menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 21:48
Donata's Avatar
Donata Donata jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 95
Post POChP - jak radzić sobie z kaszlem? - komentarze


Komentarz do artykułu: POChP - jak radzić sobie z kaszlem?
--------------------
Artykuł moim zdaniem jest bardzo pomocny dla chorego ,ale dodatkowo z wałsnych doświadczeń jako skuteczną pomoc przy odksztuszaniu mogę polecić zakup w aptece niewielkiego przyrządu o nazwie FLUTTER (przypomina fajkę), który bardzo skutecznie pomaga w odksztuszaniu, a dodatkowo zmusza do ćwiczeń oddechowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 09:27
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Donato - dziękuję za informację o Flutterze. Kupiłam.

Z kolei ja informuję potrzebujących, że na Allegro, oryginalny Flutter jest o 40 - 60 zł tańszy aniżeli w aptekach. Na Allegro aukcje prowadzi apteka internetowa.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 12:23
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Post

Ciekawe. Od ok.15 lat cierpię na POChP, ale u mnie podstawowym objawem tej choroby nie jest kaszel - bo prawie go nie mam - lecz brak możliwości nabrania powietrza do płuc. Kilka nieco szybszych niż powolny spacer kroków, a już jestem pozbawiony możliwości ruchu, odczuwam niedotlenienie i bezwład wszystkich kończyn i organów. Zjechanie winda kilku pięter, to już dla mnie wyprawa, a podróż do sklepu po przeciwnej stronie ulicy to prawie safari. Szczególnie gdy atakują samochody jak stado bawołów lub co najmniej antylop. Niestety muszę to praktykować prawie co dzień, bo nie mam sił aby przydźwigać jednorazowo większe zapasy żywności.

Ostatnio edytowane przez siekierka : 14-04-2008 o 12:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 11:54
Donata's Avatar
Donata Donata jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Ciekawe. Od ok.15 lat cierpię na POChP, ale u mnie podstawowym objawem tej choroby nie jest kaszel - bo prawie go nie mam - lecz brak możliwości nabrania powietrza do płuc. Kilka nieco szybszych niż powolny spacer kroków, a już jestem pozbawiony możliwości ruchu, odczuwam niedotlenienie i bezwład wszystkich kończyn i organów. Zjechanie winda kilku pięter, to już dla mnie wyprawa, a podróż do sklepu po przeciwnej stronie ulicy to prawie safari. Szczególnie gdy atakują samochody jak stado bawołów lub co najmniej antylop. Niestety muszę to praktykować prawie co dzień, bo nie mam sił aby przydźwigać jednorazowo większe zapasy żywności.

Choruję od 3 lat, średnio dwa razy w roku mam zaostrzenie choroby.Moje życie to niestety tlen, (20 godzin na dobę).
W ostatnim okresie na znaczna poprawę kondycji fizycznej ma wpłym regularnego stosowania elektrostymulacji mięśni tzw. TENS.
(Stosowanie elektrostymulacji zalecił mi mój lekarz).
Są to ćwiczenia mięśni bezwysiłkowe, czyli nie obciążaja układu oddechowego, a w bardzo znaczym stopniu poprawiają naszą wydolność fizyczną.
Takie elektrostymulatory można zakupić o wiele taniej na Allegro, różnica w cenie to nawet 50 do 60% taniej niż w sklepach czy aptekach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 20:42
Bozenka51 Bozenka51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 8
Domyślnie

ja też uważam że Flutter to dobry pomysł. W zasadzie poza ssakami dla ciężko chorych to nie ma innego sprzętu wspomagającego. No oczywiście poza inhalatorem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-04-2013, 14:35
wiesko56 wiesko56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: radachow polska
Posty: 1
Post

witam,wiekszosc artykolow które przeczytałem dotycza przede wszystkim osob które pala tyton,w moim przypadku jest troszeczkee inaczej.owszem paliłem papierosy około 15 lat obecnie zerwałem z nałogiem i nie pale od 7 lat,no i zaczely się moje kłopoty ataki kaszlu z wydzielina,lekarze do ktorycz chodziłem twierdzili ze to organizm oczyszcza się z toksyn,prawda jednak okazazala się brutalna ostatni wynik badan u pulmunologa to pochp.pomocy bo czuje się coraz gorzej.pozdrawiam,wiesko56
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-04-2013, 14:56
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie Ja mam najnowsze wyniki i nie ma na to leków:

Pochp.mp.pl Lekarze odpowiadają na Wasze pytania Rozedma płuc – leczenie
Rozedma płuc – leczenie


Rozedma płuc – leczenie: Czy miąższ płucny rozedmowo-przejaśniony można wyleczyć?

Odpowiedziała

dr med. Magdalena Twardowska
specjalista chorób wewnętrznych, chorób płuc, anestezjologii i intensywnej terapii

Miąższ płucny rozedmowo-przejaśniony nie jest w żadnym wypadku rozpoznaniem, tym bardziej ostatecznym; jedynie sugeruje rozedmę płuc. To rozpoznanie wymaga potwierdzenia i przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki z udziałem lekarza rodzinnego i specjalisty chorób płuc. Rozedmy płuc nie można wyleczyć, można natomiast zmniejszyć szybkość jej rozwoju.

Co to jest rozedma płuc? Jest to zwiększenie przestrzeni powietrznych położonych dystalnie od oskrzelika ze zniszczeniem ścian pęcherzyków płucnych (ryc. 1, 2).


REKLAMA


Ryc. 1. Obraz badania radiologicznego płuc chorego z rozedmą pęcherzową
(Na zdjęciu jasne struktury, tzw. cienie (negatyw), odpowiadają gęstszym tkankom i większemu osłabieniu promieniowania, a ciemne, tzw. Przejaśnienia, osłabieniu mniejszemu; na zdjęciu klatki piersiowej płuca są ciemne, natomiast serce, naczynia oraz kości – jasne)



Ryc. 2. Obraz tomografii komputerowej płuc chorego z rozedmą pęcherzową

Rozedma rozwija się u 40% nałogowych palaczy, będąc składową przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i obejmuje w tych przypadkach głównie górne partie płuc.

Rozedma dolnych płatów płuc u osób młodych wiąże się z wrodzonym niedoborem alfa1-antytrypsyny; w tym wypadku jest to chorób genetyczna, rzadko o poznanym mechanizmie. Małe stężenie lub nieprawidłowa funkcja tego białka prowadzi do uszkodzenia ścian pęcherzyków płucnych i rozwoju rozedmy.

Piśmiennictwo:

Szczeklik A. (red.): Choroby wewnętrzne. Wyd. 3. Kraków 2011

Zobacz także

Rozedma płuc ť
Mechanizmy POChP - co się dzieje w płucach chorego ť


http://pochp.mp.pl/lista/show.html?id=64967


P.S.

W m.przypadku są zmiany w lewym dolnym płacie?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-04-2013, 15:01
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie Nie chcę Cię martwić....

Cytat:
Napisał wiesko56
witam,wiekszosc artykolow które przeczytałem dotycza przede wszystkim osob które pala tyton,w moim przypadku jest troszeczkee inaczej.owszem paliłem papierosy około 15 lat obecnie zerwałem z nałogiem i nie pale od 7 lat,no i zaczely się moje kłopoty ataki kaszlu z wydzielina,lekarze do ktorycz chodziłem twierdzili ze to organizm oczyszcza się z toksyn,prawda jednak okazazala się brutalna ostatni wynik badan u pulmunologa to pochp.pomocy bo czuje się coraz gorzej.pozdrawiam,wiesko56


...sam sobie dopowiedz...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaparcia spowodowane złą dieta - jak sobie z nimi radzić? - komentarze Tami Ogólny 17 29-01-2016 10:02
Jak radzić sobie z niestrawnością - komentarze Ircia Ogólny 6 30-01-2012 01:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.