menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-12-2013, 21:23
~gość: 178.42.105.xxx's Avatar
~gość: 178.42.105.xxx
 
Posty: n/a
Post Jak bezpiecznie kupować w sieci? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak bezpiecznie kupować w sieci?
--------------------
Ja robię zakupy głównie na allegro. Na początku robiłam to troche "w ciemno", ale od kiedy stałam się bardziej świadomym użytkownikiem internetu (), sprawdzam opinie o danym sprzedawcy. Dzieki temu można uniknac naprawdę niemiłych sytuacji. Warto tez znać podstawowe przepisy, które ułatwiają nam, konsumentom, życie. Otóż: "Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni (...). wskazane odstąpienie jest niezależne od tego, czy zakupiony towar jest zgodny z umową, czy też nie – konsument zachowuje w powyżej określonym terminie prawo do odstąpienia od umowy bez konieczności podawania jakiegokolwiek uzasadnienia, czyli nawet z tego powodu, że się rozmyślił albo ostatecznie stwierdził, że towar jest za drogi." Cytat stad: http://www.eporady24.pl/reklamacja_pralki_kupionej_przez_internet,pytania, 4,54,7686.html Nie rozumiem tylko dlaczego niektórzy sprzedawcy pisza teksty w stylu: "prosimy o przemyślane zakupy, zwrotow nie przyjmujemy". Oszukują?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 11:59
cherry_coke cherry_coke jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2
Domyślnie

Przede wszystkim należy znać swoje prawa i z nich korzystać. Jeśli już zdarzy nam się 'wpaść w błoto' to nie przymykajmy na to oczu.
Nawet jeśli sprzedawca napisze sobie w sklepie, że zwrotów nie przyjmuje to jest to po prostu niezgodnie z prawem. A jeśli wyciąg z prawa konsumenckiego nie działa na sprzedawcę to należy udać się do Rzecznika Praw Konsumenta. Nic nie płacimy za jego pomoc, a jeśli prawo stoi po naszej stronie wygraną mamy jak w banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 23:05
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

A ja też coraz więcej kupuję w sieci rodzince zamawiałam fotokalendarze, ponieważ były w dobrej cenie. wtajemniczyłam wnuczkę to pomogła wybrać mi zdjęcia i szablony wydaje mi się, że jeszcze można zamawiać na allegro: http://allegro.pl/listing/listing.ph...=fotokalendarz
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.