menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-03-2017, 22:10
jacek001's Avatar
jacek001 jacek001 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Piaseczno
Posty: 7
Post Seniorzy: życie wbrew stereotypom ich dzieci - komentarze


Komentarz do artykułu: Seniorzy: życie wbrew stereotypom ich dzieci
--------------------
Stereotypy seniora to temat, który mnie interesuje i wręcz bulwersuje. Na swoim blogu podsumowałem to tak: "pojawia się obraz osoby niezbyt żwawej fizycznie i psychicznie, marnie ubranej, funkcjonującej na uboczu „mainstreamu”. Stereotypowy senior może pójść potańczyć, ale ruchy ma zabawne i niezbyt skoordynowane. Seksu to już dawno nie uprawia, co najwyżej może wybrać się do kina albo najlepiej niech zajmie się wnukami." Na przekór stereotypom staram się pokazać jak żyć pełnią życia i czerpać z niego radość oraz w jaki sposób okres emerytury może stać się piękniejszą częścią naszego życia. Zapraszam do poczytania: https://seniorita.blog/2017/02/04/stereotyp-seniora/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-03-2017, 13:56
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Jacku

Popieram Twój stosunek do życia w wieku 50+. Odwiedziłam Twój blog i cieszę się, że jest nas "żywotnych seniorów" coraz więcej. Nie godzę się na traktowanie nas jako mniej użytecznych. Na stygmatyzowanie reaguję stanowczo "NIE". Do Twoich sposobów na pogodne życie dodam, że mnie pomaga jeszcze medytacja, również ćwiczenia i akupresura rąk i nóg, ponieważ na kończynach znajdują się najważniejsze receptory meridianów (kanałów energii) > (mapa stóp w Google). Wystarczy uciskać odpowiedni receptor. Ostatnio włączyłam spacery. Zamiast jeździć tramwajem, idę parę przystanków pieszo. Mija pięć lat od kiedy przeszłam na wegetarianizm i przestałam korzystać z przychodni lekarskiej. Czuję się lepiej niż 15 lat wstecz. Skorzystam jeszcze z Twojego sposobu na poprawienie pamięci witaminą B3 - dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.