menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 15:39
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Post Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak żyć długo i zdrowo?
--------------------
W całej rozciągłości zgadzam się ze wskazówkami autorki artykułu. Wiele z nich stosuję praktycznie. Codzienna gimnastyka sprawnościowa i ta zdrowotna, wyniesiona z „rehabilitacji”, posiłki w wyznaczonych porach dnia, podjadanie pomiędzy posiłkami należy do rzadkości, posiłki raczej dietetyczne z daleko idącym ograniczeniem potraw pieczonych (wiele rzeczy trzeba sobie odmówić!), kawa dwa razy dziennie z ekspresu, herbata minimalnie, tak do picia przegotowana woda, ruch na powietrzu codziennie ponad dwie godziny (chyba, że są niesprzyjające warunki atmosferyczne, to mniej), oczywiście ze swoją sunią Korą. Najgorszą rzeczą jest moje siedzenie przed komputerem dość dużo godzin, bo aż średnio około czterech. Nie mogę tego zmienić. Inni emeryci spędzają czas na kartach, alkoholu, paleniu papierosów – mnie te zagadnienia nie dotyczą. Nie palę już siedemnaście lat a żadnego alkoholu nie piję już sześć lat – zresztą bardzo dobrze się z tym czuję. Życzę wszystkim czytelnikom tegoż artykułu, o ile u nich jest inaczej, o wzięcie sobie uwag pani Wasiak do serca i zastosowania ich w swoim życiu.
Pozdrawiam: Maksymilian
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 16:53
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Ja wykorzystuję każdą wolną chwilkę między kuchnią, łazienką i szkołą syna, by przysiąść przy kompie. Do gimnastyki nie przywiązuję aż takiej wagi, bo i tak jestem w ciągłym ruchu. Ważne, by humor dopisywał, to i samopoczucie będzie okay. W każdym bądź razie można o mnie powiedzieć: "z tyłu liceum, z przodu muzeum".a co najważniejsze, jest mi z tym dobrze!
I jestem z siebie dumna, bo ostatniego papierosa zapaliłam cztery lata temu i już więcej nie zapalę. Zbyt dobrze się czuję jako niepaląca.
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-03-2007, 23:17
~gość: balbinavv's Avatar
~gość: balbinavv
 
Posty: n/a
Post

bardzo cenie ludzi ktoży skonczyli z nalogami izaczeli dbac o swoje zdrowie pozdrawiam was serdecznie Balbinavv
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 18:38
Ewita500 Ewita500 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 17
Domyślnie

Gratuluje Panu takiej dyscypliny ,ja też jestem osobą bardzo konkretną a to że sobie trochę pofolgujemy po internecie to traktujmy to jako naszą nagrodę Życzę pomyślności trzymajmy się cieplutko bo to jeszcze zima
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 11:14
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

cenne rady w artykule, proste i bardzo skuteczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 10:57
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Dodałabym jednak do wszelkich starań dotyczących profilaktyki zdrowotnej dobre geny...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 12:33
~gość: 83.15.183.xxx's Avatar
~gość: 83.15.183.xxx
 
Posty: n/a
Post

a czy ananas ma w sobie witaminę D ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-09-2011, 19:31
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post

Podziwiam tego Pana.Odpowiedż była pisana w 2007 r ciekawa jestem czy wytrzymałtak do dzisiaj? Może się odezwie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-09-2011, 19:37
Radzio77 Radzio77 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: ruda śląska
Posty: 1
Domyślnie bardzo aktualne porady

ale jak drodzy dbać o zdrowie kiedy ono cały czas idzie nie w tą stronę co powinno.Gimnastyka jest bardzo ważna mi ogólnie poprawia samopoczucie - mam jednak pytanie. Co Państwo sądzicie o internetowych testach ? Np takie znalazłem na http://postlinknews.com/457news.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-10-2011, 09:07
Joasia52 Joasia52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 5
Post

Czytam te wszystkie opowiesci na forach i widze, że jest masa ludzi z podobnym problemem do mojego. Bez względu na wiek każdemu coś dolega. Ja osobiście narzekam na staw biodrowy. Czasami ból jest nie do wytrzymania. Mam problemy z chodzeniem... Byłam już u różnych lekarzy. Większość wypisuje mi skierowania do sanatoriów z nfz, ale tam trzeba czekać prawie 2 lata na to, żeby móc skorzystać z jakiś wczasów z zabiegami. Nie chce tyle czekać. Lekarz rodzinny wypisał mi z kolei skierowanie na rehabilitacje w pobliskiej przychodni, ale tam tez kolejka, że ho ho. Wyobraźcie sobie, że na zabiegi czeka się pół roku! Opadam z sił. Gdzieś na jakimś portalu wyczytałam coś o turnusach rehabilitacyjnych nad morzem i w górach. Zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać, ponieważ zdrowie seniora jest najważniejsze i nie chcę tracic czasu na czekanie... Czy ktoś z Was korzystał prywatnie z takich wczasów leczniczych? Proszę o opinie i porady. Wszelka pomoc będzie dobra Czy to jest coś godnego polecenia http://****************/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2 ???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior za kierownicą - jak długo można jeździć bezpiecznie? - komentarze senior A.P. Ogólny 20 07-11-2021 16:16
Jak bezpiecznie i zdrowo wykonywać ćwiczenia fizyczne? - komentarze elkarak Ogólny 12 23-12-2016 13:46
69-latka nie może żyć bez internetu - komentarze BUNIA Ogólny 32 23-08-2009 01:01
Żyć nie umierać! Baby boomers zaszaleją na późnej emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 6 04-03-2009 19:39
Zyjmy dluzej ,zdrowo i spokojnie. senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 23 26-06-2008 14:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.