Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 14:12
Zenek Zenek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 45
Post Ogród latem: podlewanie roślin - komentarze


Komentarz do artykułu: Ogród latem: podlewanie roślin
--------------------
Od przejścia na emeryture jestem działkowiczem gdyż kupiłem sobie działke choć co robi się na działce było dla mnie wielką tejemnicą. Czytałem fachowe ksiażki jak też pomoc innych działkowców pomogła mi w tym,że do dziś mam swój ogródek i choduje na nim tak kwiaty jak i warzywa. Działka to mój drugi dom. A co do podlewania to większość działek nie posiada prądu i żadne zraszanie czy tak głebokie podlewania jak podano w artykule nie wchodzi w rachube. Każdy litr wylanej wody na grządke trzeba donieść w rękach. Konewki mają przeciętnie 10 litrów pojemności a nie wiem czy Pani piszaca artykuł wie o tym, że dzialki uprawiają w większości ludzie w podeszłym wieku. Młodych nie widać i do tej pracy na działce się nie rwą. Pewno, że jak ma się prąd, pompe to i podlewanie jest przyjemnością. Pomimo tego, że na działce trzeba się napracować to nie oddam jej do końca swego żywota. Działka to cudna sprawa. A zapomniałem, ze kazdy litr wody trzeba napompować lub wyciagnąć ze studni kołowrotem. Jest i tak, ze nie zawsze jest w niej woda choć jest głęboka.
Odpowiedź z Cytowaniem