menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 10:47
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Jezeli szukasz tzw "czarnych owieczek"

Marbello, po co szukać owieczek..
opierajmy się tylko na faktach,
tylko nie traktujmy je wybiórczo.
Pomijanie "niewygodnych faktów" jest
przeszkodą w dochodzeniu do prawdy.
Jeżeli przypominamy chrześcijan walczących,
przypomnijmy również ludzi innych wyznań
walczących krzyżem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 11:05
krokodyl's Avatar
krokodyl krokodyl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 117
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Jeżeli przypominamy chrześcijan walczących,
przypomnijmy również ludzi innych wyznań
walczących krzyżem.
krokodyl zajrzal do wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Symbole_religijne
krzyz jest symbolem chrzescijanstwa
inne religie maja inne symbole
no to te inne walczyly pod cudzym godlem
jak w zaborach

na najwiekszego krokodyla ,co sie dzieje na tym forze
jeden cudze godla chce wieszac
inna pokretnie tlumaczy
o inkwizycji nikt nie pisze

koniec swiata
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 11:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Marbello, po co szukać owieczek..
opierajmy się tylko na faktach,
tylko nie traktujmy je wybiórczo.
Pomijanie "niewygodnych faktów" jest
przeszkodą w dochodzeniu do prawdy.
Jeżeli przypominamy chrześcijan walczących,
przypomnijmy również ludzi innych wyznań
walczących krzyżem.

Ado, rozumiem, ze chcialas "powiedziec" - walczacych z krzyzem.
Jako dziecko wojny i skutkow tej tragedii nie jestem zwolenniczka zadnych wojen w "imie jakiegokolwiek znaku religijnego". Ci ktorzy to praktykuja (po obu stronach) sa diabla warci.

A tak naprawde, to najlepiej wpierw wyprac wlasne brudy...zanim zajrzy sie do sasiada. Daleko nam do tego...niestety Naturalnie, mam na mysli sprawe "krzyza". Kiedy pomysle, co wyprawiali niektorzy pare miesiecy temu w Warszawie przed Palacem Prezydenckim - strach mnie ogarnia, na co stac tego typu fanatykow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 11:44
krokodyl's Avatar
krokodyl krokodyl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 117
Domyślnie

nikt nie wytlumaczyl na forze
w czym ten katolik jest lepszy
wiekszy patriota ,madrzejszy ,blizniego pewnie kocha
to kochanie na wlasnej skorze krokodyl poczul
wole ateistow ,ktorzy normalnie mnie traktuja
jak czlowieka

a krzyz widzialem w sklepie monopolowym
no bo czemu nie
wlasciciel chcial to se powiesil

no bo nie wazne jaki kto jest
wazne ,ze katolik
krzyzem wojuje ,znaczy racje ma we wszystkim
reszte wygnac z kraju ,albo uspic
wiekszosc rzadzi
przeca demokracja jest ,nie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 11:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Jezeli szukasz tzw "czarnych owieczek", to zycze duuuuzo powodzenia. Byly i SA po obu stronach miedzy.
To byly ZLE czasy i nalezy robic wszystko aby sie nie powtorzyly. Wlasnie laickosc jest jednym z faktorow zapobiegawczych.
Nie licz na to, życzenia to jedno a rzeczywistość to drugie. Należy odróżnić cel od marzeń. Nie ma najmniejszych szans aby ludzkość się pojednała. Są tak głębokie przepaście, nie do zasypania. W dodatku powstają nowe od frustracji.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 12:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał krokodyl
krokodyl zajrzal do wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Symbole_religijne
krzyz jest symbolem chrzescijanstwa
inne religie maja inne symbole
no to te inne walczyly pod cudzym godlem
jak w zaborach

na najwiekszego krokodyla ,co sie dzieje na tym forze
jeden cudze godla chce wieszac
inna pokretnie tlumaczy
o inkwizycji nikt nie pisze

koniec swiata


Inkwizycja istniała przez około 500 lat z 2000 lat istnienia chrześcijaństwa głównie na półwyspie Iberyjskim. Dokonała wiele okrutnych zbrodni,zbrodni zgodnych z ustanowionym i obowiązującym wówczas prawem. Nie pierwszy i nie ostatni raz w historii, to co dziś z perspektywy wieków, oceniamy zdecydowanie negatywnie w tamtym czasie było zgodne z prawem i duchem epoki. Kiedy Henryk VIII załatwiał swoje problemy dynastyczno - rodzinne ''rozwiązując'' małżeństwa z kolejnymi żonami w sposób radykalny i ostateczny,a współcześni choć może paniom współczuli ,ale też nikt nie obwołał go okrutnikiem i nie domagał się abdykacji ,choć wszyscy dobrze wiedzieli ,że procesy są farsą ,a rzekome zdrady tylko pretekstem. Żaden z ''cywilizowanych'' dworów ówczesnej Europy nie zerwał z Anglią stosunków ,choć w naszych obecnych kryteriach,były to zwykłe morderstwa !
Brzmi to okrutnie ,ale taka jest prawda historyczna. Nie można wydarzeń sprzed setek lat, oceniać współczesnymi kryteriami.
Najbardziej okrutna i z dzisiejszego punktu widzenia całkowicie niedopuszczalna doktryna, sankcjonująca niewolnictwo, była powszechnie obowiązująca i akceptowana we wszystkich wielkich cywilizacjach globu przez tysiące lat,aż do czasów niemal nam współczesnych. Zarówno w państwie Dżingis Chana,Aleksandra Macedońskiego,starożytnej Mezopotamii,starożytnego Egiptu, Rzymu,państwa Majów i Azteków ,nie wyłączając kolebki demokracji ,starożytnej Grecji,niewolnictwo było czymś oczywistym i powszechnie akceptowanym. W Polsce niewolnictwa jako takiego nie było ,ale czym innym w zasadzie była pańszczyzna?!
Nie usprawiedliwiam zbrodni inkwizycji,a każdy kto czytał moje posty wie ,że mój stosunek do współczesnego KK w Polsce jest więcej niż krytyczny ,jednak nie lubię demagogi i uważam ,że każde zdarzenie historyczne należy rozpatrywać w świetle i kontekście współczesnych mu realiów cywilizacyjnych,kulturowych i politycznych.
Dziś dla każdego jest oczywiste,że żaden człowiek nie może być własnością innego człowieka i równie oczywiste się staje ,że wyznawany system filozoficzny,winien być indywidualną i prywatną sprawa każdego,a państwo w swojej istocie winno być od tego wolne i niezależne.
Radykalne odcinanie się od historii i tradycji szeroko pojętych,od systemu wartości ,który był oczywisty jeszcze dla naszych ojców i dziadów świadczy o słabości i lęku co do własnych racji ,a nie o sile !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 12:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Nie usprawiedliwiam zbrodni inkwizycji,a każdy kto czytał moje posty wie ,że mój stosunek do współczesnego KK w Polsce jest więcej niż krytyczny ,jednak nie lubię demagogi i uważam ,że każde zdarzenie historyczne należy rozpatrywać w świetle i kontekście współczesnych mu realiów cywilizacyjnych, kulturowych i politycznych.
Hypatio nie tylko myśli mi wyrwałaś ale i jenzyk. Nie pierwszy raz zresztą
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 12:35
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał krokodyl
nikt nie wytlumaczyl na forze
w czym ten katolik jest lepszy
wiekszy patriota ,madrzejszy ,blizniego pewnie kocha
to kochanie na wlasnej skorze krokodyl poczul
wole ateistow ,ktorzy normalnie mnie traktuja
jak czlowieka

a krzyz widzialem w sklepie monopolowym
no bo czemu nie
wlasciciel chcial to se powiesil

no bo nie wazne jaki kto jest
wazne ,ze katolik
krzyzem wojuje ,znaczy racje ma we wszystkim
reszte wygnac z kraju ,albo uspic
wiekszosc rzadzi
przeca demokracja jest ,nie ?
Jaki jest sens tłumaczenia, skoro już masz swoje zdanie.
Dla mnie najważniejsze jest to jakim jest człowiekiem,,,
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 12:49
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Kiedy pomysle, co wyprawiali niektorzy pare miesiecy temu w Warszawie przed Palacem Prezydenckim - strach mnie ogarnia, na co stac tego typu fanatykow.
Fanatyzm jest najgorszy, ale jest we wszystkich religiach i w żydowskiej i chrześcijańskiej i w islamie, a przecież wszystkie te religie maja wspólne korzenie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 13:55
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Marbella "Naturalnie, mam na mysli sprawe "krzyza". Kiedy pomysle, co wyprawiali niektorzy pare miesiecy temu w Warszawie przed Palacem Prezydenckim - strach mnie ogarnia, na co stac tego typu fanatyków

Każdy widzi to co chce widzieć . Ja widziałem budzenie się świadomości narodowej .Komuś to najwyraźniej przeszkadzało i wyszło jak wyszło .

Cytat:
Wlasnie laickosc jest jednym z faktorow zapobiegawczych.
Tak? Co złego jest w X Przykazaniach ?
Żydzi przetrwali tylko dzięki religii ? Może przekonajmy ich do twojej tezy .
Wklejam X Przykazań , tak ...chciałem sobie przypomnieć

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 13:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Fanatyzm jest najgorszy, ale jest we wszystkich religiach i w żydowskiej i chrześcijańskiej i w islamie, a przecież wszystkie te religie maja wspólne korzenie.

Wlasnie dlatego aby nie stwarzac warunkwo "cieplarnianej hodowli" dla fanatykow (ogolnie) - LAICYZM jest najlepsza formula. Smutne, ze wiele osob wszystkich religii nie chce tego zrozumiec.

Nie jestem rowniez zwolenniczka "zapominania" o historii i popelnionych bledach (nie mowiac zbrodniach religijnych) przez naszych przodkow,pod pretekstem, ze zyjemy w innych czasach i kontekscie, jak to ktos ostatnio staral sie zasugerowac. Zdecydowanie NIE!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 14:08
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał only


.
Wklejam X Przykazań , tak ...chciałem sobie przypomnieć

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

To jest tylko dziewięć przykazań. Zabrakło (chyba) drugiego czy trzeciego. Ta twoja wersja to pewnie z katechizmu dla siedmiolatków...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 14:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał marbella
Wlasnie dlatego aby nie stwarzac warunkwo "cieplarnianej hodowli" dla fanatykow (ogolnie) - LAICYZM jest najlepsza formula. Smutne, ze wiele osob wszystkich religii nie chce tego zrozumiec.

Nie jestem rowniez zwolenniczka "zapominania" o historii i popelnionych bledach (nie mowiac zbrodniach religijnych) przez naszych przodkow,pod pretekstem, ze zyjemy w innych czasach i kontekscie, jak to ktos ostatnio staral sie zasugerowac. Zdecydowanie NIE!!!!!


A kto tu proponował zapominanie o historii i zbrodnie nazywał błędami ? Nie przypominam sobie . A ocena wydarzeń w zależności od epoki w której miały miejsce jest oczywista. Około 2000 lat temu ,na obszarze Cesarstwa Rzymskiego( i nie tylko),kara śmierci przez ukrzyżowanie była czymś powszechnie stosowanym i przewidzianym prawem. Prawem stanowionym przez warstwę społeczną posiadająca władzę , a nie jak dziś przez demokratycznie wybierane parlamenty z poszanowaniem ogólnie akceptowalnych norm społecznych i praw człowieka. To ,że od 2000 lat znane jest imię Jezusa z Nazaretu nie wynika z wyjątkowości ukrzyżowania - o czym wierzący często zapominają podkreślając wyjątkową mękę Chrystusa - a raczej z nietuzinkowości filozofii ,którą głosił ,a w tamtych czasach była obrazoburcza ,wręcz anarchistyczna i niewątpliwej osobistej charyzmy ! Czy był synem Boga czy nie,to inna sprawa,jedni w to wierzą inni nie i tak zostanie,natomiast nie należy abstrahować od okresu historycznego ,bo poglądy ,które głosił wtedy jako rewolucyjne ,dziś są oczywiste w swojej istocie dotyczącej człowieka dla wielu nurtów ideologicznych, nawet skrajnie lewicowych. Więc nie drwij z kontekstu ,bo Twój prapradziad ,który zapewne był przyzwoitym człowiekiem ,albo miał chłopów pańszczyźnianych ,albo sam nim był i nawet mu się nie śniło,że może być inaczej i zapewne go za to nie potępiasz !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 15:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał only

Tak? Co złego jest w X Przykazaniach ?
Żydzi przetrwali tylko dzięki religii ? Może przekonajmy ich do twojej tezy .
Wklejam X Przykazań , tak ...chciałem sobie przypomnieć

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
Oprócz tego, że są i że się je zna to jeszcze trzeba przestrzegać. Np. szóste się przestrzega dopóki nie ma okazji, nie mówiąc o innych. Świat by był za piękny. Jak znam życie, to większość jest nie przestrzegana jak nie wszystkie i to przez tych co krzyżem wymachują
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 19:55
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Oprócz tego, że są i że się je zna to jeszcze trzeba przestrzegać. Np. szóste się przestrzega dopóki nie ma okazji, nie mówiąc o innych. Świat by był za piękny. Jak znam życie, to większość jest nie przestrzegana jak nie wszystkie i to przez tych co krzyżem wymachują

Jarosławie , odpowiem parafrazując znane powiedzenie
-I tu jest ...... pogrzebany . Wykropkowałem , aby nikogo nie obrazić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 20:58
~gość: 91.218.156.xxx's Avatar
~gość: 91.218.156.xxx
 
Posty: n/a
Post

Znalezione na Waszym forum

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu... oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył" (Wyj.20:4-5). Pan Jezus polecił oddawać cześć Bogu wyłącznie w duchu i prawdzie, nie zaś poprzez przedmioty wykonane ludzką ręką (Jan 4:23-24). Czasem usprawiedliwia się to mówiąc, że święte przedmioty tylko symbolizują Boga ale poganie, którzy je czcili też tak wierzyli, a jednak Bóg nazywał ich praktyki bałwochwalstwem (Iz.44:9-20).

Sobór w Nicei (787 r.) - dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych, choć jeszcze synod w Elwirze (306 r.) orzekł, że "nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi". Dopuszczając kult obrazów i relikwii anulowano II przykazanie Boże, które go zakazuje (Wyj.20:3-6). Aby jednak wciąż zgadzała się liczba przykazań (dziesięć) ostatnie przykazanie podzielono na dwie części, dlatego w katechizmach katolickich nie ma ono nawet podmiotu i brzmi: "Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Następstwem tej zmiany w przykazaniach był trwający do dziś kult krzyża, relikwii posągów i obrazów.

Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie (Mk 7:8) i ...tak to unieważniliście Słowo Boże przez naukę swoją (Mat. 15:6).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 22:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał 91.218.156.xxx
Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie (Mk 7:8) i ...tak to unieważniliście Słowo Boże przez naukę swoją (Mat. 15:6).
Łatwiej mi jest się modlić do Boga którego sobie wyobrażam i mam przed sobą, niż do kogoś bezpostaciowego. Ja nie czczę obrazu lub rzeźby tylko to co ona przedstawia. Najwyżej mam antygrzech.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 09:39
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Taki ciekawy wątek i taki bezruch...? Jeszcze chwila, a zawiśnie na nim kłódka....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 09-02-2013, 02:29
Maverick's Avatar
Maverick Maverick jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: lubelskie , Polska
Posty: 129
Domyślnie

Nie rozumiem o co ta dyskusja. Krzyż powinien znajdować się tam gdzie jego miejsce -- w Kościele, jak ktoś chce i tu ma wolną rękę może tam zawsze pójść i nawet leżeć pod nim tydzień. Ludzie mają różne przekonania, i nie wolno na siłę kogoś kto tego nie lubi, bądż jego religia się z tym nie godzi , epatować krzyżem. Po to zresztą (coraz więcej ,oprócz banków) stoją te obiekty aby miłośnicy w/w artefaktu mogli sobie tam iść.
Wielce śmieszne jest jak w państwowym urzędzie wisi godło i krzyż -- to w końcu gdzie obywatel przychodzi w urzędowej sprawie ? Do Urzędu Państwowego czy do Kościoła? A biorąc rzecz od strony marketingowej -- Kościół to już od tysięcy lat jest powiedzmy firmą. Jego logo to nic innego jak krzyż . Na mocy pewnej ustawy dziś nie nożna publicznie bez stosownej opłaty reklamować czego kolwiek. Lekarz nie może pacjentowi napisać w zaświadczeniu że wskazana jest praca na np. autobusie m-ki ........ .Musi kombinować jak napisać inaczej ale z założonymi zaleceniami , bo jak wymieni markę to będzie tzw. lokowanie marki ,bądz produktu. A za to się słono płaci. A co robi Kościół ? , ano lokuje swoją markę gdzie się da . I tu zachodzi pytanie---- czy tenże Kościół za to komuś płaci ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 09-02-2013, 07:27
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 075
Domyślnie

Myślę, że każdy, kto chce może obwiesić się medalikami i krzyżykami ,
będzie mial symbole swojej religii w zasięgu wzroku i innych zmysłów.
Dlaczego ta forma jest mało popularna?
Bo w religijności plebejskiej krzyż musi być na pokaz, potrzebna jest demonstracja.
Uważam to za atawizm, coś na wzor tego jak zwierzęta znaczą swój teren.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.