowych rękawiczek !!! Skutek obowiązkowego ich zakładania przed sklepem. Utoniemy w foliowych śmieciach .
Odpowiedź z Cytowaniem