menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 08-09-2012, 09:06
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku,odwagi i pracy.................pozdrawiam
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 12-09-2012, 18:20
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Non est beatus, esse se qui non putat
- nie jest szczęśliwy, kto się za szczęśliwego nie uważa. Seneka

http://www.youtube.com/watch?v=XKCVUbxpHjM&feature=plcp

Zatem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 29-09-2012, 18:25
Monika 1's Avatar
Monika 1 Monika 1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 177
Domyślnie

szukam ,szukam i nie mogę znależć wątku gdzie mogłabym poruszyć mój problem. Otóż chodzi o to ,że ciągle pcham się z pomocą, a tej pomocy nikt ode mnie nie potrzebuje. Przez kilka lat chorowała siostra, zawsze był przy niej tłum koleżanek i przyjaciół, teraz gdy jej nie ma ,dręczą mnie wyrzuty sumienia ,że mogłam więcej, że powinnam była obcych odgonić, ale już jest za póżno. Teraz zachorowała moja mała wnuczka i historia powtarza się, chciałam jej oddać na czas pobytu w CZD swój komputer ze skypem aby mogła rozmawiać z ojcem.Niestety , drudzy dziadkowie kupili wypasione urządzenie i jutro powiozą. Jak to jest, dlaczego nikt nie potrzebuje mojej miłości, pomocy, czy ja się nadaję tylko do opieki nad zwierzakami ? Bardzo wnusię kocham, być może już jej nie zobaczę i cokolwiek próbuje dla niej zrobić, to jest zbyteczne. Nie chodzi mi przecież o żadną wdzięczność, mnie nie musi nikt kochać, ale dlaczego tak trudno przyjąć coś ode mnie?Nie wiem czy ktoś z was kiedyś czuł że nikomu nie jest potrzebny, że nikomu nie zależy na jego miłości.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 13:25
renatka45's Avatar
renatka45 renatka45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Wroclaw
Posty: 3
Domyślnie

Chcialabym Ci pomoc, ale nie wiem dokladnie jak, moze po prostu mimo wszystko i w miare mozliwosci badz czesto przy wnuczce, po co komputery i inne takie skoro najwazniejsza jest babcina troska? Swoja doga, dobrze, ze masz zwierzaki, one tez potrzebuja milosci i umieja sie odwdzieczyc duzo bardziej niz ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 17:41
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Moniko,
ja jestem osobą wierząca i kiedy nie wiem jak postąpić szukam odpowiedzi w książce,która niejednego uratowała od depresji.

Jej autorem jest Tomasz a Kempis.
Może pomoże Ci fragment z dwu rozdziałów.

"Patrz na siebie ,ale wystrzegaj się sądzenia innych.Daremnie się człowiek trudzi osądzaniem innych,jakże często się myli i popada w błąd.Często sądzimy według tego co nam przypada do serca i łatwo zatracamy poczucie sprawiedliwości.Niektórzy w gruncie rzeczy,mają zawsze na względzie siebie w tym co robią,choć nie zawsze zdają sobie z tego sprawę i wydaje im się,ze sprawy przybierają korzystny obrót wtedy,gdy układają sie według ich zyczen i myśli.Jesli zas dzieje sie inaczej,martwia się i denerwują.
.......................

Czyn bez miłości nic nie znaczy.To zaś co czyni się z miłosci,choćby było czyms najmniejszym i ułomnym,zawsze okaże się owocne.Wiele czyni,kto wiele kocha.
Kto ma w sobie miłosć prawdziwą w niczym nie szuka siebie i obce mu jest osobiste zadowolenie.
Człowiek wewnętrznie uporządkowany nie przejmuje się dziwacznymi i przewrotnymi poczynaniami ludzi.Tyle ma człowiek przykrości i niepokoju,ile sam ich ku sobie przyciąga.
Nie przykładaj zbyt wielkiej wagi do tego kto jest z toba,a kto przeciw tobie,ale tak postępuj ,o to sie kłopocz,aby Bóg był z toba we wszystkich twoich sprawach.
........................................
Jesli chcesz aby ciebie znoszono,znoś i ty innych.
Jak tylko najlepiej mozesz i rozumiesz,czyń gorliwie co do ciebie należy.Nie będziesz odpowiadać za innych,ale z siebie bedziesz musiał zdać sprawę.Bądż czujny,trwaj w modlitwie i stawaj się coraz bardziej pokorny."

Nigdy nie myśl,ze jesteś niepotrzebna,bo jesteś maleńkim trybikiem w maszynie świata i spełniaj swoje zadanie.Jesteś powołana!
Wiesz,że gdy jest jeszcze ciemno,każdego dnia setki zakonników , w ostrych habitach,bez jedzenia, śpieszą ze swoich maleńkich,często zimnych cel,modlic się i za Ciebie? Pomyśl i o tym....może zmienisz swe spojrzenie na świat i życie?

Wiesz co dla mnie jest najważniejsze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 18:59
Monika 1's Avatar
Monika 1 Monika 1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 177
Domyślnie

niepotrzebnie tak się nad sobą użalałam, drudzy dziadkowie mają jedną córkę i jedyną wnusię Tosię, oni teraz nie potrafią o niczym innym myśleć jak o chorobie dziecka,prawdę mówiąc zachowują się jak w amoku. A ja jak zwykle dorobiłam sobie teorię ,że oni nie potrzebują mojej pomocy, że odsuwają mnie od wnuczki, ponieważ ja mam inne wnuki, że jechali na jeden dzień a mnie nie wzięli. Okazuje się że dziadkowie załatwili sobie urlopy i ciągle przebywają z Tosią, że zawieżli dużą sumę pieniędzy jako cegiełkę dla CZD, a najważniejsze ,że to są rodzice mamy Tosi, a tej mamie teraz są oni bardzo potrzebni. Tak ,że niepotrzebnie dołowałam się jeszcze takimi bzdurami, ale dzięki za mądre słowa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 19:15
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Moniko,jesteś mądrą babcią.
Ja wciąż czekam na wnuków.
Wierzę,ze i ja kiedyś będę sie nimi cieszyć.
To cudowne,na pewno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 21:56
Monika 1's Avatar
Monika 1 Monika 1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 177
Domyślnie

Elizko z tą mądrością to różnie bywa, nie wszystkie wnuki kocham jednakowo a i one mnie też nie tak samo.Tylko błagam nie pisz ,że tak nie wolno, że żle robię, bo już to sto razy słyszałam, ale nic na to nie poradzę. Zawsze razem ze siostrą uważałyśmy ,że tylko chłopcy są fajni - obie mamy po dwóch synów, a wśród wnuków jedyna dziewczynka to Tosia. I okazało się ,że właśnie dziewczynki są super, dają się bardziej kochać, pozwalają przytulać ," pomagają" w pracach kuchennych a nawet korzystają z porad w kwestii wyglądu.I właśnie teraz nagle, kiedy wydawało się że Tosia jest okazem zdrowia ,wnuczka zachorowała. W Niemczech może żyć bez bólu jeszcze 2,3 miesiące a w Polsce będą się starali przedłużyć te cierpienia do 9 miesięcy. Ciągle nie mogę uwierzyć,że to dzieje się naprawdę, wydaje mi się że to koszmarny sen, że niemożliwe aby Pan Bóg nie zlitował się nad Tosią. Przez 5 lat modliłam się bardzo żarliwie o zdrowie dla siostry , nie pomogło , zmarła w styczniu. Dlatego teraz jakoś trudno mi uwierzyć że pomoże....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 12:27
czerwonawyspa's Avatar
czerwonawyspa czerwonawyspa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 29
Domyślnie

miłość, rodzina i zdrowie, aby w pełni cieszyć się życiem
__________________
"Wyleczyć można tylko tego kto chce być zdrowy" - zapraszam na mojego bloga: www.tradzik.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 13:54
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Moniko, z bólem serca przeczytałam Twój post.
Cokolwiek chciałabym napisać było by banałem.
Zdecydowanie dużo, za dużo dzieje się wokół Ciebie,
a Ty musisz to znosić. Modlitwa, jeśli z głębi serca
pomoże przetrwać trudne momenty. Tosi życzę
życia bez bólu, Tobie zaś nadziei. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 17:59
Monika 1's Avatar
Monika 1 Monika 1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 177
Domyślnie

Dobrze to ujęłaś- za dużo dzieje się ostatnio wokół mnie , nie potrafię zrozumieć dlaczego ? co ja takiego złego zrobiłam ? Nawet gdybym nie była samotna ,to i tak było by mi trudno pogodzić się z tym co mnie ostatnio spotyka.Okazało się niestety ,że przyjaciół mam tylko na dobre, na wesołe grzybobrania i grille. Nawet wspaniała internetowa koleżanka napisała, że już się po swoich przeżyciach pozbierała i nie chce znów wracać do smutnych wspomnień. Ja to właściwie rozumiem, każdy ma czas żałoby a potem chce wrócić do normalnego świata, tylko tak mi strasznie ciężko samej....Nie oczekuję pocieszenia, u Tosi rozpoznano glejaka pnia mózgu, nie ma dla niej ratunku. To że Tosi wkrótce nie będzie to jedna sprawa, a druga nie mniej dla mnie przerażająca to leczenie. Wiem jak wyglądało u mojej siostry zanim pozwoliliśmy jej odejść.Coś mi serce mówi ,że i na tym wątku nie będę mile widziana, już kiedyś napisano abym sobie poczytała jak inni umierali, ale ja bardzo potrzebuję wyżalić się, wtedy jest mi trochę lżej, a pocieszania naprawdę nie oczekuję...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 21:20
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Szanuję to i nie pocieszam Moniko - bo żadne pocieszenie
nie zniweluje Twojego bólu. Ale nie zniechęcaj się i pisz kiedy
tego potrzebujesz. Nie wierzę, że jesteś tutaj niemile widziana.
To tylko Twoje subiektywne spostrzeżenie. Na seniorku jest
wiele osób borykających się z chorobami swoimi i swoich
blliskich, ze swoją samotnością i innymi życiowymi problemami.
Nie każdy chce i ma odwagę o tym pisać.
Tak więc droga Moniko rób swoje, a z pewnością kiedyś da
to oczekiwane efekty w postaci prawdziwej, sprawdzonej
przyjaźni. Pozdrawiam. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 21:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Musisz być silna, bo jak napisałaś przyjaciół się ma na dobre czasy. Modlitwa nawet jak nie pomoże w takich chwilach to daje nadzieję, której trzeba się chwytać, bo nic innego nie pozostało. Jeśli Ci to ulży to pisz ale za bardzo nie licz na prawdziwe współczucie, bo choć ono nic nie kosztuje to jednak każdy ma swoje życie i sprawy. Zwierzaki częściej okazują wdzięczność i miłość niż ludzie, szczególnie obcy. Po trudnych chwilach zawsze się zmienia i wstaje słonce, nie rozmyślaj w nocy wtedy zawsze jest gorzej.
Pozdrawiam.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 21:59
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Kiedyś usłyszałam zdania,które mi pomagają
pozbierać się po pożegnaniach bliskich i znajomych.
Pożegnań coraz więcej i zdrowasiek także....
Otóż każdy z nas jest powołany na tamten świat.
Data nieznana.Jedni starzy,inni młodzi,a bywają i niemowlęta...
Powołanie i nie ma rady ani sposobu odwrócenia biegu rzeczy.

Możesz być wstawiennikiem złagodzenia cierpienia.
Wstawiaj się modlitwą za żywych cierpiących i za tych,którzy odeszli. Tyle.
O sobie nie rozmyślaj.Szkoda czasu.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz.

Moniko, to co przeżywasz ,nie jest obce milionom ludzi.
Wszyscy mamy podobne problemy i myśli.

Ważne jest pełnic swoja rolę i nie zapadać w doły czarnych myśli.Trzeba myślom mówić STOP!!

Współczucie istnieje Jarosławie. Chyba najgorsze jest to,ze najczęściej jest bezradne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 14:43
bogus223a's Avatar
bogus223a bogus223a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Galicja
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Mamy już swoje lata i sądzę, iż każda z Pań i każdy z Panów może śmiało odpowiedzieć na pytanie ; co było, lub co jest dla Niej/Niego najważniejsze w życiu:
rodzina, miłość, przyjaźń, zdrowie, nauka?

Proponuję , aby to co jest najważniejsze było
na miejscu 1,
to co mniej ważne na 2,
a to co najmniej ważne na 5 miejscu.


Przykład:

1.Miłość
2.Przyjaźń
3.Rodzina
4.Zdrowie
5.Nauka
Moim zdaniem to:
pieniądze
zdrowie
miłość
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 16:22
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

MONIKO1 czytając Twoje przemyślenia tak jakbym wróciła do tego co ja przeżyłam, też siostra chorowała na raka, w tym samym czasie zachorowała moja najukochańsza wnuczka ,- 4 stopień ziarnicy złośliwej, z bardzo małą nadzieją na wyleczenie,,,, wiem jak to boli, jak ma się pretensje do całego świata,,,,, a w dodatku ''przyjaciele'', którzy się za takich uważali, odchodzą,,,, błaganie o oddanie krwi, niezbędnej do codziennych transfuzji,,, MONIKO,,,,znam to wszystko z autopsji,,,jakże Ciebie rozumiem,,, siostra zmarła, kiedy moja wnuczka miała 4 cykl chemii,,,,miała zaledwie 52 lata i zostawiła 2 nieletnich dzieci , szwagra po 2 zawałach,który też w krótkim czasie zmarł. wszystko to działo się 6 lat temu,,,,
Dzisiaj pogodziłam się z odejściem siostry,
wnuczka wyleczona wbrew wszystkim przewidywaniom, mieszka z rodzicami w Anglii, gdzie jest pod stałą kontrolą lekarską,,,

Moniko,,,, nadzieja umiera ostatnia, może być tak, że w Niemczech jej pomogą,,,, nie obwiniaj się o nic,,,,, spędzaj jak najwięcej czasu z wnuczką,,,, ona teraz potrzebuje wsparcia i wielkiej miłości najbliższych,,,, nie zapominaj, że jej rodzice też czekają na Twój gest miłości,,,, może trzeba pomysleć o tym ,żeby np. im coś dobrego ugotować, potrzymać za rękę,,,, oni jeszcze głębiej to przeżywają, przecież to ICH dziecko,,,,musicie być dzielni i wyrozumiali dla siebie nie szukając błędów w zachowaniu,,,, bo przecież to jest ektremalna sytuacja życiowa,,, a emocje nie zawsze są wtedy kontrolowane, tym bardziej zachowania człowieka.

Moniko,,, a ja Ciebie też popieram w tym, że nie jednakowo kocha się wszystkie wnuki,,,,, czuję to samo,,,,, niby się kocha, ale jednak inaczej,,,

Pisz o wszystkim co Ci dręczy,,,, naprawdę nie warto tłumić w sobie niczego,,,,, przelej to na klawiaturę,,, wyżal się,,, to jest potrzebne,,,, przyjaciel zrozumie i współczuje,,,, a na innych ludziach niech przestanie Ci zależeć,,,, nie słuchaj i nie czytaj,,,

TRZYMAJ SIĘ,,,,, jestem z Tobą całym sercem
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 18:18
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Może to nie w tym miejscu napiszę,bo po wpisie
Jakempy do Moniki,ale odniosę się do tytułu wątku.

Ważne też w życiu jest dobre,zdrowe i smaczne jedzenie.
Jest ono naszym paliwem.Może ratować,ale i być grożne, gdy przeginamy/mówiąc kolokwialnie/.

http://www.youtube.com/watch?v=Xaul8YWwvBM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 18:34
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

ELIZKO, bo prawdą jest, że jesteś tym co jesz,,,

dla mnie jedzenie było i jest zawsze na pierwszym miejscu, bo to daje zdrowie,,
dlatego uprawiam ekologicznie działkę, sama robię przetwory, unikam byle jakich wędlin i zatrutych pestycydami owoców i warzyw.

A co do tego co najważniejsze,,
Uważam, że na każdym etapie życia dla człowieka najważniejsza jest ta sprawa, która go aktualnie najmocniej absorbuje,,
Dla mnie seniorki,,,,teraz zdrowie jest najważniejsze, a na drugim miejscu miłość,,,reszta jest uzupełnieniem,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 20:44
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Zaproszono nas na weselisko.
W sobotę będzie zdzieranie obcasów.
Teraz ważna jest dla mnie fryzura,pazurki,bluzeczka,spódniczka....dawno już nie tańczyliśmy.Cieszę się!

Szkoda,ze wielu ludzi rezygnuje z wesel.Wiadomo,że chodzi o kasę,ale za moich czasów to było nie do pomyślenia - bez wesela? Toż to zimne małżeństwo będzie! Jakie wesele,takie życie! Tak się mówiło.

Wesele i zabawa są ważne.
Od czasu do czasu,oczywiście.

http://www.youtube.com/watch?v=H-b-D...eature=related
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 19-10-2012, 10:29
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Elizko,,, faktem jest, że coraz więcej młodych żyje w związkach partnerskich,,, nie mysli o ślubie,,, w naszych czasach było inaczej, ja swoim dzieciakom tez wyprawiłam tradycyjne wesele z poprawinami,,,, córka wciąż wspomina mimo, że juz w przyszłym roku będzie obchodzic 20 lecie ślubu,,

Elizko, baw się dobrze, pięknie ubierz i tańcz do rana,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy randki online to coś dla ciebie? - komentarze Jadwiga60 Ogólny 65 18-01-2013 19:13
Jak walczyć z rakiem piersi - najważniejsze czynniki sprzyjające rozwojowi choroby - komentarze Nuneh Ogólny 7 23-02-2012 12:10
Twoja kondycja umysowa zaley od Ciebie - komentarze wil-wro Ogólny 29 09-03-2011 17:24
Poczuj się lepiej – wiele zależy od ciebie - komentarze Niebieskooka56 Ogólny 10 18-10-2009 13:07
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje. Gabi K. Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 29-06-2008 12:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.