menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7601  
Nieprzeczytane Wczoraj, 23:17
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 8 022
Domyślnie

Ewa na TT.

Cytat:
Obrońca księdza Michała O. twierdzi, że jego klient jest "cały czas upokarzany przez innych aresztantów". Wyzywają go od "klech", "salcesoniarzy", "stukają w kraty". Kierują pod jego adresem pogróżki.

A czego się spodziewał? Klękania? Całowania w rękę?

#CzasRozliczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7602  
Nieprzeczytane Wczoraj, 23:44
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 8 022
Domyślnie

🦅🇵🇱arkadiuSvensk🇸🇪👑

Cytat:
Bezradny samotny bociani tata został z czwórką bocianiątek po tym jak mama zginęła na drutach wysokiego napięcia. Na szczęście przyjął pomoc ludzi i 3 razy dziennie człowiek wdrapuje się na gniazdo i dokarmia i maluszki i tatę.👏👏❤️
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7603  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 00:35
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 8 022
Domyślnie

Roman Giertych

Cytat:
List do Obywateli.

Szanowni Państwo!

15 października w wyniku zrywu obywatelskiego odzyskaliśmy Polskę. Demokracja została obroniona, ale jeszcze nie została utrwalona. Podejmując się kandydowania do Sejmu RP wziąłem na siebie obowiązek przeprowadzenia tego utrwalenia poprzez rozliczenie zamachu na Polskę, którego dokonywał PiS w latach 2015-2023. Jestem po rozmowie z przewodniczącym Donaldem Tuskiem, w której ustaliłem zakres mojego zaangażowania w sprawy parlamentarnych instrumentów tego rozliczenia. Poinformujemy o tym w stosownym czasie. Jednakże żadne moje zaangażowanie nie zmieni zasadniczej roli, której się podjąłem: pilnowania, aby rozliczenie nie rozeszło się po kościach.
Kontrolę rozliczenia pragnę rozpocząć od pięciu zawiadomień do Prokuratora Generalnego odnoszących się do pięciu grupy przestępczych, które działały w ramach Państwa PiS.

1) Grupa przestępcza w TVP i mediach publicznych, która zajmowała się zniesławianiem przeciwników władzy. Bardzo szkodliwa i działająca bez skrupułów. Mają na sumieniu oprócz zniesławień i zniewag również przyczynienie się do śmierci różnych osób.
2) Grupa przestępcza, która zajmowała się uwłaszczeniem na majątku państwowym ludzi związanych z PiS (willa plus i dziesiątki innych programów). Mieliśmy tutaj działania nie tylko motywowane chciwością, ale również program wymiany elit ekonomicznych lansowany przez PiS i Kaczyńskiego.
3) Grupa przestępcza w prokuraturze, która zajmowała się organizacją parasolu ochronnego dla grupy korupcyjnej opisanej w punkcie 2.
4) Grupa przestępcza w Ministerstwie Sprawiedliwości, KRS i SN, która zajmowała się prześladowaniami niezależnych sędziów poprzez postępowania dyscyplinarne i sprawy karne. Celem tej grupy była pacyfikacja sądów zmierzająca do ochrony przestępstw PiS i do zwalczania opozycji.
5) Grupa przestępcza w służbach specjalnych, a szczególnie w CBA nastawiona wprost na szukanie haków, podsłuchiwanie ( w tym programem Pegasus) działaczy opozycji. Prowadziła też działania karne przeciwko ludziom opozycji demokratycznej.

W tych wszystkich sprawach składam zawiadomienia do nowego Prokuratora Generalnego i liczę na szybkie i sprawne poprowadzenie śledztw. Realizując kontrolną funkcję parlamentu będę jako poseł pilnował tych spraw.

Jednocześnie zwracam się do wszystkich, w tym przede wszystkim do prawników, o pomoc w realizacji, przygotowaniu i kontroli tych zawiadomień. Jak Państwo wiecie ja pracuję w Sejmie za darmo. Nie pobieram uposażenia, a dietę (której nie mogę się zrzec) przeznaczam na prowadzenie działalności publicznej. Sam dalej pracuję w swoim zawodzie. Dlatego mam moralne prawo prosić wszystkich o poświęcenie swojego czasu dla kraju. Jeżeli nie wyplenimy zła jakim jest autorytaryzm, to zło wróci. Prosiłbym o kontakt na adres biuro@giertych-kancelaria.pl wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym ogromnymi dziele rozliczenia rządów Kaczyńskiego. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem, motywowani patriotyzmem i postawą obywatelską, damy rady zrealizować nasz cel i zło autorytaryzmu i korupcji wyplenimy do cna.

Roman Giertych
Adwokat, poseł na Sejm RP
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Własny punkt gastronomiczny Kostka Seniorzy i praca 1 25-01-2016 10:48
widzenia z dzieckiem mamamalucha Prawo rodzinne 2 24-11-2014 11:53
Buddyzm - Inny punkt widzenia Damian907 Społeczeństwo - wątki archiwalne 6 07-03-2010 18:52
Inny punkt widzenia - Buddyzm Damian907 Społeczeństwo - wątki archiwalne 16 07-01-2009 23:16
męski punkt widzenia Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 84 07-04-2008 00:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.