menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116981  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 17:09
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Witam Rodzinkę!
Helenka wprowadziła piękny, kolorowy dzień!
Izabel, tak pomyślałam, że na głupie wpisy mądry mądrze zareaguje i na tym się skończy... nie dam rady żyć i być bez Was....
Gienio, to tak późno wypiłeś kawę i jak było ze spaniem? Ja mam nowe tabletki i wczoraj wzięłam, nie pisała, że tylko rano są do brania... i, było po nocy... o 3 jadłam herbatniczki, za nic nie mogłam zasnąć...
Byłam dzisiaj z sunią w Parku, potem oprowadziła mnie po swoich - śmieciach - musi obwąchać drzewka, słupki... i do domu... a ja nie, pokazałam jej, że tym razem ja rządzę i poszłam po bułkę!
Izabel, na fb jakaś pani mi napisała, że po moim wpisie poda mnie do Sądu! Weszłam do niej, szukałam niby tego wpisu i nie ma... czyli ja tego nie widzę?!
Nie wytrzymam i zajrzę na chwilkę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116982  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 18:29
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Byłam na fb... dzisiaj - cisza - ...Nie ma Rodzinki to i ja znikam... zostawiam moc ciepełka...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116983  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 18:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dobry wieczór...
Ninko...jesteśmy...jesteśmy. I pamiętamy o wątku.
Dzień miałam zalatany...trochę pracowałam...trochę gotowałam i trochę leniłam się. Nie samą pracą żyje człowiek, zwłaszcza, że zawsze coś tam strzyka i boli.
Ninko...jak pisałam - tu nikt się pod Ciebie nie podszywa. Co jest na Facebooku - nie mam pojęcia jak tam można. Może ta Pani tylko Cię podpuszcza.
Cieszę się, że zajrzałaś - bez Ciebie ani rusz.
Gienku...a u mnie słońce chowało się za chmury i był dość ponury dzień. Tylko chwilami pogoda była ładna, a tak, to było nieciekawie. Prawie od godziny jest ciemno i ponuro.
Miłego wieczoru wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116984  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 19:34
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Izabel, to wczoraj mnie oskarżano... dzisiaj cisza... gorzej z kompem... ma wirusy a ja jestem za " słaba " w te klocki aby go oczyścić.
Życzę Wam kochani dobrej nocy, pięknych snów!
Do jutra Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116985  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 20:06
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie

Mało piszecie coś Ninka i Iza.Ja tak po mału chodzę , stękam , krzyż mnie boli na taką pogodę. Porządki na podwórku robiłem. Teraz w piecu zapaliłem kuchennym. W centralnym jeszcze nie palę.Mam dwa grzejniki i nimi ogrzewam w dzień. Jeden na dole ,drugi w kuchni u góry. Ale tylko z rana. Tak było słonecznie ciepło u nas do wieczora . Zbierałem BIO, bo w czwartek odbiór jest, mam 10 worków.
Mam też zaproszenie z gminy , jako senior. To raz w roku gmina organizuje do każdej wsi. Siedem wsi należy do jednej gminy.
Na 9.listopada na godz 16,00 u nas w domu kultury. Blisko mam 700 metrów. Stoły będą zastawione kanapkami, kawa herbata i winem polewają. Z 50 osób będzie , wszyscy nie przychodzą. Sąsiadka tez nie chodzi. Na koniec każdy dostaje paczkę . Ja biorę zawsze dla sąsiadki, jest w niej kawa czekolada, ciastko herbata ,i jeszcze coś dają Pojedzony wracam do domu.
Dobrych wrażeń w nocy życzę wam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116986  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 20:24
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Gienio, mało piszę bo i nie ma o czym. Nie mam podwórka ani domu, nie mam warzywnika który nawiasem mówiąc, uwielbiam! Działka dla mnie była CUDEM...tam bywały dzieci, zjeżdżały na grilla.. teraz nie ma po co.... ja też bym już nie doszła do działki...pewnie bym poszła na wiosnę a wróciła na zimę do domu.
Gienio, cieszę się że masz fajnie w domu... narobisz się, rozumiem to... ale jest super!
Idziesz na spotkanie, bardzo dobrze! Pochwalam Twoją decyzję... opiszesz potem spotkanie...
U mnie nic się nie dzieję dlatego mało tutaj piszę, piszę sporo na dysku... to pewnie już dzieci załatwią...
Dobrej nocy życzę, przespanej, zdrowej z pięknymi snami!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116987  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 09:42
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie Witam Rodzinkę

Toć Ninko wstałem zdrowy wyspany, po śniadaniu jestem. A miałem konserwę rybną , dodałem tylko małą cebulkę i jajko gotowane na lekko twarde.
Słoneczko fajnie świeci , ale czy utrzyma się pogoda do wieczora - to nie wiem. Kawę wypiłem też. Wczoraj poźno piłem kawę, ale spanie miałem dobre.
Czekam na kapustę sąsiad ma mi kupić 4 kg do kiszenia na zimę białą. Do słoików ją dam ubiję ją tłuczkiem lekko posolę i marchewkę też dam. W zeszłym roku tez robiłem , chociaż lepsza jest z sagana glinianego. Kiedyś kładłem 30 kg kapusty do beczki . Ale chłopaki ob brata przyjeżdżali to jedli ją . Dzisiaj każdy jest na swoim już, żonaci w dodatku . tylko jeden jest rozwiedziony . To jego żona go wyrzuciła z domu. tylko alimenta płaci na bajtla. Ale nie narzeka , prace ma dobrze zarobi. A robi po 10, 13 godz. Na wózku akumulatorowym jeździ . Robi załadunek węgla na samochody , które rozwożą po całej Polsce. Jego żona ma innego frajera i ma z nim 3 dzieci, i bieda ponoć mają. On ma mieszkanie w Knurowie M 2 i mówi styknie mi to.

Pozdrawiam was miłego dnia i zdrowia wam życzę dobrego jak na wtorek.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116988  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 10:22
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Witaj Gienio, zdrowego dnia Ci życzę.
Ludzie zakładają rodzinę potem im przewraca się we łbach i krzywdzą dzieci... druga sprawa, to zdarza się i to często, że jakaś trzecia osoba robi wszystko aby rozbić rodzinę... tak było zawsze i pewnie jest nadal.
Panie nie zaglądają, fotek nie mamy ani wiadomości... trudno....
Była pielęgniarka, zrobiła przy mnie i w domu, teraz dotarły zakupy... mam spokój do jutra. Z sunią była w Parku... też dobrze, nie muszę już wspinać się na 2 piętro.
Pozdrowienia zostawiam dla wszystkich zaglądających i bywających u nas w Rodzince!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116989  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 11:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Trzymajcie się zdrowo kochani...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116990  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 13:03
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie

Już po obiedzie jestem. Spaghetti zjadłem i kompot. Za chwilę kładę kapustę do słoików litrowych z marchewką.
Super pogoda, wieczorem będzie zmienna , może padać deszcz. Cieplej jest jak w domu.

Pozdrawiam ,,Gdzie Izabella się straciła.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116991  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 13:28
Wanda60 Wanda60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 33
Domyślnie Audiometry - badanie słuchu

Dbajmy o swój słuch. Audiometryczne badania mogą nam w tym pomóc. Audiometria to metoda, która umożliwia ocenę naszej zdolności słuchowej, odgrywając kluczową rolę w monitorowaniu stanu naszego układu słuchowego. Audiometry dostępne na stronie https://si-cura.pl/kategoria/audiometry są niezwykle pomocne w tym procesie.
Audiometr jako medyczne urządzenie pozwala nam na dokładne pomiaru naszego słuchu. Jakość słyszenia jest bezpośrednio powiązana z naszym ogólnym zdrowiem i jakością życia. Dzięki badaniu audiometrycznemu, można wcześnie wykryć problemy ze słuchem i podjąć odpowiednie kroki w celu leczenia oraz przeciwdziałania ewentualnym trudnościom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116992  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 18:09
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Bardzo dziękuję za te dane, pewnie ktoś skorzysta z linku. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116993  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 18:11
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Gienio po dobrym obiedzie i nadal zapracowany.... trzymaj się Gienio... u mnie też pogoda byle jaka...
Izabel nie ma... potem zadzwonię i uspokoję się...
Zostawiam Wam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116994  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 18:18
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Gienio, rozmawiałam z Izabel - jest dobrze... zaraz Ci opowie i ja przy okazji się dowiem...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116995  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 18:44
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dziś real mnie pochłonął i nie miałam czasu na wejście na Seniorka. Rano byłam na targu, bo miałam zapewniony transport, potem zakupy w markecie, wizyta sąsiada i pogaduszki na wolnym powietrzu, następnie wizyta speca od przeglądów pieca gazowego, obiad, działka i trochę telewizji. Czas uciekł nie wiadomo kiedy.
Ninko....dziękuję za zainteresowanie i telefon, nic się złego nie zadziało....ot zwykłe obowiązki domowe. No i może jakieś zniechęcenie i brak ochoty.
Gienku...fajnie, że masz zaproszenie na spotkanie z okazji dnia seniora. Takie spotkania są bardzo fajne. Jak pracowałam zawodowo organizowałam podobne...zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Tobie też dziękuję za troskę...nie straciłam się, tylko byłam zajęta...ale myślałam o Was.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116996  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 19:39
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Dziękuję Izabel za wizytę. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, czyli dzień!
Życzę Wam dobrej nocy, spokojnej, przespanej i pięknego poranka!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116997  
Nieprzeczytane 24-10-2023, 21:06
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie Witam Rodzinkę

U nas organizuje gmina.
Ci co skończyli 70 lat dostają zaproszenia raz do roku. Tak że ludzi jest dość dużo około 70 osób naliczyłem w zeszłym roku.
Wszyscy i tak nie przychodzą . Na drugi dzień dostają paczki do domu. To sołtys i radny rozwozi.
Ale zawsze przychodzi ksiądz pogadać, wypije lampkę wina też. Zawsze jest wójt na takim zebraniu. Wita wszystkich , potem zabiera głos sołtys i ksiądz.
Dzieci śpiewają piosenki. Wszystkie babki są w stroju śląskim, roznoszą kanapki , kawę , herbatę. A radni polewają wino trzy gatunki . Jedno mają bezalkoholowe. Ksiądz wypije tylko gronowe.. Śpiewają fajnie po śląsku. Od 16,00 do 23,00 godz jest czynne. Na koniec każdy dostaje paczkę do domu. Ja biorę do sąsiadki .Ona nigdy nie była jeszcze . Chyba się wstydzi, a pyta mi się potem jak było.
Pozdrawiam dobrej nocy.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116998  
Nieprzeczytane 25-10-2023, 08:34
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dzień dobry....
Deszcz pada i jest ponuro...będzie dzień domowy...no, chyba, że się rozpogodzi, chociaż na to są małe szanse. Gdyby jednak - trzeba będzie złapać za grabie i wyjść w ogród.
Ninko...mimo Twoich życzeń niezbyt dobrze spałam, ale do tego się już przyzwyczaiłam. Jak mi bardzo doskwiera bezsenność zażywam tabletkę i wysypiam się na zapas.
Gienku...fajnie, że jesteś zadowolony z tych spotkań dla seniorów z oficjelami...to miłe, że władza dba o swoich mieszkańców.
Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116999  
Nieprzeczytane 25-10-2023, 09:31
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie Witam Rodzinkę

To nie każda gmina.U brata tego nie ma. Pochmurno u nas +10 jest. Wyspałem se dobrze, ale senny wstałem , bo pochmurno jest. Śniadanie zjadłem , kawa stoi na stole chłodzi se rozpuszczalna dzisiaj. Robię spis co mam kupić sobie w sklepie. Zawsze tak robię.

Dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117000  
Nieprzeczytane 25-10-2023, 10:14
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Witam o moim poranku.
Wstałam o 7, potem kawa. śniadanie, leki i nie wyjdę z sunią bo świat jest brzydki i mała wróci jak kłębek błota. Siedzi przy mojej nodze i płacze.. trudno...
Gienio, będziesz zadowolony z takiego spotkania... bywałam w szkole na takich spotkaniach, oczywiście mnie zapraszano, też była Władza i Ksiądz...było miło. Dzieci były zawsze przygotowane do występów.
Izabel, ja wyjątkowo spałam jak kamień!
Oby się i u Ciebie rozpogodziło bo to ostatnie podrygi do ruchu...u Ciebie będzie jeszcze odśnieżanie, też ruch... dobre dla zdrowia! Ja już bym zrezygnowała z takich przyjemności.
Zostawiam pozdrowienia i życzę PIĘKNEGO DNIA, ZDROWEGO!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.