menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 21:40
~gość: 46.76.73.xxx's Avatar
~gość: 46.76.73.xxx
 
Posty: n/a
Post Czerniak skóry. Przełom w leczeniu? - komentarze


Komentarz do artykułu: Czerniak skóry. Przełom w leczeniu?
--------------------
PO dlugich namowach maz zgodzil sie na wizyte u dermatologa-ma sporo czarnych plamek,szczegolne na plecach-nie wtajac od stolika,powiedziala,ze to,starcze oznaki-57lat--- to poprostu kpina ,drugi raz na wizyte u innego dermtologa znowu bede musiala namaawiac...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-04-2014, 14:56
grakos grakos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Warszawa, Polska
Posty: 2
Post

Mój mąż od ok. dwóch lat ma w dolnej części pleców pozbawioną barwnika dość dużą płaską plamę sr.ok.20mm , na której jest podłużna brązowa plamka (też płaska 12x7 mm). Miejsce to nie boli i nie swędzi. Dopiero w tym roku mąż zgłosił się do dermatologa, który dał skierowanie do chirurga aby tę zmianę usunąć. Chirurg potwierdził konieczność usunięcia, ale dla upewnienia się byliśmy wczoraj na konsultacji onkologicznej u prof. Kułakowskiego w Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologicznej w Warszawie. Profesor również zakwalifikował tę zmianę skórną do usunięcia i na środę tj.16.04.14 mąż został zapisany na zabieg. Bardzo się niepokoję, bo po obejrzeniu zdjęć czerniaka w internecie istnieje duże prawdopodobieństwo, że u męża też jest to czerniak. Mam więc pytanie czy ktoś może zna i był leczony przez prof.Kułakowskiego, bo nie znam opinii na Jego temat prócz tego, że jest to lekarz od dawna emerytowany. Wdzięczna będę za jakieś sugestie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-04-2014, 20:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Na pocieszenie- bardzo dobry specjalista, doskonaly fachowiec. Popytaj przy nastepnej wizycie - w Poznaniu jakaś klinika robi badania czerniaków(ale cos nie wyglada mi to na czerniaka), i jest jakas nowa metoda genetyczna leczenia tego npl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-04-2014, 09:29
grakos grakos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Warszawa, Polska
Posty: 2
Domyślnie Czerniak skóry?

Cytat:
Napisał grakos
Mój mąż od ok. dwóch lat ma w dolnej części pleców pozbawioną barwnika dość dużą płaską plamę sr.ok.20mm , na której jest podłużna brązowa plamka (też płaska 12x7 mm). Miejsce to nie boli i nie swędzi. Dopiero w tym roku mąż zgłosił się do dermatologa, który dał skierowanie do chirurga aby tę zmianę usunąć. Chirurg potwierdził konieczność usunięcia, ale dla upewnienia się byliśmy wczoraj na konsultacji onkologicznej u prof. Kułakowskiego w Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologicznej w Warszawie. Profesor również zakwalifikował tę zmianę skórną do usunięcia i na środę tj.16.04.14 mąż został zapisany na zabieg. Bardzo się niepokoję, bo po obejrzeniu zdjęć czerniaka w internecie istnieje duże prawdopodobieństwo, że u męża też jest to czerniak.
Zaplanowany u męża zabieg usunięcia zmiany skórnej odbył się 16.04. Przeprowadzony był w znieczuleniu miejscowym i trwał ok.30 min. Założono 7 szwów i za dwa dni ma być wizyta kontrolna, a po świętach stopniowe zdjęcie szwów. Wynik badania histopatologicznego ma być za dwa tygodnie. Mąż na razie czuje się dobrze, ale ja odczuwam duży niepokój, co dalej jeśli wynik badania wykaże, że był to jednak czerniak. Chciałabym być przygotowana na taką ewentualność, aby nie popełnić jakichś błędów, bo wiem, że już tak późne zgłoszenie się do lekarza było błędem wynikającym z niewiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.