menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 22:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto=nie znam takiego kraju- masz rację- bo przecież gorsze rzeczy zdarzaja sie w krajach o wyzszej tzw cywilizacji.

pamietam moja reakcję po filmie Z zimną krwia- jestem zdecydowanie za kara smierci- po przeczytaniu ksiazki i dokładnego wglebienia się w psychikę morderców - juz nie bylam taka pewna.

Tak, uwazam , ze sumowanie kary jest bardzo rozsadne. Odebranie zycia- czy eliminacja na cale zycie ze spoleczenstwa- co jest gorsze?Chyba to drugie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 22:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Elu !

Cytat:
Napisał babciela
Nawet DNA nie zawsze jest proste.Jasne, przyznaję racje , że głowne zadanie maja rodzice, i nie jest regula, ze dziecko ze srodowiska zaniedbanego stanie sie bandyta.Dosc przykre , ze w naszych czasach stala się zasada mieć a nie być.Jednakowoż dzieci rodzicow z tzw marginesu( okropne okreslenie)sa bardziej narazone na popelnienie przestepstwa.Ale oko za oko... o to nie-pisalam juz na jakims watku- ze dowodzi to naszej bezsilnosci wobec tych ludzi. Czytałam jakaś dysertację naukowa na temat nosicielstwa genowego- i abberacji chromasomalnej, ale nie bardzo sie z tym zgadzam.

W kregu moich znajomych jest dziecko-nie dziecko- dorosly juz mezczyzna-kompletnie bezkrytyczny wobec agresji,nie pojmujący tresci odbierania zycia,( tylko rozmowy)niszczenia wszystkiego wokol- matka nie moze zrozumiec , ze jej syn powinien byc na stale odizolowany- zdecydowanie moze zabic- nie zdajac sobie sprawy...
Ciekawe informacje nt przyczyn największych przestępstw (morderstw, gwałtów itp) , znalazłem w filmie "Zeitgeist: Moving Forward" .
http://www.naszsystem.pl/
DNA nie jest winne, tylko dzieci, które spotkały się w dziciństwie z przemocą, mają predyspozycje do popełniania takich przestępstw , gdy dorosną.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 22:35
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Jestem za kara smierci w przypadku najciezszych, zaplanowanych i wyrafinwanych zbrodni.
Wiekszosc z Was jest przeciw......ciekawa jestem co byscie mowili w przypadku gdyby to kogos z Waszych najblizszych (meza, zone, dzieci) ktos bestialsko zamordowal.... co wtedy?
Jakiej kary byscie sie domagali dla mordercy???
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 01:38
~gość: 10.82.98.xxx's Avatar
~gość: 10.82.98.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał Marii
Jestem za kara smierci w przypadku najciezszych, zaplanowanych i wyrafinwanych zbrodni.
Wiekszosc z Was jest przeciw......ciekawa jestem co byscie mowili w przypadku gdyby to kogos z Waszych najblizszych (meza, zone, dzieci) ktos bestialsko zamordowal.... co wtedy?
Jakiej kary byscie sie domagali dla mordercy???

"Ten, kto wydaje wyrok, sam powinien go wykonać. Jeśli chcesz odebrać komuś życie, powinieneś spojrzeć mu w oczy i wysłuchać jego ostatnich słów. Jesteś mu to winien. Kiedy nie masz odwagi tego uczynić, skąd możesz wiedzieć, że ten człowiek zasługuje na śmierć?" - to cytat z mojego ulubionego bohatera. I pod takim warunkiem ja się na karę śmierci zgadzam. Wykonywaną osobiście przez tego kto jej żąda lub wydaje taki wyrok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 08:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

Cytat:
Napisał 10.82.98.xxx
"Ten, kto wydaje wyrok, sam powinien go wykonać. Jeśli chcesz odebrać komuś życie, powinieneś spojrzeć mu w oczy i wysłuchać jego ostatnich słów. Jesteś mu to winien. Kiedy nie masz odwagi tego uczynić, skąd możesz wiedzieć, że ten człowiek zasługuje na śmierć?" - to cytat z mojego ulubionego bohatera. I pod takim warunkiem ja się na karę śmierci zgadzam. Wykonywaną osobiście przez tego kto jej żąda lub wydaje taki wyrok.
Jeśli miałes okazje obejrzeć jakis film amerykański kończacy sie wyrokiem smierci to powinienes wiedzieć, ze w ostatnia droge skazaniec odchodzi przy publiczności składającej sie z sędziego, prokuratora i obrońcy. A także jesli mnie pamięc nie myli, ławników.
Od wykonywania wyroków jest kat. Albo fachowieć od wkłuwania igły. Co by skazańca na dodatkowy stres nie narażać.
Ale dlaczego piszesz, że sie zgadzasz? Przecie chwilę wcześniej przytaczałeś prawo z tablic z przykazaniem NIE ZABIJAJ. Więc mam rozumieć, ze twój pogląd na KS zależny jest od humoru, nastroju, czy pory dnia? Samo przykazanie odkurzasz kiedy trzeba sie nim pochwalić, że ....znasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 08:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pluto=nie znam takiego kraju- masz rację- bo przecież gorsze rzeczy zdarzaja sie w krajach o wyzszej tzw cywilizacji.

pamietam moja reakcję po filmie Z zimną krwia- jestem zdecydowanie za kara smierci- po przeczytaniu ksiazki i dokładnego wglebienia się w psychikę morderców - juz nie bylam taka pewna.

Tak, uwazam , ze sumowanie kary jest bardzo rozsadne. Odebranie zycia- czy eliminacja na cale zycie ze spoleczenstwa- co jest gorsze?Chyba to drugie

Elu!
Zdarzyło mi sie czytac faceta, który opowiadał o tym jaka torturą było dla niego odbywanie kary we własnym domu z bransoletka na nodze.
Chyba zgodziłbym sie z Tobą, że czapa może być dla takiego skazańca z dożywociem łagodniejszym wymiarem kary.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 16:37
~gość: 10.82.98.xxx's Avatar
~gość: 10.82.98.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał pluto37

Ale dlaczego piszesz, że sie zgadzasz? Przecie chwilę wcześniej przytaczałeś prawo z tablic z przykazaniem NIE ZABIJAJ. Więc mam rozumieć, ze twój pogląd na KS zależny jest od humoru, nastroju, czy pory dnia? Samo przykazanie odkurzasz kiedy trzeba sie nim pochwalić, że ....znasz.

Ke? ja popełniłem jedyny komentarz tutaj, właśnie ten na który odpowiedziałeś? OIDP tu pisze dużo ludzi niezalogowanych, nie wrzucaj ich wszystkich do jednego wora (nawet jak maja te sama nazwe organizacyjna i ikonke - bzdurny pomysł tutejszej redakcji, tylko się ludzie mylą przez to, mogliby dać miejsce na podpis, co im szkodzi) - pewnie każdy post to inna osoba (no może prawie). Ja się tu logować nie będę bom nie senior i byście mnie wyśmiali. Ale pogadać se mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 19:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jasne, Pluto- przeciez moze kiedys w swiadomosci tego bandziora odkryje się jakas klapka- pozbawilem kogos zycia- smierc na krzesle , czy jakas inna- konczy jego poczucie winy. Natomiast zycie w odosobnieniu ,zycie z poczuciem winy- o, to jest straszna kara...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 19:34
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Też tak uważam, wydaje mi się, że śmierć może być wybawieniem. Wyjątkowo surowa kara, całkowite odosobnienie może być bardziej dotkliwe. Potwornie trudny temat. Nie jestem pewna, czy pisałabym to samo, gdyby sprawa dotyczyła mnie bezpośrednio
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 22:07
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Eee! Nie przesadzajcie , nie jest tak źle. Skazany na dożywotnie więzienie prawie nigdy nie przebywa w wiezieniu do dni swoich ostatnich.W Polsce może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 25 latach , a dla przykładu w Anglii ,już nawet po kilku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 22:12
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Stanleyu to należałoby zmienić: żadnych zwolnień warunkowych...nie wiem jakie tam są? za dobre sprawowanie czy inne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 22:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pisalismy o sumowaniu kar za rózne przestepstwa-daje to gwarancje calkowitej izolacji na całe zycie.U nas raczej niemozliwe ze względu na brak miejsc w wiezieniach.Myslę , że to panstwo dorosnie do takiego karania za najciezsze przestepstwa jak w USA( nie mówię - jasne - o karze smierci)Nie wiem i nie chcę o tym myslec , jak zmieniłabym poglady, gdyby zbrodnia dokonana została na kims z mojej rodziny. Trzeba miec swietosc JPII- aby przebaczyc-my jestesmy znacznie mniej doskonali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 20-07-2011, 00:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

Cytat:
Napisał 10.82.98.xxx
Ke? ja popełniłem jedyny komentarz tutaj, właśnie ten na który odpowiedziałeś? OIDP tu pisze dużo ludzi niezalogowanych, nie wrzucaj ich wszystkich do jednego wora (nawet jak maja te sama nazwe organizacyjna i ikonke - bzdurny pomysł tutejszej redakcji, tylko się ludzie mylą przez to, mogliby dać miejsce na podpis, co im szkodzi) - pewnie każdy post to inna osoba (no może prawie). Ja się tu logować nie będę bom nie senior i byście mnie wyśmiali. Ale pogadać se mogę.

Mnie jest zupełnie wszystko jedno czys senior czy nie.
Liczy się jedynie co wpiszesz i co obronisz z twoich własnych przekonań. W końcu tu nikt nikomu w metrykę nie włazi.
każdy sam na swoje ryzyko rocznicami szafuje.
A starcy potrafią niegorsze niz siusiumajtki dyrdymały pisac, wiec spokojnie możesz sie zalogować, żeby nie było zmyłek.
Tak dla jasności w temacie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 28-07-2011, 22:59
~gość: 83.6.135.xxx's Avatar
~gość: 83.6.135.xxx
 
Posty: n/a
Post

Odnośnie życia i śmierci ostatnio natknęłam się na ciekawą stronę http://formlinkus.com/news0042.php. Polecam gorąco, bo wnioski mogą być szokujące!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 08:35
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Valle był pierwszym skazanym, który został stracony przy pomocy zastrzyku nowej trucizny pod nazwą Pentobarbital. Według ekspertów nie pozbawia ona całkowicie świadomości i tym samym naraża skazańca na dodatkowe cierpienia.

Dla mnie to wstrząsające, potworne i tyle.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._trucizny.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 13:09
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Domyślnie

W końcu - "kara" śmierci, to przyznanie się do własnej bezsilności i odesłanie zbrodniarza na prawdziwy sąd.
Tzw. śmierć, jedno życie kończy, a drugie zaczyna.
__________________

http://www.facebook.com/Kyllyan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.