Wyświetl Pojedyńczy Post
  #163  
Nieprzeczytane 24-09-2013, 14:28
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie Miasto i wieś w jednym

Z lektury Waszych wpisów wychodzi mi, że mnie osobiście bardzo się poszczęściło, bo żyję w najlepszym możliwym miejscu. Mieszkam na obrzeżu dużego miasta (250 tys mieszkańców), ale w warunkach praktycznie wiejskich. Prawie nie jeżdżą tu samochody, nie ma wysokiej zabudowy, a nawet uliczka, przy której mieszkam, ma domki tylko po jednej stronie, bo po drugiej są ogrody działkowe. Jest więc zielono od wiosny do jesieni, a na dodatek mój prywatny przydomowy ogródek jest osłonięty od wścibskich oczu, więc umożliwia swobodne opalanie się, grillowanie, piwkowanie itp. Równocześnie jednak jest bardzo blisko do centrum (5 min samochodem, 10 min tramwajem, 10 zł taksówką), do tras szybkiego ruchu we wszystkich możliwych kierunkach dosłownie kamieniem rzucić, a w spacerowym zasięgu mam sklepy duże i małe, przychodnie, banki, lokale i życie kulturalne. Żyć nie umierać. Co więc mogę odpowiedzieć na pytanie czy lepsze jest miasto, czy wieś? Oczywiście odpowiadam, że chyba najlepiej mieć te dwie rzeczy na raz - nie tylko na jesień życia, ale w ogóle.
*
Odpowiedź z Cytowaniem