menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 20-06-2011, 11:22
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Basen, świetna rehabilitacja.Podczas ostatniego pobytu w sanatorium miałam ćwiczenia w basenie (nie umiem pływać... niestety). Z początku strach jak sobie poradzę, później basen należał do moich ulubionych zajęć. Natomiast gimnastyka, no cóż w moim przypadku jest to najskuteczniejsza rehabilitacja tylko trzeba mieć naprawdę silną wolę aby dzień w dzień ćwiczyć. Przy kręgozmyku jest to droga do sukcesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 20-06-2011, 12:13
Telimena's Avatar
Telimena Telimena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Suwałki
Posty: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Basen, świetna rehabilitacja.Podczas ostatniego pobytu w sanatorium miałam ćwiczenia w basenie (nie umiem pływać... niestety). Z początku strach jak sobie poradzę, później basen należał do moich ulubionych zajęć. Natomiast gimnastyka, no cóż w moim przypadku jest to najskuteczniejsza rehabilitacja tylko trzeba mieć naprawdę silną wolę aby dzień w dzień ćwiczyć. Przy kręgozmyku jest to droga do sukcesu.

Chodziłam na basen 4-ry miesiące , aż nabawiłam się bakterii coli . Moja noga więcej tam nie stanie .
Zdrówka życzę i pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 21-06-2011, 08:07
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

No niestety na basenie można nabawić się różnych świństw jeśli właściciel nie przestrzega warunków użytkowania . Ale my również musimy pamiętać o profilaktyce np. klapki. I trzeba pilnować aby nikt ich sobie nie pożyczył bo o zgrozo z taką sytuacją się spotkałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 25-06-2011, 12:33
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

nie wiem czy było coś na ten temat, ale słyszeliście może o dziurawcu- nacieranie olejkiem z dziurawca, by nawodnić krażki, myślę że po nagrzaniu termoforem może być lepsze wnikanie

poza tym ruch jest ważny, dzięki niemu krążki międzykręgowe się nawadniają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 27-06-2011, 08:07
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Cytat:
Napisał Opcja
nie wiem czy było coś na ten temat, ale słyszeliście może o dziurawcu- nacieranie olejkiem z dziurawca, by nawodnić krażki, myślę że po nagrzaniu termoforem może być lepsze wnikanie

poza tym ruch jest ważny, dzięki niemu krążki międzykręgowe się nawadniają
Moja mama kupowala olejek z dziurawca w aptece i smarowala kolana. Nie pamiętam tylko czy jeszcze ogrzewała nogi. Wszystkie nacierania i masowania to lepsze ukrwienia tkanki, więc przynosi ulgę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 05-07-2011, 18:04
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 811
Domyślnie ewiko

Przepraszam za swoje milczenie po Twojej odpowiedzi na mój problem, ale byłam poza domem i dopiero teraz powracam do tematu.
Boję się nie samej operacji, ale dochodzenia " do siebie "...ponoć to kwestia kilku m- cy.
Czy też miałas coś wstawiane, bo ja mam mieć jakieś 2 implanty i gwóźdź...do pionu stawiają na drugi dzień, wypisują po 5-6 dniach, no i ta intubacja...w czasie operacji..

Co do gimnastyki to mam zamiar chodzić 2 razy w tyg.po 1 godz.Prowadzi fizykoterapeutka.Mam też zamiar kupić sobie orbiter, choć to zajmie pół pokoju, ale zrobiłabym wszystko , buy uniknać operacji.
Basen też mamy, ale pływać nie umiem.

kupiłam też takie nacieranie - " bisheffect - biszofit połtawski.Wiadomości znajdziesz w internecie.
Ponoć pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 05-07-2011, 18:09
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 078
Domyślnie

Preparatow z dziurawca nie powinno sie stosowac w lecie, poniewaz sa mocno uczulajace na promienie sloneczne. Poza tym chyle czola przed dziurawcem.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 15:03
Bozenka51 Bozenka51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Preparatow z dziurawca nie powinno sie stosowac w lecie, poniewaz sa mocno uczulajace na promienie sloneczne. Poza tym chyle czola przed dziurawcem.


Święta racja ! Dostałam kiedyś fotoalergii i na dziurawiec i na czarną porzeczkę (soku się w lecie opiłam i na ogródek poszłam) - cała w czerwone plamkopęcherzyki, swędzące. Podobno to wit C plus słońce.
A kregosłup to mnie też pewnie niedługo da znać. Boję się myśleć ale za późno na profilaktykę. Oh, żeby młodzi chcieli słuchać starszych Córa też już zaczyna postękiwać i wnuczka też nie chce prosta siedzieć, takie geny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 15:19
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Bozenko 51, to nie geny to jajko mądzejsze do kury. Jak swojej wnusi mówię, że na wszystkie choroby pracuje sie przez całe życie, To on sie smieje i mówi że ma jeszcze duzo czasu.... To brak informacji co może być juz nie długo....przy takim trybie życia.
My juz wiemy a one jeszcze nie.homopc[1].jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 23:05
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Również poprawia ukrwienie i łagodzi ból rozgrzewająca "maść końska"/testowana dermatologicznie/. Sama ją wypróbowałam, z pomyślnym skutkiem.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 12:47
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bozęnko gwarantuję Ci, ze na profilaktykę jest jeszcze czas....poprawna postawa przy codziennych czynnosciach...ruch...zorganizowane zajęcia aerobikowo-gimnastyczne....polecam rewelacyjną piłkę tę dużą do cwizceń, siedzenia na niej przy komputerze, lekcjach, obieraniu warzyw rewelacyjnie odciąża kręgosłup(wypróbowałam)...piłkę kupuje się wg wzrostu np ja mam 170...mam piłkę o średnicy 75cm.....polecam bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 14-07-2011, 08:50
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Na ruch nigdy nie jest za późno.Przez dwa lata walczyłam z bólem kręgosłupa biorąc przerózne zastrzyki i tabletki przeciwbólowe i myslałam, ze moze byc juz tylko gorzej.Nieprawda, teraz kazdy dzień zaczynam od gimnastyki rozciągajacej, do tego od czasu do czasu rower lub basen, nie unikam zadnych prac fizycznych i jest o.k. Zdjecia rtg mojego kręgosłupa przeczą temu co widac gołym okiem! Aha, i jeszcze srednio raz w roku korzystam z ambulatoryjnych zabiegów rehabilitacji, na pewno nie zaszkodzi, czy pomaga? Trudno wyczuc, napewno nie doraznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 20-07-2011, 09:49
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

A ja pomału przyzwyczajam się do bólu kręgosłupa.....robię wszystko aby go nie przeciążać.
Mam również piłkę lekarska i muszę się z nią przeprosić ...bo gdzieś w kącie leży.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 21-07-2011, 11:30
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Jolusia, jakt Ty to robisz,żeby nie przeciążać kregosłupa? ja po długiej rehabilitacji,muszę cwiczyc co dziennie. 10[1].gifa tak chciałoby sie odpocząć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 31-07-2011, 21:19
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

Tak...robię wszystko ....tylko nie na siłę......wszystko w miarę moich możliwości....i dużo spaceruje z kijkami /zalecenie lekarza neurochirurga/...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 01-08-2011, 07:44
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Jolusiu, mój kręgosłup musi czeka na wizyte u neurochirurga aż do listopada.
Teraz staram się rano troszkę ćwiczyć, ale mało mi to pomaga. Przy takiej pogodzie i powrocie z deszczowego urlopu czuje wszystkie kosteczki ale samopoczucie jest na +5.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 11-09-2011, 18:50
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie ..

Benna!...jak tam Twój kręgosłup?......pozdrawiam Cię serdecznie
Dobre samopoczucie to ważna rzecz....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 12-09-2011, 08:10
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Jolusiu, mój kregosłup odzywa sie bardzo często, smaruję go i głaszcze prawie co dziennie.
Zaczełam chodzić na gimnastykę. Przyznam sie,że jest bardzo cięzko. Stare zaniedbania nie tak łatwo rozruszć.....i czekam dalej na wizyte u lekarza.emoty048[1].gif Sama musze dawac sobie radę i cierpliwie czekać na swoja kolej.
Pozdrawiam Cię serdecznie i bardzo dziekuje za pamięć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 06:19
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

Benna!....pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości i cierpliwości....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 10:18
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Jolusiu, o tak cierpliwośc to podstawa naszego wieku. Zapisała sie na gimnastykę dwa razy w tygodniu. Mam wiele zaległości w tym kierunku. Ciężko pokonać tyle kilogramów noszonych na barkach.
Przesyłam pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 21:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.