menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 12:32
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

Ja bardzo często jem otręby od jakiegoś czasu. Czy można od nich schudnąć to nie odpowiem, bo to jest jeden z elementów diety którą stosuję. Na pewno dają poczucie sytości i wspomagają przemianę materii. Rano otręby i szklanka zaparzonego dzień wcześniej siemienia i można się poczuć lekko jak w reklamie activi Siemię i otręby ponadto wpływają korzystnie na cerę, tak więc polecam.
co do przepisów ja piekę taki chlebek z tej strony http://www.wielkiezarcie.com/recipe32209.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 14:27
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Witam

Wróciłem z sanatorium z Nałęczowa. Byłem na turnusie rehabilitacyjnym 28 dniowym. W tym czasie schudłem 8,5 kg!
Zaserwowano mam dietę kardiologiczna niskokaloryczną. Jedzenia było dużo, nawet wszystkiego nie zjadałem. Dieta opierała się tylko na gotowanych rybach i kurczakach. (całkowity brak wieprzowiny) Na talerzu podawano tylko 1-2 ziemniaczki i mnóstwo, mnóstwo sałatek i surówek!
Na kolację i śniadanie do chleba z masłem serkiem topionym i dżemem, podawano 2-3 plasterków cieniutkiej szynki wołowej.
Warunkiem takiej diety jest dodatkowe niedojadanie!
Uzupełnione to było ciągłym ruchem na salach gimnastycznych, masażach, zabiegach i zajęciach na basenie. Mniej zmęczonych lekarz wyganiał na 2-godzinny fajf po kolacji.
Efekt murowany! Wszyscy kuracjusze, którzy przestrzegali tych zasad, schudli od 4 do 9 kg! Osoby "dojadajace" ciasteczka - przybyły ok. 1 kg.
Jak widać, aby schudnąć trzeba połączyć dietę z ruchem. I niestety, trzeba to utrzymywac cały czas (w domu własnym szczególnie) - aby nie powstał efekt jojo!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 08:45
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

a ja polecam wspomagać każde odchudzanie brzoskwiniami, bo oczyszczają organizm z toksyn, dostarczają składników odżywczych i dodają energii!! Tutaj parę linków z artykułami mądrzejszymi ode mnie:
http://www.menopauza.pl/odzywianie_2...zoskwinie.html
http://www.fakt.pl/Romans-z-brzoskwi...owocowo,3.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 09:35
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

a ja polecam odstawienie wszystkich tłuszczy, chleba i cukru. Stawiam szampana, jeśli po dwóch miesiącach nie będzie spektakularnych efektów.
(Tłuszcze to też mięso, mleko, oliwa, masło i śmietana, ale nie orzechy :-), orzechy można)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 27-04-2012, 10:13
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

odstawienie wszystkich tłuszczów jest niezdrowe! Dzięki nim do naszego organizmu przyswajana jest witamina A i D! jeśli już rezygnować, to ze zwierzęcych, przerzucić się na rybi (tran) i roślinny!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 27-04-2012, 12:35
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Tłuszcze masz w jarzynach, owocach, pestkach i orzechach, wystarczy. Witaminy też tam są, jak nie będziesz wszystkiego katował wysokimi temperaturami, to coś zostanie dla ciebie . Zapewniam cię że nic ci się nie stanie, tyle że musisz jeść dużo więcej objętościowo, ale to jest zdrowsze i naprawdę odchudza. Gdyby wszyscy ludzie się nie zatłuszczali na potęgę, nie chorowaliby tak na choroby krążenia.

Jest taki rodzaj leczenia polegający na odstawieniu tłuszczy między innymi i prowadzą go lekarze, chyba wiedzą co robią? Efektem jest przede wszystkim spadek wagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 27-04-2012, 12:56
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Jak to jest naprawdę z tym siemieniem lnianym.
Jedni twierdzą, że jet kaloryczne, a co za tym idzie ....tycie.
Inni znów, że odwrotnie. A jak jest naprawdę?
Z własnego przekonania wiem, że są bardzo pomocne przy wrzodach dwunastnicy.
Bardzo dobrze działają osłonowo i redukują kwasy żołądkowe . Do zawiesiny z siemienia dodawałam
też po łyżce otrąbków owsianych. Odnośnie otrębów owsianych, zgadzam się całkowicie co do ich pozytywnego działania.
Pozdrawiam czytających.

Ostatnio edytowane przez Jolina : 27-04-2012 o 13:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 15-06-2012, 17:09
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Ponieważ jestem w trakcie odchudzania, kilka słów ode mnie.
Nie uznaję jakiś specjalnych diet, po prostu w miarę dobrze zbilansowana. Do tego oczywiście więcej ruchu.
Zaczynałam dietę z wagą w ręce, każdy kęs był ważony, wszystko zapisywane itd. Podliczany był bilans dzienny węglowodanów, białka, tłuszczu. Muszę przyznać, że miesiąc takiego "rachunku sumienia" dużo daje.
Staram się unikać produktów z wysokim indeksem glikemicznym, ale nie odstawiam ich całkwicie.
Zrzuciłam ponad 11kg i czuję się już o niebo lepiej. W planie jest drugie tyle, niestety swego czasu przybrało się stanowczo za dużo.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 16-06-2012, 15:38
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Jest ok, w tym co mówisz jest dużo mądrości, tylko dotyczy to ludzi ze zdrową przemianą materii, idealnie funkcjonujących. Ruch to jedna z pierwszych rzeczy przy mądrym dbaniu o siebie. W tzw medycynie stylu życia uważa się że są cztery elementy - 1. ruch fizyczny 2. prawidłowa dieta, 3. dbanie o to aby nie przybrać na wadze i kurcze - nie pamiętam czwartego.... Kiedy jesteśmy struci, organizm nie nadąża z usuwaniem zanieczyszczeń, wątroba nie rozkłada już tłuszczy tak, jak u zdrowych. A struci jesteśmy jedząc produkty wysoko-przetworzone z rozmaitymi dodatkami, jedząc słodycze, niepotrzebny tłuszcz. Potem to wszystko już tylko się odkłada. Piszę tak dlatego, bo znam osoby które są bardzo aktywne a pomimo to nie radzą sobie ani z nadwagą ani z np cukrzycą. Kiedy potraktujemy kuchnię, jak laboratorium apteczne, a jedzenie jak lekarstwo a nie tylko hedonistyczną przjemność w aspekcie dojmujących rozkoszy podniebienia, wtedy wszystko wraca do normy. Ale przy jedzeniu trzeba myśleć bardzo systemowo i analitycznie. U wielu jest to rodzaj nałogu splecionego z problemami emocjonalnymi.

ps. uważam, że siemię lniane - mielone jest super. Znajoma lekarka uważa, że w pewnych przypadkach chorobowych np przy stanach zapalnych w organizmie jest to świetne źródło tłuszczu, oczywiście jeśli jecie siemię lniane odpuście sobie inne źródła - masło, mięso czy mleko. W naszych tradycyjnych sposobach żywienia jest go po prostu za dużo.

Mam coś niecoś do powiedzenia, bo w 2009 świadomie zleciałam do wagi z przed urodzenia dzieci, zleciałam i już tam zostałam. Jestem zdrowsza, moje kolana i kręgosłup się konkretnie odwdzięczyły. Przewód pokarmowy przestał popłakiwać. To nie jest tylko dieta - to nowy sposób na resztę życia. Jem bardzo dużo, ale inne rzeczy niż przednio - kasze, jarzyny i owoce przy niskim poziomie tłuszczu, białka i bez glutenu. Tak można jeść, jeść i jeść do oporu całkiem smaczne rzeczy, tylko trzeba się nauczyć je przyrządzać i nie dać się pokusom.
__________________

"Zaglądnik"

Ostatnio edytowane przez rebelio : 16-06-2012 o 15:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 16-06-2012, 15:59
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Tu jest o tym: http://www.carolina.pl/pacjent/566-c..._zywienia.html

Nie jestem pracownikiem i nie leczyłam się tam, prowizji też nie dostaję za takie linkowanie. Zaczęłam się interesować zdrową dietą jeszcze zanim dowiedziałam się o tym miejscu. Ale byłam dwa miesiące temu na wykładzie dietetyczki z tego centrum i stwierdziłam, że to się naprawdę kupy trzyma. Bardzo mi pomógł ten wykład. Rzuciłam po nim gluten. Pani pokazywała na rożnych wykresach i porównawczych zestawieniach wyniki badan naukowych, bardzo to było przekonywujące i od tamtej pory chętnie się podpieram ich autorytetem, kiedy o tym piszę albo mówię.

To jest bardzo zbliżone do diety dr Ornisha.
http://www.ted.com/talks/view/lang/pl//id/10

Złapałam swój pion w kwestii jedzenia, wagi i zdrowia. U mnie akurat, ale pewnie nie tylko u mnie, jest to mocno ze sobą powiązane. Trzymam to, kiedy jestem gdzieś w tzw gościach czasem sobie folguję, ale na dzień dzisiejszy mogę sobie na to pozwolić, na co dzień trzymam fason i wszystko gra.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 16-06-2012, 20:06
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Dzięki za linka, na pewno chętnie poczytam, temat odchudzania jest mi teraz bardzo bliski. Sama też wprowadziłam duże zmiany w zasadach odżywiania, chociażby pieczywko, które uwielbiam, dalej jadam, ale już zupełnie inne i tylko raz dziennie. Zazwyczaj same je piekę. Nie jem wieprzowiny, o tłuszczach już nie wspominam, choć odrobina oliwy z oliwek i ryby owszem.
Nie powiem, ze te 11kg poszło lekko, oj nie. Dieta na prawdę rygorystyczna, a ruch jako wspomagający dodatek.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 09:19
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

Przyłączam się do opinii, żadna dieta cud, tylko zmiana nawyków żywieniowych, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu pozwolą stracić zbędne kilogramy nie wracając do starej wagi. Także wyłączamy telewizor i na wyruszamy na spacer
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 09:25
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Diety cud to marketingowe chwyty, których celem jest zysk. Popieram wyżej przedmówcę apropo stylu życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 09:26
kukis kukis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wawa
Posty: 2
Domyślnie

Nie wiem czy to w 100% bezpieczne, ale ja korzystałam z tych tabletek - http://www.i-apteka.pl/product-pol-3...-saszetek.html Waga spadła, mnie nic nie dolega. Chyba jednak skuteczne to...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 27-12-2012, 21:55
czerwonawyspa's Avatar
czerwonawyspa czerwonawyspa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 29
Domyślnie

ehh nie ma diet cud jest tylko prawidłowy sposób żywienia na co dzień. Tabletki, diety odchudzające pozwolą nam pozbyć się parę kg tylko na krótki okres czasu po którym wrócą zrzucone kilogramy wraz z błędami żywieniowymi.
Każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak łudzimy się w myślach, że kolejna zastosowana przez nas dieta spowoduje cud- tak jest prościej prawda?

W końcu kto by przez całe życie mógł odmawiać sobie tyle smakołyków (czekoladki, cukiereczki, hamburgerki itp.), chyba tylko głupiec !!!, a może osoba która nie traktuje swojego organizmu jak śmietnika??? ....
Zdrowe odżywianie to nawyk na całe życie i warto o tym pamiętać przed każdą nową - rewelacyjną dietą odchudzającą!
Takie chwilowe zrywy to tylko oszukiwanie siebie, że robić coś dla swojego ciała, niestety szybko z tego rezygnujemy- to smutne...
__________________
"Wyleczyć można tylko tego kto chce być zdrowy" - zapraszam na mojego bloga: www.tradzik.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 23-01-2013, 14:16
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Najbezpieczniej jest odchudzać się poprzez eliminowanie z diety pewnych produktów, czytając przy zakupie ich skład.
Poniżej artykuł o syropie glukozowo-fruktozowym, który to powoduje odkładanie się tłuszczu w organiźmie w zastraszającym tempie.
Chodzi o syrop produkowany z kukurydzy, a ta jak wiadomo jest generalnie GMO.

Cytat:
Produkt ten zastąpił cukier w prawie wszystkich wyrobach słodkich.
Problem jednak polega na tym, że w ludzkim organizmie ten syrop zachowuje się zupełnie inaczej niż cukier.
Upraszczając cały mechanizm i posługując się pewnym uogólnieniem powiem tyle:

Syrop glukozowo-fruktozowy zakłóca pracę wątroby,
przestawia metabolizm na produkowanie tłuszczu ze wszystkiego, co się je
oraz blokuje hormon zwany leptyną, który informuje mózg o tym, że człowiek jest najedzony.

W konsekwencji czujesz się ciągle głodny i coraz więcej jesz,
a twoja przemiana materii jest przestawiona na produkowanie tłuszczu,

więc tyjesz i tyjesz coraz bardziej.

http://jaroslawdubiel.nowyekran.pl/p...lodka-trucizna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 24-01-2013, 06:32
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Z tego co mnie nauczono i co sama odkrylam w zdrowej diecie nalezy skupic się na produktach nieprzetworzonych. Wszystkie dodatki, te ukryte moga mieć duże znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu.

Zatem
1. Kupujemy produkty nieprzetworzone i sami sobie je przetwarzamy w domu we własnej kuchni (z zasady, bo przecież wiadomo, że czasem podróżujemy albo zdarzają się inne przypadki i nie da rady być we własnej kuchni)

2. Skupiamy się na kaszach, orzechach, jarzynach i owocach, na tyle na ile to możliwe spożywamy je na surowo. Konieczna suplementacja to tylko B12 i D (kiedy nie ma słońca).

Było pytanie o siemię lniane - świeżo i porządnie zmielone - bardzo dobre i zdrowe źródło tłuszczu. Kiedy odstawi się inne, łyżka siemienia plus pół szklanki orzeszków lub migdałów dziennie w zupełności wystarczają. Nie trzeba polewać jedzenia oliwą, a jeśli to minimalnie. Ostatnie wyniki badań naukowych w tłuszczu widzą główną przyczynę cukrzycy!

3. Ćwiczymy, jeśli jesteśmy chorzy ćwiczymy mniej, ale codziennie przynajmniej pół godziny, przedłużać w miarę możliwości. Moja znajoma prawie 90 latka w zimie nie wychodzi w ogóle z domu, ale ćwiczy kilka godzin dziennie, delikatnie, powolutku. Jest sprawna fizycznie i psychicznie, dotąd uczy się języków obcych i czynna jest towarzysko oraz społecznie.

4. Unikamy alkoholu, papierosów, wszelakich używek.

No i wszystko chyba jasne.
Gwarantowane schudnięcie plus powrót do zdrowia od przewlekłych chorób
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 17:11
Spectacle Spectacle jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 1
Domyślnie

Ja się odchudzałem w tamtym roku. Maiłem w planie zejść o 10 kg z wagi, wiedziałem jednak, że łatwo nie będzie. Postanowiłem zacząć chodzić regularnie na basen i robić brzuszki (plus intensyfikacja spacerów z psem) no i dieta, a raczej ograniczenie jedzenia. Uznałem dodatkowo, że łatwiej mi to wszystko pójdzie jak się czymś wspomogę, ale zależało mi na tym, żeby to było w miarę naturalne. Spomiędzy ziołowych specyfików wybrałem suplement diety z wyciągu z jagód Acai I muszę przyznać, że to połączenie sprawdziło się na prawdę dobrze. Myślę, że każdemu może się udać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 21-03-2013, 12:16
Ciunia's Avatar
Ciunia Ciunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-biala
Posty: 375
Domyślnie Porada

Czy ktoś zna dzialłanie herbaty Ning Hong ,Jakie są skutki uboczne.,szczegolnie czy nie powoduje przyspieszonego bicia serca i czy nie wpływa na ciśnienie..Proszę o odpowiedż.Pozdrawiam

__________________
ciunia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 11-06-2013, 19:08
goskak28 goskak28 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łubowo
Posty: 4
Domyślnie

służę poradami dietetycznymi, mój mail goskak28@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 22:12
Odchudzanie - fakty i mity - komentarze aleksa5 Ogólny 2 08-06-2015 12:36
Preparaty na odchudzanie niebezpieczne dla zdrowia - komentarze Basia. Ogólny 9 23-10-2013 17:31
Na odchudzanie (i nie tylko) - błonnik - komentarze beterus Ogólny 2 17-08-2012 15:22
Bezpieczne korzystanie z kart płatniczych - komentarze Basia. Ogólny 11 31-03-2009 19:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.