menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:16
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Maju nawet piwa a czas zależy od osobnika wszystko zależy jak długo spala ale tak sądzę ze 19 to koniec i tego jestem pewien sprawdziłem empirycznie.
I co, jak się nie pije po 19-tej to się nie chrapie bez żadnych przeciwchrapaczy, a co z tymi co w ogóle nie piją, a chrapią?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:26
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

prz chrapanie dla chrapiącego napewno uciażliwe i niezdrowe a nawet niebezpieczne.Ale dla słyszącego to horror nie do przeskoczenia- zadne stopery,żadne kuksance, gwizdania, czy inne śpiewy, nie mówiąc o przyzwyczajeniu, tylko wyprowadzka do czwartego pokoju -nawet nie do drugiego. Nie wiem jak inni, ale we mnie demony budza instynkty mordercze wobec chrapiącego... pzrepraszam chrapiących, ale takie mam odczucia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:46
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Malwina z tym spiewaniem to jest pomysł ale może nie ten repertuar no i głos jest ważny o matko jak ktoś fałszuje to ja już wolę chrapać.A poważnie w sprawie alkoholu to jego brak powoduje tylko mniejszą ilość decybeli, ponoć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

nie będe z Wami dyskutować , bo jestem okrutna w temacie..hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:54
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ale nie ukręcisz mi łeba???????????? Staram się, psikam i podobno nie chrapię, bardzo pilnie pracuję, aby ukrócić chrapanie. Sama śpię świetnie, mam nadzieję, że inni ze mną również.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:57
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Gaduła

E tam Maja coś ściemniasz z tym chrapaniem ten ustęp "inni ze mną też" świadczy ze chrapanie to drobiazg w tych okolicznościach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

ot, a to tajemnica jest.Ale jak bym z Tobą spała łeb w kuble to pewne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 21:55
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Okoliczności są liryczne, mimo kubła na głowie od Malwinki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 22:21
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Mialem kiedys sasiadke,ktora donosila na mnie,ze zaklocam jej spokoj nocny,ze obrazki jej spadaja ze scian,ze cale mieszkanie sie trzesie i tam takie inne duperele.
A coz moglem zrobic skoro chrapie i to ponoc bardzo?
Jak sasiadce lozko skrzypialo i moglem liczyc jak przyslowiowe barany,ilosc skrzypniec podczas stosunku oraz jej jeczenia,to bylo OK,wtedy nie liczyla sie,ze to ona zakloca mi spokoj nocny,ze wyzwala u mnie dodatkowe bodzce,ktorych wyzwolenia nie pragnalem.
Wyprowadzila sie i perfidna namawiala nas kiedys przypadkowo napotykajac,ze w jej dzielnicy jest tak pieknie,ze moglibysmy tam zamieszkac.
Tylko po co,zeby znow na mnie donosic?
Syn gral w gry telewizyjne lekko przytupujac przy tym noga,a tej tez to przeszkadzalo.
Zona majac oslabiony sluch,zartuje sobie ze mnie,ze to przez moje chrapanie.
Czesto miewam tez sny,ze buldozery rozwalaja stare budynki,ze lawina schodzi z gor,ze statek wpada na gore lodowa kruszac ja doszczetnie.
A rano jestem zmeczony jakbym lazil gdzies noca po dachach.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 22:29
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A może łazisz po dachach i to cię tak męczy??, a na serio, uważaj bo możesz mieć bezdech senny, to poważna sprawa. Można zejść z tej przyczyny. Może byś skonsultował się z laryngologiem. Sama chrapię, a tu rad udzielam, ale to ze szczerego serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 22:31
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Czytałam o tym.
Bezdech senny może być niebezpieczny.
Karolu do lekarza marsz!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 28-06-2011, 21:09
~gość: 89.228.215.xxx's Avatar
~gość: 89.228.215.xxx
 
Posty: n/a
Post

ja też używam sprayu Datong, przed snem wkrapiam sobie do jednej i drugiej dziurki od nosa i naprawdę pomaga, różne są preparaty, ale akurat ten mogę polecić, bo sprawdzony i bodajze najtanszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 14-09-2011, 02:46
~gość: 93.97.36.xxx's Avatar
~gość: 93.97.36.xxx
 
Posty: n/a
Post

witam.
moj maz chrapie tak glosno i tak dlugo ze rozwalilo mi to porzadek dnia, nie spie w nocy i odsypiam w dzien, nawet jak juz zasne u boku meza to nagle zrywa mnie przerazliwe chrapniecie jakby sie mezowi nagle cos odetkalo, wydziera mnie to z butow, musze teraz w salonie spac bo maz pracuje a ja go wybudzam w nocy chociaz i tak to nic nie pomaga, miewa tez bole w okolicach srodka glowy, jakby cos jak on to mowi tetnilo, faktycznie jest rozdrazniony i na dodatek ma nadwage tak jak ja tyle ze ja nie chrapie. bral spray, listki i inne gadzety ale to nie pomaga, chrapie cala noc bez ustanku i musze drzwi zamykac aby dzieci nie pobudzil, jak dlugo mam spac sama, ja tez przeciez potrzebuje sie wyspac. zadne zatyczki nie pomagaja ai nawet sluchawki z szumem fal, radzilam zeby przekonal lekarza na badania i tabletki odchudzajace bo ciezko nam juz cwiczyc bo kolana i stawy obciazone, a diety to tylko iluzja. moze to zatoki bo maz ciagle pokrzakuje bo mu z nosa splywa, moze alergia amoe to i tamto, nie jestem lekarzem, czy lezy na boku czy w spak od 3 lat chrapie i coraz glosniej.
poradzcie cos prosze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 16:04
~gość: 89.67.151.xxx's Avatar
~gość: 89.67.151.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja chrapałem stosowałem przerozne metody - sprey, lekarstwa i nic mi nie pomagaly. Za namowa kolegi z pracy skorzystalem z metody w snoremed , polecam po pol roku nie chrapie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 19:51
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Znam fajny kawał na temat chrapania:
Otóż pewien małżonek chrapiący niemiłosiernie nadużywał na dodatek alkoholu.Zona nie dość że musiała znosić niezbyt miły zapach, to jeszcze nie mogła spać przez to jego chrrrrr chrrrrr chrrrrr.Poskarżyła się sąsiadce, a ta zdziwiona: to ty nie wiesz co się wtedy robi???? No nie wiem - oświeć mnie. Jak już będzie spał i chrapał, rozłóż mu nogi dość szeroko. Żona tak zrobiła i o dziwo- cisza.Na drugi dzień tak samo.Nie mogła się pokapować na czym ta sztuczka polega, więc pyta sąsiadki = ki czort? Oj to przecież oczywiste! Jak ma rozłóż
one nogi, worek opada niżej, zatyka wylot no i nie ma cugu!!!!

http://www.iv.pl/images/85251397864637263933.jpg

Otworzyć link koniecznie!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 15-04-2013, 12:38
TomaszKam TomaszKam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Gdańsk
Posty: 1
Post

Mi bardzo pomógł spray, który wstrzykuje sobie do gardła przed pójściem spać. Nie wiedziałem, że można znaleźć coś naprawdę skutecznego, dopiero wnuczka, która u nas nocowała przesłała mi na maila stronę, http://nachrapanie.pl/, którą znalazła specjalnie dla mnie po tym jak słyszała jak chrapię. Poczytałem sobie o tych różnych środkach no i wybrałem jeden z nich, który był najbardziej polecany. okazało się, że efekty są bardzo dobre, żona mów, że od lat tak dobrze nie spała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 11-07-2013, 19:30
Katarzyna i Jerzy's Avatar
Katarzyna i Jerzy Katarzyna i Jerzy jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Kraków
Posty: 55
Domyślnie

- głowa w czasie snu musi być powyżej tułowia, jeśli nie pomagają poduszki, należy zmienić kąt wezgłowia, podkładamy coś pod łóżko, aby było znacznie pochylone,
- starać się sypiać na bokach, obkładamy się poduszkami, zrolowanym kocem,
- wykluczyć problemy laryngologiczne; skrzywienie przegrody nosa, trzeci migdał, astma, zapalenie zatok, katar alergiczny, polipy,
- przed snem starannie udrażniamy nos,
- rzucamy picie alkoholu, palenie, i przechodzimy na dietę,
- uwaga, chrapanie mogą nasilać niektóre leki ; nasenne, uspokajające, antyalergiczne, antyhistaminowe,
- celem obkurczenia dróg oddechowych, płukamy płukanką z mięta pieprzową, solą kuchenną,
- wietrzymy sypialnie, stosujemy nawilżacz powietrza pokojowy,
- ostatni posiłek na trzy godziny przed snem,
- aby język się nie zapadał, zakładamy do snu kołnierz ortopedyczny, łatwo się przyzwyczaić,
- w przypadkach bezdechów sennych, stosuje się nawet operacje chirurgiczne i terapie specjalnymi aparatami, wszystko celem zwiększenia światła w gardle,
- stosowanie przeróżnych preparatów obkurczających jest skuteczne, lecz bardzo drogie i efekt krótkotrwały.


można spróbować
__________________
http://zdrowadroga.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 25-02-2016, 13:01
Ann44 Ann44 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 1
Domyślnie

Walczyłam z tym problemem u męża już od lat, dziesiątki leków, wizyt u lekarza i nic. Od kilku miesięcy pojawiła się nadzieja, stosuje preparat ze strony http://leknachrapanie.pl i widać wyraźną poprawę, w końcu mogę spać w nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 25-02-2016, 17:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Kazio napisał:
Cytat:
Ja nie chrapię, może dlatego że nigdy nie śpię na wznak, tylko na boku.
A co jeżeli ktoś ma refluks, i wtedy m u s i spać na wznak?

To nie żaden kawał, lecz z życia.
W akademiku spał z nami w pokoju niejaki Franek. Chrapał niemiłosiernie. A ja mam lekki sen.
Z wieczora przygotowywałem sobie długi kij od szczotki i w miarę potrzeby szturchałem go nim w..
w nocy .
Któregoś razu wziąłem woreczek z cukrem, usiadłem przy nim, i delikatnie wsypywałem mu po pół łyżeczki w jego otwarte usta. Franek tylko zrobił mniam...mniam...mniam, przełknął... i nic.
W ten sposób zjadł nawet pół kilograma i.... I chrapał dalej . Czyli obie metody zawiodły.
Teraz, z moją żonką, która lekko pochrapuje, po 46 latach małżeństwa, już się przyzwyczaiłem.
Ale pod warunkiem, że nie ma innych przeszkód - w tym zdrowotnych - w dobrym i zdrowym śnie .
Życzę wszystkim smacznego snu, z kolorowymi, różowymi scenkami .
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 04-04-2017, 18:11
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

Najpierw trzeba znaleźć przyczynę chrapania, a jak już ją znamy to leczyć. Często wiąże się to z różnymi problemami zdrowotnymi. Mi niedawno ktoś opowiadał o aparatach odobno może je przepisać lekarz na bezdech senny i nfz refunduje to w części. Może to jest jakieś wyjście, dla niektórych osób?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chrapanie - koniec nocnych koncertów - komentarze 77.79.228.xxx Ogólny 11 04-07-2017 13:17
Chrapanie: oznaka groźnej choroby - komentarze 109.207.48.xxx Ogólny 3 28-04-2016 11:51
Sposoby na chrapanie - komentarze 77.114.149.xxx Ogólny 2 25-03-2013 18:58
Chrapanie a zaburzenia poznawcze - komentarze Edvedi Ogólny 0 23-03-2012 18:23
Chrapanie? Można z nim walczyć - komentarze 77.112.3.xxx Ogólny 0 12-06-2011 00:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.