menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3561  
Nieprzeczytane 10-04-2014, 08:05
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

A ja pozwalam sobie wrócić do Zadzimia.....




"przychylni władzy"... to jakiś nowy status społeczny..?

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 10-04-2014 o 08:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3562  
Nieprzeczytane 10-04-2014, 08:21
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

W miarę wolnego czasu....pewnie niestety pada i nic nie mozna zrobić przy odbudowie...proszę Tosie o informacje na jakim etapie jestescie.
Nie zapomnielismy.....była pogoda nie chciałam przeszkadzac....wiadomo czas jest tutaj wazny...ale teraz proszę o kontakt i gorace pozdrowienia przesyłam.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3563  
Nieprzeczytane 10-04-2014, 20:51
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany

Rozbiórka. Ruiny przygotowane do remontu. Za chwilę zostanie zdjęta resztka dachu. Zostaną tylko mury. Wieczorami i podczas deszczu przyrastam do kalkulatora; tnę, tnę i jeszcze raz tnę. Koszty, oczywiście. Zapinamy też formalności na ostatnie guziki czyli nadzory budowlane i takie tam inne, żeby nikt (mam na myśli "życzliwych") nie martwił się o efekty końcowe i nie radził dobrotliwie zaorania spychem; informuję, iż jakiekolwiek interwencje są zbędne, wszystko przebiega zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną. Szkoda wysiłku.
Firma remontowa w dołkach startowych. Pokazuję bez nazwy, nr telefonu i samochodu, nauczyłam się ostrożności.


Stare miesza się z nowym, a my jesteśmy coraz bardziej zmęczeni... huśtawką nadziei i beznadziei. Gmina nie przeszkadza, choć podobno istnieje nadal. Kwiatka dla mnie zabrakło i słusznie, po co bezdomnej babci tulipany jak wazonu nie ma... szczęściem fiołki zakwitły, niewydeptane przez Czy-psie.

Zdjęcia są mojego autorstwa. Proszę o niekopiowanie wpisu i zdjęć. kopia zakaz.jpg

Pozdrowienia i podziękowania za pamięć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3564  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 09:14
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Smutne kolejne swięta bez dachu nad głową....mam nadzieję że ostatnie...i tego serdecznie życzę Tosi i jej mężowi....wesołych świąt kochani.

__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3565  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 10:51
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Wielkanoc 2014

Wesołych, pełnych nadziei i wiary świąt Wielkiej Nocy, spędzonych wśród srebrnych bazi i kochającej rodziny, przy wspólnym stole....

Wasza Grażyna



__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3566  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 12:37
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Name:  images.jpg
Views: 421
Size:  1.4 KBŚwiętowanie odwołane... także zewnętrzne jego objawy... nie będzie białych obrusów, mazurków, pisanek na talerzu ozdobionym barwinkiem, zwycięstwa życia... świątecznej radości.
Rozsypałam się całkiem. W duszy gra chęć ucieczki. Jak najdalej stąd, od ruin, niewidocznej dla otoczenia bezdomności, beznadziei... próbuję się trzymać, ale to pozory, nigdy już nie będzie tak samo, nigdy nie będzie jak było, moja radość, optymizm, chęć życia, a nawet bunt przeciwko rzeczywistości - spłonęły, zostały wdeptane w pogorzelisko -
"Wszystko w porządku" odpowiada
człowiek idąc w dół,
"wszystko w porządku - jest wiele
alei, wiele korytarzy duszy,
które są równie ciemne.
Shalom".

Denise Levertov
Shalom to znaczy – Pokój Wam... pokój, radość, szczęście... tego Wam świątecznie życzę przepraszając za smutny wiersz, brak kolorów na pisance, ciemną plamę na świętowaniu i ogólnej szczęśliwości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3567  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 13:52
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 393
Domyślnie

Tosiu, a czy Święta to tylko biały obrus, pisanki, mazurki....najważniejsze, że jesteście a my z Wami.
Tyle żeście pokonali trudności i co.....chcesz odpuścić?
Teraz będzie nowe, może nie lepsze, a może lepsze.
Ja wierzę, że dacie radę, nie ma innej możliwości.
I tego Wam życzę, i zdrowia, i siły i wytrwania i mocno Was ściskam

I dla Wszystkich zdrowych i spokojnych Świąt

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3568  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 14:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 491
Domyślnie Życie to teatr ....

Cytat:
Napisał ostatek
Załącznik 53473Świętowanie odwołane...
.....nie schodzę ze sceny....nie teraz ....pokonam strach i zwątpienie ....przyświeca mi cel, do którego zmierzam....

Ostatku , nie trać celu z oczu...Święta to tylko 2 dni....dalej trzeba żyć i pchać bidę do przodu....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3569  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 14:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Załącznik 53473Świętowanie odwołane... także zewnętrzne jego objawy... nie będzie białych obrusów, mazurków, pisanek na talerzu ozdobionym barwinkiem, zwycięstwa życia... świątecznej radości.
Rozsypałam się całkiem. W duszy gra chęć ucieczki. Jak najdalej stąd, od ruin, niewidocznej dla otoczenia bezdomności, beznadziei... próbuję się trzymać, ale to pozory, nigdy już nie będzie tak samo, nigdy nie będzie jak było, moja radość, optymizm, chęć życia, a nawet bunt przeciwko rzeczywistości - spłonęły, zostały wdeptane w pogorzelisko -
"Wszystko w porządku" odpowiada
człowiek idąc w dół,
"wszystko w porządku - jest wiele
alei, wiele korytarzy duszy,
które są równie ciemne.
Shalom".

Denise Levertov
Shalom to znaczy – Pokój Wam... pokój, radość, szczęście... tego Wam świątecznie życzę przepraszając za smutny wiersz, brak kolorów na pisance, ciemną plamę na świętowaniu i ogólnej szczęśliwości.

Zaskoczyłaś mnie Ostatku. Zawsze pełna energii życiowej, nadziei i wiary w siebie oraz w ludzi.Aż tu nagle nostalgia, zwątpienie. Nic nie mogę Ci poradzić, bo sama wpadłam ten sam nastrój. Tak bywa, że nagle coś nadmiernie nas przytłacza i zabraknie sił psychicznych aby udźwignąć ten ciężar.
Czas leczy rany, w tym nadzieja. Shalom

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-04-2014 o 15:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3570  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 14:44
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 255
Domyślnie

a ja upieklam murzynek. i tyle
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3571  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 14:54
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Ostatku,proszę Cię!Jesteś moja motywacją do zmagania sie z chorobą i przeciwnosciami.Powtarzam sobie Tosia poradziła sobie z taką tragedią to ja też muszę.Prosze nie upadaj na duchu.
Jestesmy z Wami choc tylko duchem.Kochani życzę Wam wszystkim zdrowia i miłości.To chyba najwazniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3572  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 15:06
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Shalom

Cytat:
Napisał ostatek
Załącznik 53473Świętowanie odwołane... także zewnętrzne jego objawy... nie będzie białych obrusów, mazurków, pisanek na talerzu ozdobionym barwinkiem, zwycięstwa życia... świątecznej radości.
Rozsypałam się całkiem. W duszy gra chęć ucieczki. Jak najdalej stąd, od ruin, niewidocznej dla otoczenia bezdomności, beznadziei... próbuję się trzymać, ale to pozory, nigdy już nie będzie tak samo, nigdy nie będzie jak było, moja radość, optymizm, chęć życia, a nawet bunt przeciwko rzeczywistości - spłonęły, zostały wdeptane w pogorzelisko -
"Wszystko w porządku" odpowiada
człowiek idąc w dół,
"wszystko w porządku - jest wiele
alei, wiele korytarzy duszy,
które są równie ciemne.
Shalom".

Denise Levertov
Shalom to znaczy – Pokój Wam... pokój, radość, szczęście... tego Wam świątecznie życzę przepraszając za smutny wiersz, brak kolorów na pisance, ciemną plamę na świętowaniu i ogólnej szczęśliwości.

Ostatku kochany ,jakoś poczułam,że muszę Ci odpowiedzieć ,a ostatnio tu się nie udzielam ,jak wiesz.
Nie ma "ogólnej szczęśliwości" .Jest jak jest (często tak sobie mówię) i skoro jestem ,skoro przetrwałam, to chyba jednak po coś...

Dziś gorszy dzień ,przestraszyłam się , bo na niedawno operowanej nodze jakby jakiś stan zapalny.
Zadzwoniłam do jedynej (ostatniej) mojej córki i zadysponowałam: jakby ze mną coś , to mnie spal i daj do Twoich sióstr... No wiesz , na miejsce ZBIÓRKI .
Aga oniemiała , a potem... uśmiałyśmy się do łez.
Poczucie humoru to wielka broń. Najbardziej doceniłam to przebywając wśród "onkologicznych" z Natalką.

Zrobiłam sobie zastrzyk a jutro spotkam się i ZOBACZĘ mamę ,córkę , wnuczęta -pisklęta. Wyściskam ich mocno, mocno bo za Natalkę i Ulę .
Ostatku ! Tosiu kochana , wiem ,że Ci ciężko ,ale nie daj się zaprowadzić w te "ciemne korytarze duszy"
Jesteś silna i podziwiam Cię .
Wesołych ,dobrych Świąt życzę
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3573  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 16:47
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Name:  images.jpg
Views: 348
Size:  1.4 KBMacie rację. Zbieram się w garść i stawiam kolce. Tym ostrzej, im więcej 'urojonych i dobrze radzących' fałszywych niby-przyjaciół usiłuje mnie wdeptać w glebę. Tak naprawdę... współczuję im... jak bardzo trzeba być nieszczęśliwym, by w przeddzień Świąt kopiować, komentować, tylko po to, by dowartościować marne ego. Oni są marginesem, niewartym uwagi. Mnie tylko spalił się dom... oni zostaną z wymyśloną krzywdą, nienawiścią do ludzi, pogardą dla siebie i z rosnącym żalem, który muszą z siebie wyrzucić. Za rok lub dwa - zapomnę, czas złagodzi traumę. Ale jak żyć z nienawiścią i złością... nie wiem. I nie chcę wiedzieć. Można się dzielić dobrem, ono wtedy rośnie, potężnieje; złość wraca do nadawcy, nikt nie chce takiego daru.

Przepraszam WAS! Będzie dobrze. Przez chwilę brakowało mi widoku z okna. Zespół stresu pourazowego, który jednak tkwi we mnie i czasami próbuje wyłazić na powierzchnię. I wygrywa, kiedy w porę nie dostanie w łeb.

W Święta zajmę się czymś, na co mam szaloną ochotę i czego boję się spróbować; mam tremę, zadanie trudne... jednak chcę zacząć, by uwierzyć w własne możliwości... i w siłę dobrego słowa. One bardzo mi pomogły, chcę ponieść je dalej... malutkie światełko w mrok...

Będzie dobrze. Uwierzmy tylko.
PS - chcecie kopiować dalej?Name:  images.jpg
Views: 348
Size:  1.4 KB Nie żal wam czasu?
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 19-04-2014 o 17:09. Powód: ups, literówka. Sorry
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3574  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 17:22
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
OK Tosiu kochana !

Jesteś tylko człowiekiem - wspaniałą, mądrą i serdeczną kobietą, ale przecież nie heroiną z panteonu bóstw ! Nie jesteś wszechpotężna i wszechwładna. Masz prawo po ludzku poczuć zwątpienie, zmęczenie. Masz prawo do złości i łez. Trauma tak szybko nie mija ...
Nie masz jednak szans na zbyt długie trwanie w złym nastroju. Jest nas, Twoich przyjaciół, zbyt dużo, nie damy Tobie pogrążyć się w smutku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3575  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 00:13
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Tosiu
trzymaj się mocno na zlość tym małym ,podłym kreaturom.Są osoby ,które muszą bo inaczej się uduszą,ale nie pozwól im aby zmarnowały wiarę w całą ludzkość.Może a nawet na pewno nie warto o nich wspominać,aby nie czuły się uszczęśliwione cudzym nieszczęściem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3576  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 01:01
coffifi-Irena's Avatar
coffifi-Irena coffifi-Irena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: opolskie
Posty: 4 569
Domyślnie

Tosieńko
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3577  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 11:14
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Kochani Przyjaciele. Bardzo proszę pomoc dla Kundzi, którą bezlitosna choroba nadal trzyma i nie chce puścić. Każdy odruch serca będzie na wagę zdrowia koleżanki.
"Bezinteresownym" życzliwym pragnę podziękować za niewysyłanie obraźliwych maili i privów. Kundzia wystarczająco cierpi żeby jej jeszcze dokładać zgryzoty.
Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszam do rozmowy na priv.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3578  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 11:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
"Bezinteresownym" życzliwym pragnę podziękować za niewysyłanie obraźliwych maili i privów. Kundzia wystarczająco cierpi żeby jej jeszcze dokładać zgryzoty.
Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszam do rozmowy na priv.

Marylko aby Twoje podziekowanie trafilo do wlasciwych mozgow

Nie tylko Kundzia dostaje "zyczliwosci". Dostalam kopie maila wyslanego od kogos znajdujacego sie wsrod nas zaadresowanego do kogos innego.Prawdziwe dzielo XXI wieku.

Wobec tego, moje drogie dziewczyny - uszy w gore i olewajcie tego typu "serdecznosci". Pewnych ludzi nic nie zmieni, nic ich nie nauczy.

Co do osob potrzebujacych, wiem osobiscie, ze jest ich duzo wiecej na naszym forum niz sobie wyobrazacie. Dlaczego - Komentarz zbyteczny - wystarczy zajrzec do codziennej prasy.

Ze smutkiem stwierdzam, ze sa rowniez wsrod nas tzw "naciagacze" ale to tylko udaje sie tylko JEDEN raz a potem nie dziala.


PS. Post edytowany na prosbe jednej z osob, ktore dostaly paskudny email.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 04-05-2014 o 13:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3579  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 15:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jak mozna Kundzi pomóc???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3580  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 17:51
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

No właśnie,miałem nazwisko i bank,ale to było ze dwa lata
temu,mogę prosić na priw o bis!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Apel i prośba marion Choroby, badania, terapie 528 17-08-2009 23:22
Apel I ProŚba!!! marion Choroby, badania, terapie 514 19-04-2009 18:15
APEL i PROŚBA lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 13 07-02-2009 22:50
Apel Markus Ogólny 1 05-01-2009 00:14
APEL do KOPIOWACZY Mar-Basia Różności - wątki archiwalne 203 11-10-2008 13:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.