menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 18:46
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie Do Właścicieli i Redaktorów liberalnych portali i prasy


Wielu z nas, ludzi myślących katolicko, narodowo, czy po prostu zwyczajnie po ludzku racjonalnie spotyka się z różnymi represjami właścicieli, redaktorów, czy administratorów liberalnych, niezależnych portali i prasy. Przysyłają nam za nasze poglądy upomnienia, zawieszają możliwość publikacji, usuwają artykuły, zmieniają ich tytuły, a bywa, że ingerują w treść lub usuwają nas, autorów z ich portali.
Czy nie czujecie Państwo zażenowania taką własną postawą? I czy nie zauważacie, że ona Was ośmiesza?

Możecie nas z Waszych portali wyrzucać, macie taką możliwość i prawo.
Oczywiście wtedy dajecie tym dowód, że prezentowane przez Was poglądy, odmienne od naszych, mają charakter jedynie słusznej ideologii. Taka postawa będzie wyrazem totalitaryzmu (tu intelektualnego), takiego samego, jak totalitaryzm faszystowski, czy komunistyczny, które nie tolerowały żadnej względem siebie opozycji. Obydwa systemy miały inspiracje judaistyczne, stąd tak charakterystyczny dla nich szowinizm, czy zatem przyznajecie się do własnego szowinizmu?
Możecie jednak z naszymi poglądami polemizować i próbować obalać je punkt po punkcie przedstawiając własną rzeczową, popartą wiedzą argumentację.
Istnieje tylko jeden mały, ale poważny problem. Ideologia, bo to jest właśnie ideologia opierająca się na dogmatach, liberalizmu jako prądu kulturowego, czy gospodarczego, tak na gruncie filozofii, nauk społecznych, ekonomii i praktycznego jej zastosowania obronić się po prostu nie da. I jeśli intencją Waszych portali nie jest liberalna indoktrynacja społeczeństwa tylko dzielenie się wiedzą, takie wyzwanie możecie podjąć.
Jeżeli już opowiadacie się za liberalizmem, to tym samym winniście przyjąć jego podstawowy kanon - tolerancję, tym bardziej, jeśli dotyczyć ma ona tylko prezentowanych poglądów. W tym kontekście Wasze działania represyjne wobec nas są zaprzeczeniem wyznawanej przez Was ideologii, o kulturze i o wartości dialogu nie wspominając.
Przypomina to dialog judaizmu z katolicyzmem, w którym racje występują tylko po jednej stronie, po stronie judaizmu - tak ten dialog wygląda.
„Prawdziwa cnota krytyki się nie boi” - to przysłowie jest starsze od liberalizmu i jak widać słuszne.
Proszę, więc nie stosujcie wobec nas niepoważnych upomnień, czy czasowych sankcji tylko usuwajcie nas z Waszych portali, będzie to mniej dla Was ośmieszające.

Być może jesteście Państwo młodzi i nie dane Wam jeszcze było doświadczyć na własnym przykładzie, że każda ideologia to hańba dla ludzkiego rozumu i zbrodnia.
Blokowanie swobodnej dyskusji jest niestety cechą każdej złowieszczej ideologii.

Brytyjski Żyd, R. Harwood (jego rodzice mieszkali w Polsce) jest autorem sztuki teatralnej pt. "Kolaboracja". Wystawiana obecnie w polskich teatrach ma jeszcze bardziej uwrażliwić polską publiczność na dramatyczne przeżycia narodu żydowskiego. Bohater tej sztuki (postać autentyczna), pisarz żydowskiego pochodzenia, Stefan Zweig zmuszony był po dojściu Hitlera do władzy opuścić III Rzeszę niemiecką, ponieważ jego twórczość nie mogła być w niej publikowana, choć nie występował on ani przeciw III Rzeszy, ani przeciw Niemcom.

My również nie możemy publikować, choć jesteśmy Polakami mieszkającymi we własnym kraju, w Polsce. Czy nie zauważacie Państwo przerażająco absurdalnej analogii tych sytuacji? Jeśli my, Polacy w dzisiejszej Polsce jesteśmy traktowani niemal tak, jak Żydzi w Niemczech po dojściu Hitlera do władzy to, kto w takim razie pełni rolę nazistów w naszej ojczyźnie?
Czym różni się w sferze wolności wypowiedzi demokracja socjalistyczna od demokracji liberalnej?


Dariusz Kosiur
  #2  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 19:40
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Obawiam się Dariuszu, że twój apel o tyle jest słuszny, o ile nieskuteczny. Libertyni bowiem (niestety trudno ich nazywać liberałami, bo to już jest przekłamanie) a zatem libertyni mają niestety to do siebie, że z gruntu mając poglądy komunistyczne, nie chcą się do nich przyznawać. Stąd ich dążenia, aby siebie samych zaliczać do prawicy (choć wcale nią nie są), nawet czasami w tym celu chodzą do kościołów, a nawet przyjmują sakramenty (jak nie przymierzając demonstracyjny ślub D.Tuska w 20 lat po wejściu w związek z matką jego córki).Powiodła się im nawet próba ingerencji w decyzje Papieża w odnesieniu do abp.S.Wielgusa. Libertynizm opiera się na fałszu i obłudzie, dlatego nikt poważny nie traktuje jednak poważnie ich obietnic przedwyborczych, ani programów pseudogospodarczych. Z samego założenia ich programy zmierzają wyłącznie do samowzbogacenia wszelkimi środkami, głównie w drodze rozkradania i wyprzedaży za bezcen dóbr narodowych, a kraj traktują jedynie jako środek do uzyskania maksymalnych zysków.Zapewne pamiętasz że krajowy przywódca tego libertyńskiego ruchu, już szereg lat temu wygłosił pogląd iż "Polskość to nienormalność" i tego się konsekwentnie trzyma,dbając bardziej o interesy Niemców i Żydów niż o interesy Polskie.
Podstawowe cele tego ruchu, rozwiązłość i abnegacja, odrzucanie zasad moralnych, są niestety nośne wśród młodzieży porwanej Owsiakowym hasłem "róbta co chceta", dlatego libertyni odnieśli spektakularne zwycięstwo w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jak jednak wskazują sondaże, powoli zaczynają tracić poparcie, a społeczeństwo pomału otrząsa się z fascynacji nimi.
  #3  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 20:36
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 048
Domyślnie Do Dariusza Kosiura..

Wiesz,może i powiedziałabym - racja.
Ale nie powiem.Wiesz dlaczego ? Bo mądrze piszesz,ale o tolerancji to pieprzysz jak potrzaskany..

Polska Walcząca,mówi Ci to coś ?
Napisałam tam parę słów,z czym nie zgodzili się uprzejmi panowie,szczególnie jeden taki ,który marzy o ulicy w Polsce własnego imienia..
No i co ? Knebel na pysk.Czyli ban po kilku postach,przypisywanie mi żydowskiego pochodzenia oraz chamstwo nieziemskie..
Więc ja się Ciebie pytam : co Ty k...a wiesz o tolerancji,skoro piszesz na tym portalu ?
A nie byłoby lepiej mi wytłumaczyć,dlaczego nie podoba Wam się film Katyń i jego reżyser?

Więc wiesz,nie pouczaj innych.Tu i tak jest tolerancja,skoro możesz pisać.Bo ja na tamtym gównianym portalu -NIE.
Patrioci .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..

Pozdrawiam mimo wszystko...

ps.A ten idiota ,co obraża Majora Hubala,przypisując sobie jego nazwisko jako swój nick,to za to samo powinien być przez Was wyśmiany.
Niedługo pewnie pokaże się ANDERS i GROT-ROWECKI.
  #4  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:20
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Faktycznie rewelacyjny jest ten portal Panie Dariuszu.Przyznaję poczytałem trochę zainteresowany Pana postem.I tak długo już żyję ale przyznaję nie wyobrażałem sobie nawet ze coś takiego istnieje.Mam tylko jedną radę zaaferowani tym co piszecie pamiętajcie ze lekarstwa należy zazywać regularnie.
I słowo do uzytkowników naszego forum przyznaję czasami się wkurzałem na niektóre posty i przedstawianą w nich rzeczywistość i poglądy,ale to nic przy opiniach które tam są publikowane jesteśmy alsolutnym wzorem elegancji i zdrowego rozsądku. Nasza praczka to mały pikuś przy tamtych profesorach.Pozdrawiam
ps.Niniejszym przepraszam ze czasami zle myślałem o uczestnikach /co niektórych/ Forum Seniora, nie miałem racji.

Ostatnio edytowane przez Stanley : 16-04-2008 o 21:20.
  #5  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:19
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Lilu!

Cytat:
Napisał Lila
Patrioci .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..

Proponuję i jedno i drugie! Nie mam samozaparcia Stanleya, by czytać teksty, których próbkę dał nam założyciel wątku. Natomiast nie daje mi spokoju myśl, co robili Ci ludzie, jak myśleli, gdy byli piękni i młodzi?
  #6  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:11
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
... nie daje mi spokoju myśl, co robili Ci ludzie, jak myśleli, gdy byli piękni i młodzi?


Przekonany jestem, że nie zajmowali się polityką,a raczej myśleli o du... Maryni
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nie jestem właścicielem portalu,

żadnego (szkoda, kasa by z tego może była ), więc nie powinnam się włączać w tym wątku, ale... co tam...

Do autora mam pytanie:
jak odróżnić "ludzi myślących katolicko, narodowo, czy po prostu zwyczajnie po ludzku racjonalnie"?
  #8  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:39
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Wiesz Siekierko!

Cytat:
Napisał siekierka
Przekonany jestem, że nie zajmowali się polityką,a raczej myśleli o du... Maryni
Czasem mnie tak wkurzasz, że miałabym ochotę Tobą potrząsnąć, ale ponieważ niekiedy mnie serdecznie rozbawiasz, jak przed chwilą, to sie z Tobą nie wykłócam! Tylko niestety bardzo boleję, że w/w Panowie dalej nie chcą się zajmować wspomnianą tematyką, tylko snują obłędne teorie.
  #9  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 08:42
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Miła HaBa

Z racji choroby wzroku zwanej AMD, z konieczności patrzę na świat "z przymrużeniem oka" zatem nie powinnaś zbyt poważnie traktować moich komentarzy. Świat jest piękny (nawet mimo dzisiejszej deszczowej pogody), a życie zbyt krótkie, aby jeszcze je sobie skracać denerwowaniem sie na cudze opinie. W końcu i tak świata nie zmienimy, a co sobie pogadamy, to nasze. Życzę Ci dużo zdrowia.
  #10  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 09:44
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Pan Dariusz Kosiur też się wyzłości, że na jego wątku, bardzo dostojnym, wręcz majestatycznym ucinamy sobie frywolne rozmówki. Ale jeszcze muszę napisać, że trochę adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Wręcz odwrotnie, powoduje, że krew szybciej krąży.
  #11  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 09:44
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Ręce mi opadły na kolana!

Po raz kolejny człowiek ukrywający się za nickiem "Dariusz Kosior" wprawił mnie w absolutne zdumienie.
Lila! Tak potraktowana na forum, z którym się Dariusz Kosior w pełni identyfikuje, powinnaś chyba temu panu zacytować jego własne słowa!
"Przysyłają nam za nasze poglądy upomnienia, zawieszają możliwość publikacji, usuwają artykuły, zmieniają ich tytuły, a bywa, że ingerują w treść lub usuwają nas, autorów z ich portali.
Czy nie czujecie Państwo zażenowania taką własną postawą? I czy nie zauważacie, że ona Was ośmiesza?"

Usunęli wszak twoje posty z powodu własnych, odmiennych poglądów! W praktyce więc stosują metody, które tutaj piętnują! Paranoja??? I dalej głoszą:
"Możecie nas z Waszych portali wyrzucać, macie taką możliwość i prawo.
Oczywiście wtedy dajecie tym dowód, że prezentowane przez Was poglądy, odmienne od naszych, mają charakter jedynie słusznej ideologii."

W kontekście powyższym można się tylko uśmiechnąć z troską nad sprawnością szarych komórek tego pana i powtórzyć radę Stanley'a, dotyczącą regularnego zażywania stosownych leków, skoro kilka zdań poniżej czytam:
"każda ideologia to hańba dla ludzkiego rozumu i zbrodnia."
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

Ostatnio edytowane przez Ewita : 17-04-2008 o 09:45.
  #12  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 10:23
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 048
Domyślnie

Ewa..zrobiłaś to za mnie..

Pierwszy raz w życiu zaliczyłam bana...za to tylko ,że chciałam się dowiedzieć technologii produkcji macy ( taki niewierny Tomasz ze mnie ,bo jadłam oryginalną a żadne dziecko nie zginęło w pobliżu ),oraz wystąpiłam w obronie "Katynia '' ,który ci panowie potępili w czambuł..A za ten film ,to ja mogę dać się posiekać..

Za zasługę poczytuję sobie to ,że tam są sami panowie ,z małym wyjątkiem ...bardzo małym.. ,z bardzo rozdmuchanym egoA szybciutko postawiłam ich w stan gotowości bojowej...ja ,słaba kobiecina...
A ponieważ jeden z nich ,na antypodach chyba ,marzył że wróci do Polski i przejdzie się ulicą swego imienia,więc ja mu obiecałam ,że mogę natychmiast mu to zapewnić,ponieważ jestem właścicielką drogi w lesie ,między działkami..

Miałam dobre chęci i chciałam dziadowi przykręcić tabliczkę na sośnie,bo i nazwisko ma takie leśne..
Aleeeeeee... się obraził..
Skasowano moją propozycję ...
To skąd u diabła mam mu wziąć aleję ?

ps.I tu w mojej obronie wystąpił nasz Augustyn.Bardzo ostro i po wojskowemu.Więc oboje z Augustynem zostaliśmy wyrzuceni,z wilczym biletem ...do Izraela..hiii..
  #13  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 10:32
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

To co napisałaś, to sie świetnie nadaje na szlakbort do piosenki satyrycznej, albo na temat powieści kryminalnej. Takiej ze zwłokami w worku na bieliznę w amerykańskiej pralni ...
A swoją drogą nie wiedziałem, że to taki cymes, bo bym nie zabierał głosu zaraz na wstępie.

Ostatnio edytowane przez siekierka : 17-04-2008 o 10:34.
  #14  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 10:34
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Gdyby to wszystko co pisze Lila nie budziło grozy, to byłoby przezabawne. Nie żartuję z grozą, bo tak rodził się faszyzm!
  #15  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 10:41
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 048
Domyślnie

Siekierka,zajrzj sobie na ten portal..Jeszcze są tam moje ślady..Panowie poświęcili mi osobny wątek...hiiiii.. Ło matko,jakie wyzwiska padały...
Ale miałam radochę ...Po kilku postach..kulturalnych z całą pewnością..
No ,ale zostałam zablokowana.A gdzie dyskusja merytoryczna ,o której pisze pan Kosiur ?
  #16  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 10:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bladzenie jest rzecza ludzka i bladza lub zbladzili wszyscy.
Ja tez !
Znajac z portali (od kilku lat) niejakiego Jerzego Ulickiego (po jakims czasie dolozyl sobie jeszcze do nazwiska Rek) wiedzialem,ze ten czlowiek piszacy z Australi czegos szuka.Byl nawet na forum wojskowym gdzie faktycznie regulamin forum byl dobrze przestrzegany,pisalo na nim wielu "polonusow" z zagranicy (niektorzy sa teraz w tej ich "polsce walczacej"). Poczatkowo jako swiezy forumowicz (co za naiwnosc poczatkujacych) zdawalo mi sie,ze to sa faktycznie ludzie zeslani nam z "niebios" na polska biede.
Ulickiego blokowano na roznych forach tak z lewej jak i prawej strony barykady ale skakal na inne i tam sial swoje teorie wygladajace mi na prowokatorski antysemityzm.
Kiedy wreszcie znalazl odpowiednie grono naiwnych i zalozyl swoj portal na "odpowiednim serwerze",zaczal sam pisac i sobie odpowiadac .Kiedy tam sie zarejestrowalem metoda "prob i bledow" ,dokonalem "wojskowego rozpoznania walka nieprzyjaciela".
Oczywiscie spodziewalem sie wyniku walki ale wczesniej dokonalem jedenej zasadniczej proby (narazie to moja slodka tajemnica) na podstwie ,ktorej juz wiedzialem "kto jest kto".
Zagladnela tam nasza niestrudzona Lila ze swym "cietym piorem" ( na moja tu zachete) i odrazu "wystrzelala wszystka amunicje" (widac nie miala do czynienia z bronia i takim "wojskiem" jak na tamtym portalu). Juz nam to wyzej opisala i bardzo sluzsznie odpowiedziala Darkowi ,ktory tez nalezy do piszacych u Ulickiego w dodatku nie wiedzac u kogo.
Zal mi Cie Darku,ze bladzisz ,tym bardziej ,ze mieszkasz w Polsce i znasz co w niej kogo boli i czym jest leczony.
Na ten Twoj temat (zamieszczony i tu) odpowiedzialem Ci na innym portalu wiec tylko dopisze (tak jak zaczalem) -bladzisz i to mocno dajac sie nabrac na prowokacje "polskich polonusow",ktorych ja spotykam nie tylko na forach ale w zyciu codziennym i wiem jak "walcza o Polske".
Jezeli chcesz byc kompromitowany to juz Twoja sprawa ale uwazalem Cie za bardziej rozsadnego Polaka. Pisze "uwazalem" (w czasie przeszlym),tylko dlatego,ze uwierzyles prowokatorom i nie odpowiedziales nawet na moja prywatna poczte. Mysle,ze nie jestes jednym z nich i Twoje imie i nazwisko jest prawdziwe a nie nick jak ktos ci tu zarzuca.
Przy okazji dodam jako starszy i doswiadczony forumowicz rade - z ludzmi trzeba beczke soli zjesc aby ich poznac.
Sa rozne metody rozpoznawania ludzi,ja je stosuje.
Mam nadzieje ,ze jak juz tu zagoscisz ,to nie bedziesz podrzucal nam swych artykulow (inna specyfika forum) ale prosto podyskutujesz jak Polak z Polakiem. Ludzie Twego wieku tez sa na tym portalu i bardzo madrze dyskutuja,tu warto dyskutowac a nie politykowac. Przeciez nie jestesmy politykami a normalnymi ludzmi,politycy na fora nie wchodza oni "bloguja" !
Ja zyje i Pozdrawiam wszystkich uczciwych ludzi na swiecie !
Mam nadzieje,ze odpowiesz nam swoimi zdaniami.
Augustyn P.
Floryda - USA
  #17  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 22:39
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie Re: Ewita (9:44) oraz do Augustyna P.

Pani Ewito
Mam w zwyczaju podpisywać się własnym nazwiskiem i imieniem, swoich pogladów się nie wstydzę i nie muszę się chować.
W sprawie Kartezjusza - sławetne jego zdanie w oryginale brzamiało nieco inaczej: "wątpię, więc myślę". Kto i dlaczego rozpowszechnił błędne tłumaczenie polecam Pani dociekliwości.
Dużo ostatnio mówi się o czytaniu ze zrozumieniem szkoda, że nie mówi się też o jasnym formułowaniu własnych myśli. Gdyby zechciała Pani bez cytatów wyrazić jasno, o co Pani chodzi będę wdzięczny. Z Pani komentarza nic nie wynika. Mogę się jedynie domyślać, iż uważa Pani w przeciwieństwie do mnie, że nie istnieje cenzura w mediach, ale dlaczego wyraża to Pani z agresją do mnie - nie rozumiem, może to tylko kwestia wieku i z czasem przejdzie, czego Pani życzę?

Do Augustyna P.
Wysłałem do ciebie wiadomość (być może nie doszła), że w związku z zablokowaniem Ciebie na PW wyślę do właścicieli list i to poruszę, co zrobiłem. Więcej nic nie mogę.
Mam prośbę, gdybyś zechciał oświecić mnie na czym polega moje błądzenie - a nie ma ludzi nie omylnych - będę szczerze wdzięczny.Augustyn, zapraszasz mnie do dyskutowania tu na forum zamiast do pisania tekstów. No, ale właśnie to jest forma dyskusji. Wygłaszam własny pogląd w artykule i dyskutujemy. Poza tym jest bardzo trudno w kilku zdaniach wyłożyć sensownie i zrozumiale jakąś kwestię. A przede wszystkim nie umiem i nie mam czasu dyskutować z kimś piszącym komentarze w stylu Pani Ewity, a jest takich komentatorów na forach internetowych bardzo wielu. Takie dyskuje nie wiele wnoszą. Pół biedy, jeśli dotyczą jakichś problemów natury ogólnej, ale jeżeli dotyczą konkretów (ekonomii i geopolityki), to musi istnieć jakiś zasób podstawowej wiedzy z obydwu stron, a nie jakieś medialne bałamutne ogólniki i wielkie megalomaństwo o posiadanej dogłebnej wiedzy. Takie dyskursy zniechęcają, bo nic nie wnoszą, nikt niczego się nie dowiaduje.
Pozdrawiam wszystkich Państwa
Dariusz Kosiur
  #18  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 23:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Cogito, ergo sum

ale nie wszyscy myślą, chociaż są.

Co Ty człowieku wiesz o Ewicie?
Jakim prawem pozwalasz sobie na złośliwości wobec niej?
Wpadłeś tutaj ze swoimi mądrościami i wydaje Ci się, że jesteś ponad wszystko i wszystkich, że oświecisz swoimi prawdami jedynie słusznymi ciemnych emerytów?
Jeśli poziom nie ten, to po co się fatygujesz? Zmień forum i poszukaj wyznawców swoich mądrości.

Bywa tak, że jeśli u kogoś "choruje" kultura, musi zadziałać cenzura, ale daleka jestem od wnioskowania, aby ją zastosować tutaj wobec Ciebie.

I jeszcze jedno: nie wiem, ile masz lat, ale dopadnie Cię prędzej czy później wiek dojrzały, który być może - chcę w to wierzyć - spowoduje przyrost taktu i rozumu.
  #19  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 00:38
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie znalezione w internecie

Francuski filozof René Descartes (Kartezjusz) podsumował swoje rozumowanie w słynnym twierdzeniu: dubito ergo cogito, cogito ergo sum (wątpię więc myślę, myślę więc jestem).
__________________
  #20  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 00:38
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 048
Domyślnie wow

..Dariusz sobie znowu nagrabił ?

A jaki nadęty.Zaraz pęknie ,biedaczysko...
Mąż uczony napisał : megalomaństwo o posiadanie dogłebnej wiedzy.. Prosta ze mnie kobita,więc nie wiem czym to się je..I czy po polskiemu to pisane..

No i ta POGARDA i absolutna pewność swojej PRAWDY..I tu mąż kształcony się myli,bo już mądrzejsi od niego ,bardzo dawno temu ,doszli do wniosku,że prawda absolutna nie istnieje..

A skoro nie ma prawdy absolutnej, to prawdą absolutną jest brak prawdy absolutnej, a jeżeli brak prawdy absolutnej jest prawdą względną, to wtedy prawda absolutna z jakiegoś innego punktu widzenia jest prawdą absolutną ,dla danej jednostki..

Ps.Pola..nie miej złudzeń co do młodego wieku,męża biegłego w bieganiu po forach..To ponoć starzec jest..Tylko figluje..oj figluje..
 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.