menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 14:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
Zaraz tam pod żebro, a jak ktoś wyższy to możesz po berecie/kapeluszu oberwać. A może na pustelnika się nadajesz, a nie wiesz? Ci to już obowiązkowo byli długowieczni, że utrzymam się w temacie:religia a długowieczność.
Masz rację, różne formy pustelnictwa uprawiałem, z wielką korzyścią dla ducha i ciała. Jedne w towarzystwie dzikich zwierząt a inne, polegające na medytacjach... Gdybym był młodszy na pewno bym się nawet chwili nie zastanawiał, co wybrać czy pustelnictwo czy KSC. Tyle, że teraz to drugie jest marginalne podczas spędzania większości czasu w internecie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 15:14
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Masz rację, różne formy pustelnictwa uprawiałem, z wielką korzyścią dla ducha i ciała. Jedne w towarzystwie dzikich zwierząt a inne, polegające na medytacjach... Gdybym był młodszy na pewno bym się nawet chwili nie zastanawiał, co wybrać czy pustelnictwo czy KSC. Tyle, że teraz to drugie jest marginalne podczas spędzania większości czasu w internecie.
Trochę Ci zazdroszczę tych medytacji pustelniczych. Czasem by się przydały, ale w dobrych warunkach, nie w ziemiance w lesie.
Na przykład intrygował mnie swego czasu taki niedługi "ogólno-medytacyjny" pobyt w niezakłóconej ciszy u Kamedułów, ale za daleko, za drogo jak na dodatkowe wyjazdy i kobiet tam, o ile dobrze czytałam i pamiętam, nie chcą...z pobożności zapewne.... ( żartuję, ale nie złośliwie, jakby co)
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 16:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
Trochę Ci zazdroszczę tych medytacji pustelniczych. Czasem by się przydały, ale w dobrych warunkach, nie w ziemiance w lesie.
Na przykład intrygował mnie swego czasu taki niedługi "ogólno-medytacyjny" pobyt w niezakłóconej ciszy u Kamedułów, ale za daleko, za drogo jak na dodatkowe wyjazdy i kobiet tam, o ile dobrze czytałam i pamiętam, nie chcą...z pobożności zapewne.... ( żartuję, ale nie złośliwie, jakby co)
U Kamedułów i Benedyktynów. Zawsze mi te pobyty zapewniały optymizm. Kobiety mogą medytować w klasztorach żeńskich np Święta Anna, Kościół i klasztor Mniszek Zakonu Kaznodziejskiego - (Aleksandrówka) k. Częstochowy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 16:38
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał zen
Sa ludzie którym wiara w boga i modlitwa dodają sił, ale są i inni dla których wiara w człowieka i jego możliwości jest tak wielka jak nie przymierzając wiara w boga. Rozumiem zarówno tych pierwszych ale tych drugich bardziej może dlatego, że sama się do nich zaliczam.
Wpadłam na chwilę... i post Zen mnie zatrzymał...
W rozmowie o pozytywnym wpływie religii skupiliśmy się na chrześcijaństwie. W artykule był wymieniony jeszcze judaizm i islam. Buddyzm - religia bez boga - został całkowicie pominięty. Czy to znaczy, że buddyzm jest religią (bo religia i przynależność do grupy wspiera człowieka), która nie niesie pomocy ludziom i nie wspiera ich psychicznie?
Żeby się nie powtarzać... w dalszym ciągu myślę, że większe znaczenie ma przynależność do grupy niż etykieta religijna. Człowiek jest stworzeniem stadnym... większość z nas źle znosi samotność. Wspólne działania i cele a także modlitwy pozwalają czuć się bezpieczniej, pewniej.
Czy to wpływa na długość życia? pewnie tak... człowiek, który czuje się potrzebny (i bezpieczny też) spróbuje zwalczyć chorobę, bo ma po co żyć... Nie sądzę jednak, że wyłącznie religia ma wpływ na długość życia; jest wiele innych uwarunkowań, kto wie czy nie ważniejszych.
Cytat:
W efekcie naukowcy ustalili, że ludzie o poglądach konserwatywnych i liberalnych są skłonni uważać, że Jezus miał takie poglądy, jak oni.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Takie utożsamianie się może być wytłumaczeniem, że religia zapewnia optymizm a co za tym idzie i dłuższe życie. Oczywiście niektórym, absolutnie nie wszystkim!!!!
Jest mi niesłychanie przykro, że reaguję na Twój komentarz do przeprowadzonych badań.
Z przesłanek zawartych w artykule nie wynika zapodana konkluzja. Nieodparcie nasuwa mi się myśl, że ludzie stwarzają Boga na swoje podobieństwo, przypisując Najwyższemu także własne poglądy.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Nareszcie coś naukowego. Co oni tak z tą wiarą kombinują? Potrzebna do czegoś "cy cuś"?
Podobnych 'naukowych badań' jest pełno (np. przejażdżka górską kolejką łagodzi astmę, nietoperze uprawiają seks oralny, a przeklinanie łagodzi ból, etc. - AntyNoble 2010).

O potrzebie religii pisałam wielokrotnie. Jest potrzebna, aczkolwiek nie wszystkim. Niektórych zadowala wiara, inni nawet jej nie potrzebują. A religia w sojuszu z tronem daje (bardzo często) zadziwiające rezultaty.

Jeszcze raz przepraszam Jarosława II, że się nie oparłam i wygłosiłam własne zdanie.

PS - Oleno: http://www.wprost.pl/ar/153509/Medyt...d-cela/?I=1363
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 17:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Wpadłam na chwilę...

Ach jaka szkoda, że tylko na chwilę.

ludzie stwarzają Boga na swoje podobieństwo, przypisując Najwyższemu także własne poglądy.

Pewnie dlatego było i jest tak wielu Bogów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 18:08
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Pewnie dlatego było i jest tak wielu Bogów.
Było wielu ale niektórzy umarli, bo ludzie przestali w nich wierzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 18:41
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Pewnie dlatego było i jest tak wielu Bogów.
Mogłoby być sobie nawet więcej, ale żeby wyznawcy nie prowadzili w ich imię wojen ze sobą.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 18:53
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
U Kamedułów i Benedyktynów. Zawsze mi te pobyty zapewniały optymizm.
"Łacińska maksyma salus per silentium, czyli zdrowie przez ciszę, to hasło, które zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Zaczynamy odczuwać potrzebę wyciszenia i naładowania baterii w całkowitym spokoju." Może kiedyś mi się uda tak pojechać. Jedyne miejsce, gdzie milczenie i skupienie nie jest poczytywane za nieuprzejmość. Mam też nadzieję, że na tych mszach medytacyjnych nie ma kazań, bo te zdrowotnie raczej nie działają.
Do Ostatka: dzięki za link.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 19:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie Do Ostatka

Cytat:
Napisał ostatek
Jest mi niesłychanie przykro, że reaguję na Twój komentarz do przeprowadzonych badań.
Z przesłanek zawartych w artykule nie wynika zapodana konkluzja. Nieodparcie nasuwa mi się myśl, że ludzie stwarzają Boga na swoje podobieństwo, przypisując Najwyższemu także własne poglądy.
Jeszcze raz przepraszam Jarosława II, że się nie oparłam i wygłosiłam własne zdanie.
Nie musisz się sumitować, bo nie jesteśmy w teatrze tylko na forum. Ja już oduczyłem się kogoś chwalić jak ta osoba sobie tego nie życzy. Konkluzja z każdej nauki czy artykułu jest taka jak sobie ktoś to wyobraża. Nie napisane jest że tak ma być i pod tym pieczęć noblisty, nawiasem mówiąc też omylnych. Czy Bóg był, czy jest, czy dopiero będzie, wymyślony czy stworzony, i na czyje podobieństwo, to indywidualna sprawa każdego człowieka i jego wyobraźni. Ja też nie we wszystko wierzę nawet co napisane w Biblii, bo była pisana nie na nasze czasy i dlatego teraz łatwo ją podważać instrumentalnie, szczególnie naukowcom i "naukowcom". Nie bardzo rozumiem czemu ją podważają ludzie niewierzący. Dla nich nie ma Boga i szlus. A oni przeżywają swoje rozterki jak mrówka okres starając sami siebie przekonywać, niepotrzebnie tracąc kalorie. Jedni mają wyobraźnię inni nie i wszystko od tej wyobraźni zależy. Pozwólcie ludziom mieć nadzieję i wyobraźnię. Sama kiedyś pisałaś i mam to udokumentowane, że świadkowie Jehowy zdobywają swoich wiernych wśród ludzi słabej wiary. Wiec o co chodzi z tym waszym osłabianiem wiary? Macie jakiś cel czy to tylko anihilacja i apostazja? Odnośnie swojego zdania, to ja zdobywam ukradkiem i bez pytania wiedzę od Ciebie co nie przeszkadza mi być po drugiej stronie tęczy ze swoim zdaniem.
Pozdrawiam ukradkiem czytając blog.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 19:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
"Łacińska maksyma salus per silentium, czyli zdrowie przez ciszę, to hasło, które zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników...... Mam też nadzieję, że na tych mszach medytacyjnych nie ma kazań, bo te zdrowotnie raczej nie działają.
Nie, tam nie ma kazań tam byłem sam na sam.... Bardzo wiele zrozumiałem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 19:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 651
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Nie bardzo rozumiem czemu ją podważają ludzie niewierzący.
Ja też nie rozumiem dlaczego piszą tu ludzie wierzący też można tak zadać pytanie.Jak sam przeczytałeś pierwszy post ....Religia zapewnia optymizm i dłuższe życie - komentarze ..... sam widzisz że w tym momencie rozpoczęła się dyskusja na ten temat .Stąd ci co czuli się na siłach w tym temacie dyskutować , pisali posty,napisano ich 130 . Seniorzy to ludzie o różnych światopoglądach i każdy mógł zabrać głos dlatego są i posty agnostyków , ateistów i teistów.

Wypowiedzi tu dyskutujących przekonały albo nie do tezy postawionej w pierwszym poście.Biadolisz nad tym że ci ktoś broni wierzyć w coś co chcesz . Dla mnie durszlak służy do cedzenia makaronu a poruszanym tu na forum wyznaniu to nakrycie głowy Boga.Czy ktoś komuś broni w to wierzyć
Cytat:
bo była pisana nie na nasze czasy i dlatego teraz łatwo ją podważać instrumentalnie, szczególnie naukowcom i
To problem wyznawców ,cóż stoi na przeszkodzie dokonać zmian ,przecież robiono już to kilkakrotnie w dziejach wprowadzają różne modyfikacje.Jest też Szef który ma komórkę do Boga lub może zawsze powiedzieć że mu modyfikacje przekazał sam Bóg,czy TY nie uwierzysz w te słowa Głowy Kościoła ?- podpowiadam.Nie przesadzaj z tym że naukowcy mają problem z pojęciem Bóg. Przecież wierzący i praktykujący nie potrafi tego udowodnić może spróbujesz będziesz pierwszym kto to zrobił
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
.......
Czy pan to do mnie pisał?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:16
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie musisz się sumitować, bo nie jesteśmy w teatrze tylko na forum. Ja już oduczyłem się kogoś chwalić jak ta osoba sobie tego nie życzy. Konkluzja z każdej nauki czy artykułu jest taka jak sobie ktoś to wyobraża. Nie napisane jest że tak ma być i pod tym pieczęć noblisty, nawiasem mówiąc też omylnych. Czy Bóg był, czy jest, czy dopiero będzie, wymyślony czy stworzony, i na czyje podobieństwo, to indywidualna sprawa każdego człowieka i jego wyobraźni.
Jarosławie, masz jakiś problem ze mną? Jeśli tak, omijaj moje wpisy.
Konkluzja wyciągnięta z przeczytanego artykułu może być bardzo osobista, ale to nie znaczy, że jest logiczna. Równie dobrze mogłeś wyciągnąć wniosek: i dlatego dziś jest mróz. Na to (błąd logiczny) zwróciłam uwagę, widać zbyt delikatnie. Swoje zdanie mogłeś wygłosić bez podpierania się artykułem.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Ja też nie we wszystko wierzę nawet co napisane w Biblii, bo była pisana nie na nasze czasy i dlatego teraz łatwo ją podważać instrumentalnie, szczególnie naukowcom i "naukowcom". Nie bardzo rozumiem czemu ją podważają ludzie niewierzący.
Hm... nie istnieje zakaz czytania Biblii (już nie istnieje, bo do niedawna istniał!). Czytają ją zatem naukowcy różnych dziedzin: historycy, archeolodzy, geolodzy, językoznawcy, starożytnicy, botanicy, fizycy, etc... Gdybyś odrobinę bardziej się zainteresował wynikami czytania nie napisałbyś tego coś napisał. Niestety, ignorancja jest często siostrą arogancji.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Dla nich nie ma Boga i szlus. A oni przeżywają swoje rozterki jak mrówka okres starając sami siebie przekonywać, niepotrzebnie tracąc kalorie. Jedni mają wyobraźnię inni nie i wszystko od tej wyobraźni zależy.
Od kiedy Cię obchodzą inni? To ich sprawy i ich problemy. Dlaczego ich oceniasz zamiast... miłować?
Jesteś zwyczajnie niegrzeczny.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Pozwólcie ludziom mieć nadzieję i wyobraźnię. Sama kiedyś pisałaś i mam to udokumentowane, że świadkowie Jehowy zdobywają swoich wiernych wśród ludzi słabej wiary. Wiec o co chodzi z tym waszym osłabianiem wiary? Macie jakiś cel czy to tylko anihilacja i apostazja?
Zabieram komuś nadzieję? Odwodzę od wiary? Osłabiam? Pisałam kiedyś na tym forum: jak słaba musi wiara, jeśli post anonimowego ostatka potrafi nią zachwiać... Może warto przemyśleć siłę własnej wiary. I w jej obronie powalczyć argumentami, nie tylko gniewem i złością... ups, sorry, zapomniałam, Ciebie argumenty z lekka brzydzą, nie musisz... dlatego nie dziw się, że Twoje opinie (dla mnie) nie mają znaczenia.
O Świadkach Jehowy tak pisałam i wcale się tego nie wypieram. Nie uważam tej religii za złą; jest tyle samo warta co inne i nawet o milimetr nie gorsza. Napisałam, że jeśli ktoś jest katolikiem słabej wiary i chce w niej pozostać, niech unika dyskusji i rozmów na temat Biblii. Kiepską wiedzą nie obroni swojego zdania. ŚJ wiele czasu poświęcają na naukę. Katolicy szczycą się tym, że mają Biblię w domu ale jej nie przeczytali. Zaryzykuję stwierdzenie, że wiedza jednego ŚJ przerasta wiedzę kilku katolików razem wziętych.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Odnośnie swojego zdania, to ja zdobywam ukradkiem i bez pytania wiedzę od Ciebie co nie przeszkadza mi być po drugiej stronie tęczy ze swoim zdaniem.
Pozdrawiam ukradkiem czytając blog.
I słusznie, bo moja wiedza bardzo ułomna jest. Nie twierdzę, że się nie mylę... ale staram się uzasadnić swoje zdanie. Z uzasadnieniem można dyskutować, z brakiem argumentów się nie da... a na pogaduchy 'słowo przeciwko słowu' żal mi czasu.
Blog jest otwarty dla wszystkich.

Oleno, jeśli nie chcesz kazań, istnieją w Polsce buddyjskie ośrodki odosobnienia (Kuchary i Ropki). I tam - jeśli zechcesz - masz gwarancję całkowitego odosobnienia. Piszę, jeśli zechcesz, bo nie ma przymusu, można wybrać mniej lub bardziej ograniczony kontakt z innymi.


Co z tym buddyzmem? również zapewnia optymizm i dłuższe życie??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:43
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie ostatek

"Blog jest otwarty dla wszystkich"
A niedawno był otwarty tylko dla członków
wzajemnej adoracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
.....
Miałem coś odpisać ale widzę, że nic się nie zmieniło, Ty po prostu zanim przeczytasz co napisałem już masz gotową odpowiedź. Omijam Twoje wpisy jak sobie życzysz, ale grzeczność nakazywała mi odpisać. Jednak będę pisał co mi się podoba bez uzasadnienia i argumentów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał nair
"Blog jest otwarty dla wszystkich"
A niedawno był otwarty tylko dla członków
wzajemnej adoracji.
Niedawno był otwarty tylko dla gości. Tak się składa, że blog jest czytany przez 'znajomych i przyjaciół królika' nie mających nic wspólnego z KSC, dlatego nie był zablokowany do końca. Nawet jeden 'gość' z numerem zamiast nicka na to się nabrał.
Odpowiedź na pytanie 'dlaczego tak było' znajduje się z jednym z wpisów.

Może nie żałuj, nic ciekawego nie ma... nie odwodzę nikogo od wiary ani nie przekonuję, że religia przedłuża życie... choć 'starożytni Izraelici' twierdzili, że nagrodę za dobre życie otrzymuje się tutaj, na ziemi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Smutny

Cytat:
Napisał nair
"Blog jest otwarty dla wszystkich"
A niedawno był otwarty tylko dla członków
wzajemnej adoracji.
Nieładnie, blog zawsze był otwarty dla wszystkich, ostatek informowała wielkokrotnie, że dla wszystkich, niezalogowanych do KSC, teraz jest otwarty również dla zalogowanych. Być może cała społeczność korzystająca z googli jest twoim zdaniem członkami wzajemnej adoracji? Może towarzystwem byłoby zgrabniej .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 21:01
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Bo to nie wpływa na długowieczność , to co ktoś wyznaje.Jako zawód wykonywany to długowieczni są bankierzy i menadżerowie wyższego szczebla i właściciele fortun. A dlaczego długo żyją bo mają dostęp do nowoczesnej medycyny też nie muszą czekać na transplantacje .Prowadzą zdrowy tryb życia i zatrudniają dietetyka i często sobie robią badania a ich lekarz prywatny dba by jego klient żył jak najdłużej.Profilaktyka jest najważniejsza w wieku 70+ a nie wiara.
Myślę, że profilaktyka jest ważna długo wcześniej, po 70 tce mamy leczenie, to tak przy okazji.

Zauważyłam, że głęboko wierzący ludzie maja w sobie wielki ład i silę wewnętrzną, która daje poczucie bezpieczeństwa i spokój. To moje powierzchowne obserwacje, bo zasady religijne bywają rożne, kwadratowe i podłużne - niekoniecznie musza być arcyzdrowe (o agresywnych się nie wypowiadam, bo dla mnie to nie są ludzie wierzący). Kiedy tak sobie rozmyślam, dochodzę do faktycznego wniosku, że najdłużej żyją ludzie w bogatych społecznościach, mają lepszą opiekę i łatwiejsze życie? (ale to dalej tylko statystyka i badania naukowe, które już zostały podważone ).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 21:08
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Cytat:
Napisał Jarosław II
Miałem coś odpisać ale widzę, że nic się nie zmieniło, Ty po prostu zanim przeczytasz co napisałem już masz gotową odpowiedź. Omijam Twoje wpisy jak sobie życzysz, ale grzeczność nakazywała mi odpisać. Jednak będę pisał co mi się podoba bez uzasadnienia i argumentów.
Jarosławie, proszę... odpuść sobie, nie zapętlaj się bardziej.
Nie mam i nie chcę mieć wpływu na Twoje pisanie, to Twój wybór. Ale dyskutować nie mam ani o czym, ani z czym, niestety.

W. Szymborska nie żyje... 'tego się nie robi kotu'...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 21:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Jarosławie, masz jakiś problem ze mną? Jeśli tak, omijaj moje wpisy.

Przeczytałem jeszcze raz swój post o Twoją odpowiedź i to jest nie do uwierzenia jak w jaki niesprawiedliwy sposób mnie potraktowałaś.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.