menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 09:27
~gość: 217.97.167.xxx's Avatar
~gość: 217.97.167.xxx
 
Posty: n/a
Post Niespodziewane zwycięstwo Halloween w Polsce. Znicz przegrał z wydrążoną dynią - komentarze


Komentarz do artykułu: Niespodziewane zwycięstwo Halloween w Polsce. Znicz przegrał z wydrążoną dynią
--------------------
to źlee
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 09:28
~gość: 217.97.167.xxx's Avatar
~gość: 217.97.167.xxx
 
Posty: n/a
Post

to źlee ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 09:59
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Post

Co za bzdury! Zależy po jaką prasę się sięgnie i gdzie ucho nadstawi.
Kto szuka Halloween i dynie,ten znajdzie ...dynię i szkielet,
ale są i tacy ,którzy z szacunkiem i godnością podchodzą do tych
dni jakimi są Uroczystość Wszystkich i Świętych i Dzień Zaduszny.

A kto przegrał, dowiemy się w dniach ostatnich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 10:07
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Za kilka dni będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to czas, kiedy nasze oczy zwrócone są na rzeczy ostateczne. Niestety, bardzo często, wspomnienie to jest zastępowane promowaniem tzw. "Halloween". Jest to owoc rozpowszechniania się okultyzmu i magii.
Korzenie "Halloween" związane są z pogańskimi obchodami święta duchów i z oddawaniem czci celtyckiemu bogu śmierci. Anton Lavey, twórca współczesnego satanizmu, stwierdził iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Mają wtedy miejsce wzmożone liczebnie akty przemocy o charakterze okultystycznym. Kościół otwarcie sprzeciwia się takim praktykom. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza: "Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29,8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu" (2116).

Często praktyki okultystyczne kryją się pod pozorem zabawy "przekupywania duchów", do której zaprasza się dzieci, młodzież i dorosłych. Nie są one zgodne z nauką Kościoła. Zatem praktykowanie "Halloween" mija się z powołaniem chrześcijanina.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 10:24
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Co za bzdury! Zależy po jaką prasę się sięgnie i gdzie ucho nadstawi.
Kto szuka Halloween i dynie,ten znajdzie ...dynię i szkielet,
ale są i tacy ,którzy z szacunkiem i godnością podchodzą do tych
dni jakimi są Uroczystość Wszystkich i Świętych i Dzień Zaduszny.

A kto przegrał, dowiemy się w dniach ostatnich.

Bzdury? To po prostu punkt widzenia. Wnioski z obserwacji sklepów, mediów, zachowań dzieci, zmian zachodzących w kulturze masowej.
A co kto obserwuje i do jakich wniosków dojdzie... wybacz, ale ma prawo się tym podzielić bez narażania się na taką opinię.
Przekonaj argumentami autora artykułu, że się myli, nie frazesami i o godności i szacunku, nie obrażaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 10:51
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Bzdury? To po prostu punkt widzenia. Wnioski z obserwacji sklepów, mediów, zachowań dzieci, zmian zachodzących w kulturze masowej.
A co kto obserwuje i do jakich wniosków dojdzie... wybacz, ale ma prawo się tym podzielić bez narażania się na taką opinię.
Przekonaj argumentami autora artykułu, że się myli, nie frazesami i o godności i szacunku, nie obrażaj.
To nie ja obrażam,
lecz anonimowy autor artykułu. Nie ja piszę frazesy i powołuję się na brukową prasę i handel, który wiadomo jakimi prawami się rządzi.
W te uroczyste Dni miliony Polaków będą odwiedzać cmentarze i zapewne nie ubiorą na głowę dynię
I nawet nie jest ważne,czy będą to wierzący i praktykujący chrześcijanie. Ważne jest ,że ludzie pochylą głowy nad majestatem śmierci, a nie będą zabawiać na "imprezach" o których anonim wspomina.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 15:39
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Prasa może też i brukowa, ale nie tylko, bo internetowe wiadomości na poważnych stronach również są pełne informacji o narastającej modzie na Halloween.
http://miasta.gazeta.pl/miasto/1,96987,12773063,Halloween__celtyckie_korzenie_swi eta_Samhain_i_wielki.html
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,12773079,Tandeta_czy_hit__Czy_swietowac_Ha lloween___SONDA_.html
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12772218,Szerzy_sie_moda_na_Halloween___To _okultyzm_i_magia_.html
to pierwsze z brzegu linki w wiadomościach googli.
A handel, jak wieść gminna niesie, kieruje się prawem ekonomii. Prawem podaży i popytu. Jest zapotrzebowanie na tę modę - jest zysk. Nie ma zapotrzebowania - nie ma zysku, handel przestaje być opłacalny.

Autor artykułu jest tak samo nieanonimowy jak Ty czy ja, jak każdy Internauta. Taka sama nieanonimowość, to nie może być Twój jedyny, poważny zarzut, prawda?

A miliony Polaków dziś nie świętują ani Zaduszek ani Dnia Wszystkich Świętych. Dziś dzieci się bawią w strachy z dyniami. Czy to dobre zjawisko, czy nie - to odrębny temat.
Artykuł mówi o tym, że moda na dynie narasta, jest coraz popularniejsza wśród młodzieży i dzieci, tak jak coraz popularniejsze są Walentynki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 19:12
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Ach, bo jakże to pięknie brzmi, tak po amerykańsku: halołin.
A nasza tradycja to cóż - Dziady, po prostu Dziady...

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...KRAJ/121039921

Cytat:
W tradycji ludowej wierzono, że przesilenie np. jesienne, gdy zamiera przyroda, to czas, gdy dusze naszych zmarłych powracają do swoich domostw. Dlatego też w tym okresie, przypadającym na przełom października i listopada kultywowano zwyczaj zwany Dziady...

W związku z tym w czasie Dziadów w XVI-XVII wieku np. zapalano światło, aby ogrzać powracające na ziemię dusze. Zwyczaj ten przetrwał do czasów współczesnych, gdy na grobach bliskich zapalamy znicze.

Osobiście wolę taki czas zadumy i refleksji... w te dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 19:40
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Klawiaturę zdarłam na pisaniu o Halloween... jeszcze raz, a co mi szkodzi.
  • Po pierwsze – Samhain nie jest imieniem diabła. Dosłownie znaczy – koniec lata i zbiega się z końcem roku w celtyckim kalendarzu.
  • Po drugie – święto kończy się z wybiciem północy, w niczym więc nie przeszkadza zadumie i wspominaniu bliskich... choć wspomnienia nie muszą być łzawe, bo ci, którzy odeszli dawali nam także wiele radości. I o tym nie należy zapominać.
  • Po trzecie – kota z rzędem stawiam znalazcy korzeni świętowania Wszystkich Świętych czy też Zaduszek w Biblii.
  • Po czwarte - wszystkie ludy pogańskie obchodziły święta ku czci zmarłych na początku jesieni. Nie inaczej Słowianie. Dziady Jesienne. Stąd wziął się współczesny obyczaj układania kwiatów na grobach i palenia zniczy. A nawet samo święto... nie dało się wykorzenić, więc otrzymało swoją rangę.
  • Po piąte – w różnych krajach różnie wygląda świętowanie tego dnia.
  • Po szóste, prywatne - Anton Lavey stoi na zadniej półce... nudnawa lekturka. Może więc... nie demonizujmy... w końcu diabeł został wymyślony stosunkowo późno – VI w. p.n.e.

"Joachim Lelewel („Polska, dzieje i rzeczy jej” Poznań, 1863 r. t. V, według nowego rozkładu: X, str. 482) sądzi, że niewygasający nigdy ogień, w Polsce i Litwie pogańskiej nazywany Zniczem, przez kapłanów na ołtarzu ofiarnym utrzymywany, nie był sam przez się czczony jako bóstwo, ale jako obraz odwiecznej wiedzy i siły życiodawczej." http://webcache.googleusercontent.co...rls=pl&ct=clnk

Dziś, zapalam znicz w oknie... dla Słowian, dla naszych przodków... jutro też... i pojutrze...
...mój kot awatarowy... jack-o-lantern1.jpg mam nadzieję, że się podoba...
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 31-10-2012 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 21:11
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
...mój kot awatarowy... mam nadzieję, że się podoba...
taki hallowinowy jest, ale podoba się

Ostatku, a dlaczego nie pisać na temat, jak okres po temu.
Wiedzy nigdy za dużo...

Znalazłam jeszcze taki tekst:

http://nathanel.nowyekran.pl/post/78...roge-do-piekla

Cytat:
Moda na Halloween
Przy zabawie symbolami śmierci, paktowania z diabłem czy z demonami zachodzi duże niebezpieczeństwo zwane w nauce o kulturze banalizowaniem symboli. Przyzwyczajenie się do pewnych symboli i zabawowe ich traktowanie niszczy świat kultury, która wypracowała szacunek i postawę milczenia i zadumy wobec tajemnic śmierci człowieka, cmentarzy i grobów. Zniszczenie owej postawy zadumy imodlitwy, która w chrześcijańskiej kulturze nieodzownie łączy się z cmentarną ciszą, budzi nowe pokolenie barbarzyńców.

W kronikach średniowiecznych można przeczytać opisy plądrowania polskich miast przez pogańskich najeźdźców. Z ubolewaniem też kronikarze odnotowywali, że "barbarzyńcy nawet zmarłym nie dalispokoju, plądrując ich groby".Pusty śmiech w wigilię Wszystkich Świętych, urządzane wówczas dyskoteki i tańce czy czerwone wino (symbol krwi) wypijane z pucharów w kształcie trupich czaszek - są tego typu destrukcją kulturową...

Zmarły 11 lat temu biskup radomski ks. Jan Chrapek określił Halloween jako pogański obyczaj, bezmyślnie promowany przez media i niektóre szkoły, który zamazuje chrześcijański wymiar spotkania modlitewnego nad grobami swych bliskich. W wielu amerykańskich szkołach rodzice wymogli na dyrekcji i gronie nauczycielskim, by zaniechano organizowania tego typu zabaw w okresie, który jest przeznaczony na zadumę i posprzątanie grobów. Wydaje się, że w organizowaniu Halloween w polskich szkołach istnieje pewien trend, moda. Grupy podejmują działania, a nie mają pojęcia, co czynią. A na pytanie: "dlaczego to robicie?" odpowiedzią jest jedynie: "to się teraz obchodzi", "tak się teraz bawi". O dalszych zaś skutkach
tych działań nikt nie myśli.

No właśnie, te skutki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 21:54
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Rolleyes

Krystynko, w ubiegłym roku napisałam w blogu trzy posty na temat Samhaim/Halloween/Dziadów.
http://www.klub.senior.pl/moje/ostat......,11320.html
http://www.klub.senior.pl/moje/ostat...nia,11415.html
http://www.klub.senior.pl/moje/ostat......,11510.html

Nie znalazłam biblijnego potwierdzenia święta. Nie mogłam znaleźć, bo go nie ma... i kiedy czytam o jego lucyferycznym charakterze... satanizmie, okultyzmie i kit jeszcze wie o czym... ręce mi opadają... podobnie jak na informację o balach wszystkich świętych...
Czy nie możemy zachować odrobiny zdrowego rozsądku?
Sprawa jest prosta jak metr sznurka w kieszeni.
KK nie mógł wykorzenić pogańskiego swięta... więc je zaakceptował i zapisał w kalendarzu liturgicznym. Nie ma Dziadów Jesiennych ani Samhain; jest Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zasada taka sama - pamięć o przodkach... bo jesteśmy im to winni. Nie doszukujmy się więc okultyzmu, wróżbiarstwa, przywoływania demonów... tego nie znajdziemy w pagańskich świętach. Dając wiarę podobnym tekstom przyznajemy się do nieznajomości słowiańskiej kultury. Nie jestem zwolenniczką Samhain czy Halloween (współczesna wigilia Samhain). Mamy własne tradycje, nawet piękniejsze. Znicze i kwiaty na grobach są symbolem/pozostałością słowiańskich stosów. Światło w oknie, zaproszenie na ucztę, nóż i chleb pozostawiony na stole, czysty ręcznik... eeeeeech! po co ja piszę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 22:59
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ostatku pisz. Kropla drąży kamień, a więc powolutku i ty wydrążysz korytarze rozsądku. Coś my mamy w genach, że ciągle jak nie diabły widzimy, to za aniołów robimy i misje za misją spełniamy. W tych dniach dyniom nie przepuścimy. Jutro coś innego się wymyśli.
Czytam sobie książkę o średniowieczu i oczom nie wierzę. Byli wtedy ludzie co w świętość biskupa Stanisława nie wierzyli. Politykę widzieli w szybkiej kanonizacji.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 00:12
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał bronczyk
/.../ Kropla drąży kamień, a więc powolutku i ty wydrążysz korytarze rozsądku.
zanim korytarz wydrążę forum stos z zapałek ułoży... i nie zdążę dać fugas chrustas nawet tajnym przejściem.
Cytat:
Napisał bronczyk
Byli wtedy ludzie co w świętość biskupa Stanisława nie wierzyli.
Ano, nie wierzyli. Gall Anonim nazywał go traditor episcopus – zdrajca. Kanonizacja też wlokła się 'odrobinę'... do roku 1253 (biskup został stracony w 1079 roku), a wieść o uznaniu jego świętości dotarła do Polski rok później; nawet na owe czasy informacja wędrowała bardzo długo. Czyżby chodziło o czas i zapomnienie?
W procesie kanonizacyjnym biskupa po raz pierwszy wystąpił advocatus diaboli.
Może jednak nie będę się aż tak narażać. Dyskusja nt. na forum już była... dawno, ale jeszcze dziś czuję swąd palonych piór (czyt. włosów wydzieranych przez krewkich userów z głów przeciwników).
Robię jednak fugas chrustas. Przy okazji sprawdzę czy Czi-psie na pewno dynię obszczekują. Nie podoba im się latarenka pijaka Jacka? a tak się starałam... i dzieciaki zachwycone były...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 04:18
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Ostatek napisała:
Cytat:
Nie znalazłam biblijnego potwierdzenia święta. Nie mogłam znaleźć, bo go nie ma... i kiedy czytam o jego lucyferycznym charakterze... satanizmie, okultyzmie i kit jeszcze wie o czym... ręce mi opadają... podobnie jak na informację o balach wszystkich świętych...
Najlepszy dowód, że trzeba pisać. Zawsze ktoś przeczyta i oczy się otworzą. Ty w tym siedzisz i Tobie wierzę.
Jutro poczytam to co na skrawkach dysku zapisałaś.

Właśnie wróciłam z SOR, bo coś mi się serducho rozkołatało.
Naprawili
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 09:16
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Ostatek napisała:

Najlepszy dowód, że trzeba pisać. Zawsze ktoś przeczyta i oczy się otworzą. Ty w tym siedzisz i Tobie wierzę.
Jutro poczytam to co na skrawkach dysku zapisałaś.

Właśnie wróciłam z SOR, bo coś mi się serducho rozkołatało.
Naprawili
Mam nadzieję, że faktycznie jest lepiej, nie daj się, jeszcze tyle książek do przeczytania, jeszcze tyle usmiechów do rozdania, jeszcze tyle dobra do zrobienie
A ostatek musi pisać, nawet jak się złości, zniechęca i ma już dość też musi, vox populi, vox Dei.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 10:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek

Dziś, zapalam znicz w oknie... dla Słowian, dla naszych przodków... jutro też... i pojutrze...
..

Ja też zapalam znicz -gromnicę (woskową). Zapraszam wszystkich moich przodków i wszystkich Słowian. Niech wiecznie żyją w naszej pamięci.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 01-11-2012 o 14:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 10:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Z największą przyjemnością czytam wszystkie posty i blog Ostatka. Dlaczego? Moim zdaniem każdy wpis powinien mieć sens i zamierzony cel Takie są właśnie posty Ostatka. Nazywam je edukacyjne. Oby jak najwięcej takich było na forum KSC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 10:57
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ostatku wiem od poetów, że myśl mądra nie zginie. Stosy pogasi choćby z miliona zapałek ułożone. A krzywdy nikt ci nie zrobi. Twoje czy-psy, moje dwa i koty też jak ruszą na tych co ognień do niecnych celów chcą używać to nie ty tajnego przejścia będziesz szukać.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 12:49
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Dziękuję serdecznie. Prawdę pisząc... nie spodziewałam się tak łaskawej oceny, dlatego jest ona jeszcze milsza.
Wiem, że moje wpisy mogą być kontrowersyjne, ale - póki co - forum jest świeckie i mogę pisać o innych kulturach i religiach nie obrażając nikogo; obrażeni mogą nie czytać, ignora założyć, a przedtem koniecznie wytknąć mi błędy. Nie chcę nikomu sprawiać przykrości. Wiedza o celtyckich korzeniach Halloween czy słowiańskich Zaduszkach nie powinna nikomu zaszkodzić. Warto znać stare kultury i swoją własną też. Wiele celtyckich śladów znajdziemy na naszych ziemiach... dlaczego młodzież ma o tym nie wiedzieć... nie zakłamujmy historii. Religie nie biorą się znikąd. Każda ma korzenie w starszych wierzeniach. I każda dużo zapożycza od innych.

Krystynce zdrowia życzę. A Wankaborce dziękuję za pomysł zapalenia woskowej świecy. Ruszyłam na poszukiwania i znalazłam... własnoręcznie zrobioną z trochę brudnego wosku...
Bronczyku, nasze psiowo na pewno się dogada, z kociowem gorzej - w moim stadzie kocurki-indywidualiści, a kociczki z charakterkiem. Wroga jednak są gotowe zadrapać. Mając taką armię za sobą jestem spokojna. Tylko tego czasu coraz mniej... rozdarta między blogiem, forum i innymi 'przyjemnościami' piszę... ile piszę. Zdaniem niektórych i tak za dużo. Ale nie zniechęcam się tak łatwo jak kiedyś. Gdybyś tak, Koalo, deczko czasu zechciała przysłać na Gwiazdkę... nie opędziłabyś się przed wpisami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 18:33
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Myślę sobie, że Halloween to taki diabeł z kapelusza, którego trzeba zwalczać, bo kościół sobie nie radzi z odchodzącymi od wiary. Nie ma zachęty, dobrego przykładu tylko zakazy, groźby i klątwy. Nie tędy droga, ta akurat prowadzi na manowce.
Zawsze było łatwiej i prościej w Polsce walczyć z kimś/z czymś, niż przekonywać, że inna droga jest lepsza. Nie ma miejsca na dyskusję i zastanowienie. Nie dziwi mnie rosnąca obojętność młodzieży, co zrobić? Nawracać ogniem i mieczem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.